Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kaparja ki a sebet? Nem...

Miért kaparja ki a sebet? Nem lehet egész életében gallérban.

Figyelt kérdés
Szóval van 3 kutyánk az egyik kistestű szörnyű körülmények között láncraverve volt tartva egy darab madzaggal megkötve ami sebet okozott a nyakán. 1 éve van nalunk a seb szépen begyógyult, de ujra és újra kikaparja es nyalogatja le a mancsáról a vért. Aztán bekötjuk neki, újra kikaparja. És ez megy folyton. Ott nem nőtt neki vissza a szőr, de az szerintem már nem is fog. Mit lehetne csinálni? Nem bolhás nem azért vakarja. Meg ha ott vagyok nem is meri mert raszólok, de ha nem vagyok itthon, vagy éjszaka kikaparja. Most legyen egész életében rajta a gallér?
2017. nov. 3. 17:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha teljesen begyógyul bajosan tudná kikaparni.

A gallért rajta hagyni míg TÖKÉLETESEN be nem heged - akár 4-6 hétig. Ha már begyógyul teljesen, nem tudja kikaparni...

2017. nov. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Amúgy a kötést jó hogy leszedi, ritka az a kutya aki elviseli. Le kell fertőtleníteni a sebet - akár állatorvos által - aztán gallér míg be nem gyógyul.
2017. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Teljesen begyógyul... most sebes megint. Előtte kb nyár elején-közepén volt. Tehát volt pár jó honapunk... most megint kezdi.😣😤😥😦😧
2017. nov. 3. 17:41
 4/18 anonim ***** válasza:
Rakd vissza rá a gallért, ha nem tudja vakarni előbb-utóbb leszokik róla.
2017. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak viszkethet neki ha begyógyult és mégis kaparja. Vazelint tenni rá esetleg, hogy ne húzódjon?
2017. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Legutóbb több mint 1 honapig volt rajta a gallér éste es mikor nem voltunk itthon. Enni sem akart miatta mert tudta ha megette megy rá vissza. Fogyott sokat. Egesz nap nyüszített, szörnyű egy hónap volt, nem kívanom senkinek.

Egész életében legyen gallérban? Elfogy :(

2017. nov. 3. 17:54
 7/18 A kérdező kommentje:
Krémezem neki, én is arra gondoltam, hogy száraz ott a bőre és viszket.
2017. nov. 3. 17:59
 8/18 anonim ***** válasza:
Szörnyű, hogy ennyire nem bírja... Sajnos az enyémen is sokat van, tök jól el van vele. Viszont, vidd el állatorvoshoz, nézesd meg a nyakát, mert valami oka lehet, hogy ennyire vakarja! Jó esetben krémet kapsz rá, és megoldódik a viszketés és a gallér dolog!
2017. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Vannak kifejezetten gyógykrémek is ilyen esetekre, azt csak állatorvos adhat.
2017. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Van felfújható gallér. A mozgásban, evésben, alvásban nem akadályozza, így sokkal könnyebben elviselik a kutyák.
2017. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!