Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya játék közben harapja...

EvaSz86 kérdése:

Két kutya játék közben harapja egymást. Ötletek, tanácsok?

Figyelt kérdés
Két kutyusom van. Yorkie-k...egy kisfiú 1,5 éves, és egy két hete ivartalanított kislány 10 hónapos, és 3 hónapja van nálam. A kisfiút 2 hónapos korában vettem magamhoz, ő a nyugisabb, mivel már kicsi korától kezdve szabályokhoz volt szoktatva. A kislány viszont olyan helyen nőtt fel 7 hónapos koráig, ahol nem foglalkoztak vele, éppen emiatt volt is gond a szobatisztasággal, de ez már megoldódott. A probléma az, hogy a kislány nagyon eleven, igazi kis vadóc, én imádom mindkét kutyust, teljesen eltérő a habitusuk. Eleinte nehéz volt összeszoktatni őket, de az első együtt töltött hónap után összeszoktak, már együtt esznek, együtt alszanak, hiába van két külön fekhelyük, a kislány befekszik a kisfiú mellé, és összebújva alszanak. Nagyon édesek. De amint elkezdünk játszani a kislány teljesen megvadul. Eleinte nem így volt, akkor csak érdeklődéssel figyelt minket, a kisfiú ugye már hozzá volt szokva, hogy van játékidő. Majd kis idő elteltével, ő is szépen csatlakozott. Mostanában viszont azt vettem észre, hogy mondjuk eldobom a labdát, a kisfiú elindul érte, a kislány is, és amikor utoléri a kisfiút beleharap a lábába/fülébe, de úgy, hogy a kisfiúnak már fáj. Amint megláttam rögtön volt szidás, de nem vagyok benne biztos, hogy megértette, hogy a harapás miatt volt, mivel következő nap játék közben, amikor elhajítottam a labdát, csak nézett rám, de nem indult érte. Olyan, mintha azt hinné, hogy ő a játékról lett letiltva nem pedig a harapásról. Aztán végül csak beszállt ő is, de ismét lejátszódott a harapásos akció, rögtön akkor "megcsíptem" a nyakánál, na nem erősen, de az állatorvos azt mondta, hogy az "anyakutya" is így szabályozza a kölyköket, amikor harapdossák egymást. Lehet túl reagálom a helyzetet, de nem szeretném, ha a kislány terrorizálná a kisfiút, mivel a kislány fizikailag is nagyobb, mint ő, és szegénykémnek esélye sincs megvédenie magát, így mégsem hagyhatom, hogy a kislány bekorlátozza, és akkor harapdossa, amikor kedve van hozzá. Szeretném még most az elejét venni a későbbi durvulásnak. Tippek/ötletek/tanácsok? Volt esetleg valaki hasonló helyzetben? Előre is köszönöm.

2017. nov. 1. 09:47
 1/3 Klanwarrior válasza:
100%

Nálunk már rengeteg kiskutya nőtt fel. Ugyan ez a helyzet mindig. Van harapós, és van nyugisabb kutya is, ez teljesen természetes. Idővel leszoknak a harapdálásról, de nem lesz bajuk addig sem. :)

Nagyjából 10-12 hónapos kor az, amikor felhagynak ezzel, a te kiskutyád is fel fog, ne aggódj. A másik kutyus pedig jelzi, ha fáj neki (vakkant, vagy nyüszít), ilyenkor a másik kiskutya fogja a jelet, és elengedi. Nem volt még ilyenből gond sosem (bár értem az aggodalmat, mi is sokat aggódtunk ám). :D

2017. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pontosan ez az én gondom, hogy játék közben a kislány folyton beleharap a kisfiúba, aki felnyüszít, mert fáj neki. Azt sem szeretném, hogy "megutálja" a kislányt emiatt, vagy hogy megromoljon köztük a viszony, mert egyébként tényleg jól elvannak együtt. Csak a kislány kis agresszív, ha játékról van szó...a kisfiú pedig nem tud érvényesülni, folyton terrorizálva van, és pont játék közben, amikor ugye a jó hangulat lenne a fontos, ehelyett szegénykémnek folyton védekeznie kell a kislány "támadásaival" szemben.
2017. nov. 1. 11:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez leírás alapján még bőven belefér egy normál játékba, amibe felesleges beleavatkozni. Ők kutyák, és tökmindegy, hogy yorkik vagy német juhászok, le kell rendezniük maguk között a sorrendet. Nyugi, nem fognak egymásnak halálos sebet okozni. Ha bizonytalan vagy, vidd el őket kutyaiskolába, ahol látják a viselkedésüket és az alapján tudnak szakszerű segítséget adni. De mondom az elsődleges, hogy engedd őket kutyának lenni.
2017. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!