Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaház építése vagy szigetel...

Kutyaház építése vagy szigetelése?

Figyelt kérdés
Házamnak van egy beépített kutyaólja. Ez köböl van megcsinálva teljesen szélvédett nyáron kellemesen hűvös télen szalma van benne, egy komondornak tökéletes volt. Azért hideg a fala, és szeretném hogy belül melegebb legyen. Arra gondoltam osb lesz mit gondoltok erről? Tanácsoknak nagyon örülnék. :)

2017. nov. 3. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a legjobbat akarod neki ásványgyapotot használsz.
2017. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy kicsit bővebben kellene írnotok, mert nem igazán értek hozzá. :)


Ha jól nézem az ásványgyapot az üveggyapot?


Milyen lépesek vannak mit csináljak pontosan?


ment kéz :)

2017. nov. 3. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez akkor egy különálló kőházikó vagy a ház szerkezetébe van valahogy beépítve?
2017. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A ház szerkezetébe van beépítve.


Megpróbálom képekkel körül írni. A KÉPEK CSAK ILLUSZTRÁCIÓK LESZNEK!!!


[link]


Van ez a ház és pl a kettő kis ablak alatt látsz egy ilyet, mert a házba van bele építve.


[link]


Sajna olyan képet a neten nem találtam ami pont olyan lett volna, mint az ényém.

2017. nov. 4. 03:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Az emberben felmerül, hogy a házba beépített kutyaházat négy oldalról fűtött tér határolja, úgyhogy esetleg nem is hideg. De nem tudom. Az biztos, hogy a kő kutyaház szerintem nem szerencsés, túl nagy a hőtároló tömege, nemigen tudja befűteni a kutya, de ebben a formában lehet, hogy nem gáz, de én talán így is azt mondanám inkább, hogy szigeteld le. Viszont azt vedd figyelembe, hogy a szigeteléssel kisebb lesz a hely benn, persze ha elég nagy volt egy komondornak és a mostani kutya mondjuk kisebb, akkor nem gond. Páratechnikailag nem szerencsés a belső hőszigetelés egy hideg falon, úgyhogy én a biztonság kedvéért zártcellás ps habból csinálnám, annak nulla közeli a vízfelvétele, talajjal érintkező hőszigetelésekhez szokták használni. Alaposan lemérném és teljesen körbebeburkolnám az egészet belülről a szépen méretre vágott ps lemezekkel, mondjuk minimum öt centissel, aztán megint lemérném és belülről beborítanám mondjuk 15 mm-es osb lapokkal, amiket egy belső léckeret tartana össze.
2017. nov. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ásványgyapot:

[link]

Üveggyapot nem jó mert szúr!!

2017. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!