Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes tenyésztők miért ilyen...

Egyes tenyésztők miért ilyen "hepciásak"?

Figyelt kérdés

Szerettem volna egy fajtatiszta kutyát venni (direkt nem írok fajtát), talán 2-3 kennel van az országban aki ezekkel a kutyákkal foglalkozik.

A kutya értéke olyan 100 ezer forint körül van.

Első körben a legismertebbet kerestem fel, aki rengeteg kérdéssel "bombázott". Ezzel semmi gond, ne kerüljön rossz helyre a kutya, abszolút megértő voltam.

Aztán egyre inkább az jött le,hogy nem akar nekem eladni kutyát, és nem értem miért, kicsit (nem kicsit) meg is sért.

Úgy gondolom nem volt elégedett a kérdéseire adott válaszaimmal.

Most is van 2 keverék kutyám,jól neveltek, ápoltak,egészségesek, állatorvos rendszeresen látja őket, ha beviszem név szerint köszönti őket.

Ergo úgy gondolom jó gazda vagyok, vagy ha nem is a legjobb, de egy átlagosan jó.

Egy szó mint száz, nekem egyik kutyám se egy kaktusz amit hetente megöntözök.

A második tenyésztőt fel sem kerestem, mert az már a honlapján leírta az igényeit, és abból is az jön le,hogy hepciáskodó, a harmadik meg nagyon messze van.

Viszont nem értem, mi baja lehetett velem?Egy normális,dolgozó magyar állampolgár vagyok, rendezett körülményekkel, nem akartam alkudni, nem egy rohadt szaporítót kerestem fel, mert nekem normális kutya kell, nem támogatom a szaporítókat.

A kért összeggel számoltam régóta, és úgy hiszem semmi rosszat nem írtam/mondtam neki telefonon.


2017. nov. 4. 12:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

" Úgy gondolom nem volt elégedett a kérdéseire adott válaszaimmal. "


Célravezető lenne, ha pontosan rákérdeznél, úgy véli, nem vagy megfelelő egy kölykére?

A kevés tenyésztésű kutyáknál azért nem a 100 ezer a jellemző ár. Általában úgy gondolkodnak az ilyen tenyésztők, nem nagyon van választási lehetősége a vevőnek abból a fajtából, hát az árral is jelzi,ritkaságról van szó.

Tenyésztőknél is van olyan, aki az általa elképzelt ideális gazdát keresi.

2017. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%

A nyuszikának elromlott a fűnyírója, gondolta átmegy a medvéhez kölcsönkérni az övét. Megy-megy, útközben elkezdi hajtogatni:

- Á, ez a medve tuti nem adja ide a fűnyíróját!Á, 100%,hogy nem adja ide! Kizárt,hogy ez a köcsög medve ideadja!

Mikor odaér,bekopogtat,és a medve kinyitja az ajtót:

-Mit szeretnél nyuszika?

-Tudod mit medve, b+ magad a fűnyíróddal együtt!


Te vagy a nyuszika. Tehát hülye módon ahelyett, hogy megkérdeznéd mi a véleménye rólad, eldöntöd, hogy mit gondolhat, aztán méghülyébb módon vadidegenektől megkérded, hogy miért gondolja azt amit the hiszed, hogy gondol. Ja, és a poén, hogy a tenyésztőt hibáztatod, pedig a hiba benned van.

2017. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%
Nem hepciásak, csak abban a helyzetben vannak, hogy megtehetik, hogy válogatnak, így meg is teszik. A jó gazdi ismérve pedig nem az, hogy név szerint köszönti a kutyáit az állatorvos.
2017. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%
Én nem értem miért kell így magadra venni?! Ha kevés kennel van és ezáltal kevés eladó kölyök, nyilván túljelentkezés van rájuk. A tenyésztő helyében énis a legeslegeslegjobbat keresném. Biztos mást is visszautasított. Ez nem azt jelenti, hogy sz*r gazdi lennél csak egyszerűen azt, hogy van nálad jobb.
2017. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Miért kérdezzek rá?Egyértelmű volt a válaszaiból.

Aztán megkérdezem, és erőszakoskodjak,hogy de nekem kell a kutyád, és győzködjem,hogy adjon el nekem egyet?

Tök mindegy a miért, ha nem akarja eladni, valószínűleg úgyis egy sablon választ ad amivel nem sért meg.

Azt mondta, hogy jelenleg 6 kölyök van eladó, meg 3 idősebb (6-7 hónapos), úgyhogy szerintem ha van 6-7 hónapos kutya is akkor olyan hatalmas kereslet nem lehet.

Kevés tenyésztő van, de annál több szaporító, és sajnos kevés ember foglalkozik azzal,hogy 20-ért vesz egy kölyköt valami szaporítótól.Még jobb üzlet is.

100 ezer forint nem kevés, nekem régi álmom egy ilyen kutya, és nem egy genetikai hulladékot akarok, hanem egy normális körülmények közül jövő, jó genetikával rendelkező állatot.

Eleve aki nem milliomos és 100 ezret rászán egy kutyára, az elképzelhető,hogy nem felvágni akar vele...ránézésre a 20 ezres kutya is ugyan olyan mint a 100 ezres, ha menőzésre kell.

Az meg,hogy attól lennék jó gazda, mert az állatorvos a nevén szólítja...gratulálok az eszedhez,hogy ez jött le!

2017. nov. 4. 12:59
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
De pont azért kene rákérdezned, hogy mi a probléma, hogy válzotathass a nézeteiden és így legközelebb nem lesz ilyen gond. Ha pl te kint akarsz tartani egy kimondottan benti tartásra ajánlott kutyát akkor az a tenyésztőnek nem fog tetszeni, de ez csak egy példa.
2017. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Értem,hogy csak példa volt, de azért ennyire nem vagyok hülye.

Egy nagytestű kutyáról van szó, mivel rövid szőrű én kertbe kijárósnak gondoltam.

A másik két kutyám is ki-be járós, az egyik kistestű ő alapból bent van, a másik nagy testű, télen a fűtött előszobában alszik, de nyáron önszántából kint marad estére is.

2017. nov. 4. 13:24
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A 2. tenyésztő mit ír a honlapján, mit tartasz hepciáskodónak? Én amúgy hajlok arra, hogy Neked van igazad, én az egyik tenyésztővel úgy jártam, hogy az ivartalanítás volt neki a nem tetsző ötletem, utána nagyon elutasító volt. Talán mert tenyésztésre szánta.
2017. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutyafajtáról van szó, ha nem titok?


Amúgy így túl sokat nem tudunk mondani. Nem ismerünk se téged, se a tenyésztőt, és így hogy nem láttuk a beszélgetést, így aztán végképp nem tudunk mit mondani.


Kérdezd meg, hogy miért gondolja így, hogy nem vagy megfelelő. Veszíteni valód szerintem nincs. De tudod, ők is emberek, nekik is lehet rossz napjuk, amikor mindenféle ok nélkül bunkók, nem feltétlenül miattad.

2017. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nagyon igényeskedő,körülményesnek jellemezném.

Már a honlapon leírja,hogy mivel, milyen mennyiségben lehet etetni, milyen összetevőket kerüljünk az etetése során.Persze elolvasni hasznos, meg biztos tudja, mert gondolom régóta ezzel foglalkozik, de azért kicsit abszurdnak érzem.

Emberként nem válogatom meg olyan szinten a kajámat, mint ahogy ő leírja a kutyának.

Alapvetően sok hasznos dolgot leír, vannak túlzások, de nekem ebből az jött le,hogy körülményesebb mint a másik, ámbár lehet megfogom keresni ennek ellenére is.

2017. nov. 4. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!