Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hetente három egyenként...

Hetente három egyenként negyven kilométeres canicross edzésekhez mely fajtákat ajánlanátok a szánhúzófajtákon kívül?

Figyelt kérdés
Illetve mely szintén nem szánhúzó fajták kedvel(het)ik (ha vannak ilyenek egyáltalán) egy könnyített szán húzását a fenti távon?

2017. nov. 6. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Heti 3X 40 km? Szerintem bármilyen fajtának sok.
2017. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a dalmatát javasolnám. Ők hosszú táv futásra lettek tenyésztve. Nagyon energikus kutyák, imádnak mozogni. Nemtudom lenne e társaságod , de ahhoz is jó, nagyon jól kijön más kutyákkal nem egy domináns típus. Húzásra is alkalmas, hiszen több eredményes canicross és bikejöring versenyző is használja a fajtát.

A másik fajta, amit még szeretnek a fent említett sportok kedvelő az amstaffok. Nagyon nagy súlyokat képesek megmozgatni, teljes erejükkel belefeszülnek a hámba. Ők is energikusak szeretnek mozogni, bár hosszú távon kitartásban a dalmata győzne.

2017. nov. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Canicrosshoz bármilyen energikus, egészséges fajta jó. Húzáshoz én el tudnék képzelni mondjuk egy belga juhász csapatot, vagy munkavonalú német juhászokat, de náluk az egészségre nagyon oda kell figyelni, sajnos munkás kennelekben is sok a beteg kutya.
2017. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Canicross-hoz a szánhúzókon kívül még vizslákat, pointereket, illetve ezek keverékeit használják szívesen.
2017. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kapásból a vizsla jutott eszembe, német vizslánk volt és bicajjal simán eljött velünk 30-40 km-es távra úgy, hogy utána még volt kedve otthon játszani a másik kutyánkkal.
2017. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Skót juhászok esetleg? Például két malamut, vagy két szamojed, plusz két, vagy három skót juhász? Azt olvasni róluk szinte kivétel nélkül mindenhol, hogy nagyon pörgős, energikus fajta - de akár csak ha a létezésük okára gondolunk is, a terelésre, már ennek kapcsán is mindenkinek a szüntelen mozgás jut eszébe.


Sejtem futásra ők is rendkívül jók lennének, de könnyített szánhúzásra (a fenti párosításokban) vajon megfelelőek volnának-e?

2017. nov. 7. 15:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ridgeback. Az még tán a vizslánál is energikusabb és nagyon szívós kutya.
2017. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. A skót juhász már régóta nem munkakutya, hanem családi és kiállítási kutya. A mozgásigénye sem hasonlítható az erre alkalmas fajtákéhoz. Canicrosshoz hobbi szinten oké lehet, de húzáshoz én nem használnám.
2017. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a ridgeback ugrott be azonnal. Nagy kedvencem, csak nem az én életstílusomhoz illik, szóval csak gyönyörködök bennük. A skótjuhász is mozgékony, de nem feltétlenül ilyen fajta sportra lenne jó.
2017. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vizsla.Mi motorozunk vele, nagyon szereti,és birja
2019. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!