Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff panelban 4....

Püspöki Ferenc kérdése:

Bullmasztiff panelban 4. emeleten?

Figyelt kérdés
A párommal úgy döntöttünk, hogy szeretnénk egy Bullmasztiff kan kölyökkutyát. Csak mi panelban lakunk a 4. emeleten és lift sajnos nincs. Tudom, hogy ez a fajta hajlamos a diszpláziára és nem esik jól a lepcsőzés neki, de ha megbízható és jó tenyésztőtől vennénk és persze prémium táp + zöld kagyló. Akkor lehetséges, hogy el kerülhető ez a betegség? Még ha tudnátok megbízható kennelt vagy esetleg többet, akkor annak nagyon örülnénk. Mert amiket néztem azok nagyon rég voltak frissítve.

2017. okt. 31. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kölyök, különösen nem kéne lépcsőznie, de felnőtt korában sem tesz jót neki napi 3-4x le-felmàszni a negyedikre. Illetve ha beteg lesz vagy idős és nem tud lépcsőzni, akkor bajban lesztek, mert kézben nem fogjátok tudni levinni.
2017. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lépcsőzés miatt nem javaslom.
2017. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Fiatal korában kézben is le tudnánk vinni. Ha pedig valami baj történne, hogy netán kézben kell le vinnem még akkor sem lenne probléma. De ha ki fejlődött akkor azért nem lehet gond? Tudom, hogy nem egészséges a lepcsőzés neki, de ha megkapja azokat a vitaminokat, azért nem lehetetlen?
2017. okt. 31. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Neked mondhatunk bármit.

Vigyed, aztán szenvedj a nehéz kutyáddal, mikor sikeresen tönkrevágtad az izületeit.

2017. nov. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A bullmasztiff súlya 40-60 kg. Megnézném, hogy viszelnle egy ekkora kutyát a negyedikről. Mellesleg nincs 100%-os garancia diszplázia ellen. Az öröklődése nagyon komplex, mellette egy csomó környezeti faktor is belejátszik, nincs biztos recept a megelőzésre, az orvosok és tenyésztők is vitatkoznak azon, hogy mi működik és mi nem. Vannak olyan vélemények is, hogy a dp nem örökletes, hanem teljes mértékben a környezeti hatásoktól függ. Sőt, sok tenyésztő arról számol be, hogy a szűrést két különböző alkalommal megismételve két teljesen különböző eredményt kaptak.
2017. nov. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne! Bármivel eteted, bármilyen kiegészítőt adsz neki, kiszúrás szegénnyel.

4 hónapig laktam egy lift nélküli házban a másodikon, akkor már felnőtt volt. Rossz volt nézni, ahogy ment a lépcsőn.

Hidd el, óriási a kockázat, hogy a hülye lépcső miatt lesz beteg a kutya.

(Tudom, hogy mire képes a jó táp, meg a zöldkagyló és társai, én is adom a molosszereimnek.)

2017. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, elfelejtettem: konkrétan bullmasztiffról beszélek!
2017. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Akkor előbb költöznünk fog kelleni. Én sem szeretnék kiszúrni a kutyával.
2017. nov. 2. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!