Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek tarthatnék így...

Szerintetek tarthatnék így Dobermannt? 6kor elvinném sétálni 7kor haza.2-3 körül érek haza, akkor viszem sétálni 2 óra, utána labda. Viszont társashazban lakunk ami azt jelenti hogy míg nem vagyok itthon neki a házban lenne a helye.

Figyelt kérdés
De nem panelos vagy ilyesmi, van udvar Szerintetek macskákkal jól kijonne, kiskoratol kezdve hozzájuk szoktatva? Van 2macsekom. Az egész hétvégém, napom az övé lenne mikor hazaérek. Mit gondoltok? Meglenne bent a házban? Egyébként akinek van dobija nyugodtan írhat velük kapcsolatban tapasztalatot, hogy pl milyenek a gazdájukkal mennyire hűségesek és védelmező típusok. Mert olvastam róluk csomó mindent de mégis más ha valaki tapasztalja.

2017. nov. 2. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
A dobi kifejezetten benti kutya, kint nem is lehetne tartani. Mit olvastál eddig, ha ezt nem tudod?
2017. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy meglenne, eleve lakásban kell tartani, csak kertben nem is tartható. Cicákkal is összeszokik, ha kölyökkorától hozzájuk van szoktatva.

Elég pörgős, mozgásigényes kutyák, a reggeli 1 órás séta is intenzív, fárasztós legyen.

Kutyasuli fontos lenne.

A gazdájukat nagyon szeretik, hűségesek, sőt gazdifüggők. Idegenekkel szemben felnőtt korban tartózkodóak, közömbösek. Nem szabad viszont agresszívnak vagy félősnek lenniük.

Kicsi kortól kell vinni mindenfelé magaddal: más kutyák közé, emberek, gyerekek közé, autóhoz, közlekedéshez, zajokhoz stb. hozzászoktatni. Így lesz kiegyensúlyozott felnőttként.

Személyvédelemre őrző-védő képzésen jól képezhető, szeretik is a dobik, ezt mindenképpen javaslom akár csak sport gyanánt vele.

2017. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem az a bajom hogy bent lenne. Persze ezt tudom. Csak azt írták hogy rombolnak a lakásban és ettől tartok picit. De szerintem simán ellenne.

Köszi a segítséget ^^

A reggeli sétákba néha belefér hamarabb indulás hogy kicsit hosszabb ideig sétáljunk, de általában 6kor kelek és max fél 8ig tudnám reggelente sétáltatni

2017. nov. 2. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol írták, hogy rombolnak a lakásban? Minden kutya rombol, ha nincs rendesen nevelve és lemozgatva, de ha te ennyire kezdő vagy, akkor nem ajánlom a dobit, mert a fejedre fog nőni.
2017. nov. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem rombol a lakásban, ha előtte-utána jól le van fárasztva, és el van látva rágnivalóval.

Persze minden kölyökkutya szétrág ezt-azt eleinte. Ami veszélyes vagy értékes, el kell pakolni előle. Felnőttként már tök jól elpihennek a lakásban, míg a gazdi nincs otthon.

Beszoktatható szobakennelbe is fokozatosan.

2017. nov. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Minden kiskutya rombol, ezt nem lehet csak a dobermannra leszűkiteni. 8-10 hetesen amugy sem lehet másfél órákat kint lenni vele, annál hamarabb elfárad.
2017. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy csak a dobermann rombol, egy szóval sem úgy hogy nem kell rögtön leharapni az ember fejét. Az volt a kérdésem el lenne e annyi ideig egyedül a lakásban úgy hogy reggel séta. Ennyi. Mit nem lehet ezen megérteni. Azoknak akik normálisan válaszoltak köszi
2017. nov. 3. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!