Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van az, ha valaki azt...

Hogy van az, ha valaki azt mondja hogy "útálom a macskákat" at rendben van, de ha én azt mondom hogy nem szeretem a kutyákat, akkor én vagyok a lelketlen állat? Még csakl nem is azt mondom hogy utálom.

Figyelt kérdés
SŐt, nem bírják elviselni és ezerrel elkezdenek győzködni, hogy milyen jó is kutyát tartani és biztos valami trauma miatt nem szeretem őket, holott én egyszerüen csak nem szeretem ezeket az állatokat.
2017. nov. 6. 03:01
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Mert a macskák útálatos lények. Kb. 1000 macskából 1 normális.
2017. nov. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
73%
Őszintén nem értem azokat akik bármelyiket is utálják.
2017. nov. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TR75 ***** válasza:
86%

Szerintem egyszerűen azért, mert a kutyák és a macskák természete teljesen más. A kutyák kifejezetten keresik az ember társaságát, ott sertepertélnek a gazdi körül, azt lesik, mit csinál éppen, és ugye hűségesek még a mocsok féreg állatkínzóhoz is. Hát nehogy már utálni lehessen egy ilyen állatot!

A macska ellenben elvan magában, naphosszat alszik, vagy valahol kódorog, nem csinál olyat, amit nem szeretne, ha valahol bántják, azt megjegyzi magának. Számára az ember nem valami felsőbbrendű lény, hanem (maximum) vele egyenrangú állat. Sokkal erősebb egyéniség a kutyánál. Hát most mégis, hogy lehet egy ilyen állatot szeretni?

Ha választhatok, akkor én egyértelműen a macska mellett teszem le a voksomat :-D Szeretem a kutyákat is, de a macska az macska.

2017. nov. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Azt én is észrevettem már, hogy a macskákat elfogadott utálni, merthogy “milyen önző, számító lények”, ha meg valaki nem szereti a kutyákat, akkor vessük máglyára, égessük el, és hugyozzuk le a sírját.

Amúgy a magam részéről én sem értem, hogy lehet utálni bármelyiket, de elfogadom, ha valaki nem szívleli őket, addig, amíg nem bántja egyiket sem. Személy szerint egyébként én is inkább macskás vagyok, vagyis a kutyákat is szeretem, de kutyából is csak “macskajellemű” fajtát tartanék most már. :D

2017. nov. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én mind a kettőt birom:) Kérdező, miért foglalkozol más véleményével. ha nem szereted, akkor nem szereted. nincs azzal gond, csak ne bántsd őket.
2017. nov. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Én mindkettőt szeretem. A kutya utáló emberekért viszont én sem vagyok oda. Messziről kerülöm a fajtád, mint a pestist. Ez elég kizáró ok, hogy ne akarjak még köszönni se, nemhogy a kapcsolatot tartani. DE minden ember más, ezért mindenki találhat magához illő embereket. Aki ezen a körön kívül van, azzal nem érdemes foglalkozni.
2017. nov. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Én Sosem tapasztaltam ilyet. Én kutyás vagyok. Ismerek macskást, Sosem győzködtem semmiről.


De megértem amit mondasz. Szerintem azért mondják ezt, mert a macskánál sokkal alázatosabb egy kutya, "szerethetőbb". Tehát amíg a macska "felsőbbrendú", addig a kutya alázatosabb. A macska nem tanítható, makacsabb, önállóbb, nem olyan emberfüggő, mint a kutya.

Talán ezért furcsállják sokan, hogy ha valaki a macskája szereti, akkor a náluk sokkal "simulékonyabb" kutyákat miért nem.

Remélem érthetően írtam, amit akartam...

2017. nov. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"A kutya utáló emberekért viszont én sem vagyok oda. Messziről kerülöm a fajtád, mint a pestist. "


Azt jól teszed, bár én sehol nem írtam hogy útálom őket, csak azt hogy nem szeretem. Tudod a szeretem-útálom között vannak árnyalatok is, bár úgy tűnik ebben a társadalomban csak egy-egy oldal létezik, legalább is az emberek fejecskéjlben.


"Ez elég kizáró ok, hogy ne akarjak még köszönni se, nemhogy a kapcsolatot tartani. "


Ez elég indok arra, hogy kimondhassam, hogy egy bunkó vagy!!! Az alapján nem köszönsz, hogy ki milyen állatot szeret/nem szeret? Nem lehetsz egy túl kultúrált ember. Viselkedni sem hiszem hogy megtanítottak.

2017. nov. 6. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!