Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy nagyobb testű...

Hogyan kell egy nagyobb testű kutyát (pl. Németjuhászt) szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
mond neki hogy ne szar gyá be!
2017. nov. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, ha észrevettem mikor pisilt bent egyből szidtam, és mikor kiengedtem és ott csinálta üdv rivalgás nagy dicséret. Elég hamar megtanulta így, de azért voltak balesetek, ha netán elmentünk dolgozni. Akkor mikor hazaértem és láttam a végtermékét, nem szidtam meg, hanem egyből feltakarítottam, mert akkor úgy se tudja miért kapott volna, és míg pici addig sokáig nem tudja visszatartani. Olyan 5-6 hónapos korára lett stabilan szobatiszta. Csak akkor szidtam ha előttem csinálta, és pont abban a pillanatban.
2017. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szobatisztaságra tanítás minden méretű, fajtájú kutyánál ugyanúgy történik.
2017. nov. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy az összes többi kutyát. Vagy szerinted egy yorki máshogy működik, mit egy német juhász? Szóval 2-3 óránként ki kell vinni, ha kint pisilt, megdicséred, ha bent, szó nélkül takarítasz.
2017. nov. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miis szintén a 2.valaszhoz hasonloan:

Sokszor vittuk ki,hogy ott akarjon.

Amikor bent pisilt jol leszidtuk es kivittuk..

Es megtanulta es amikor pisilnie kell az ajtonal nyoszorog..Amiutan pisilt kinyissa magatol az ajtot..De becsukni viszont nemtudja..Ez gaz mert benti cica van es kimehet

2017. nov. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én óránként vittem le ha volt dolga ha nem, persze mire kellett volna neki addigra döglöttem ki annyira hogy ne ébredjek fel rá. olyankor mikor felébredtem kiraktam kakit udvarra "ide kell csinálni" egyhe dorgálós hanggal, pár napig ment ez aztán inkább később vittem ki és nem zaklattam fel is tudott kelteni utána már. mig kicsi addig nem fogja bírni, nekem kb 6hónaposan volt hogy este 10től csak hajnal 5kor keltett. most 8éves de mindig ugy kell intézni hogy tudjon szólni mert volt már hogy bezabált és hiába éjfélkor értünk haza 2kor már vinni kellett ki mert elrontotta gyomrát. nem rászólnod kell éjszka, ha mennie kell mennie kell. azt kell megoldanod hogy ő tudjon szólni ha nem bírja tartani
2018. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!