Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi motiválhatja azt az embert,...

Mi motiválhatja azt az embert, aki fagyállós kockacukrokat dobál szét a kutyák ellen?

Figyelt kérdés

[link]


Előrebocsátom, hogy én ellenzem a kutyatartást és nem szeretem a kutyákat. Viszont azzal sem értek egyet, aki fagyállós kockacukrokat vagy egyéb mérgezett csalétkeket dobál szét, mivel törvénytisztelő állampolgárként nem értek egyet semmiféle törvénysértéssel. Kérdésemet nem provokációnak szánom, csupán gondolatébresztésnek. Egy kicsit megpróbáltam az elkövető fejével gondolkodni, és arra jutottam, hogy elképzelhető, hogy talán már nem látott más megoldást a problémáinak kezelésére. Ezzel persze nem szeretném őt mentesíteni a bűncselekmény felelőssége alól. Viszont úgy gondolom, hogy a kutya nélküli emberek napjainkra nagyon kiszolgáltatott helyzetbe kerültek a kutyásokkal szemben, amely már a rendszerváltás idején elkezdődött és napjainkra csúcsosodott ki. Kezdjük ott, hogy senki nem kérdezte meg a településeken élőket, hogy szeretnének-e kutyákkal együtt élni, csak egyszerűen évről-évre gyarapodott a kutyák száma, és ezzel egyenes arányban nőttek az együttélési problémák is. A legapróbb, hétköznapi dolgoktól kezdve, az akár életveszélyes kutyatámadásokkal bezárólag értem a gondokat itt, amelyek többsége ellen a kutya nélküli emberek gyakorlatilag tehetetlenek. Folyamatosan hangosan ugat, nyüszít a szomszéd kutyája? Mit lehet tenni? Tudom, a hivatalos út, hogy birtokvédelmi eljárást kell indíttatni a jegyzőnél, de hány ilyen eljárás vezetett eredményre? Mit lehet tenni a közterületi kutyapiszok ellen? Mit lehet tenni a közterületre kiszökő vagy más magánterületére átszökő vad kutyák ellen? A hatóság itt sem tesz semmit, amíg nem történik tragédia. Mit lehet tenni, ha valakinek a szomszédai, akár panellakásban, akár családi házban több nagy testű, vad kutyát tartanak? Mert ugyebár most már a tartható ebek száma sincs maximálva. Mit tehet az, akinek folyamatos félelemben kell élnie az életét a szomszédai, illetve a környékén lévő kiszökő vagy póráz nélkül sétáltatott kutyáktól? Olyan közösségi együttélési problémáknak lett a melegágya a kutyatartás, amelyek 30 évvel ezelőtt fel sem merülhettek volna. És ahogy már írtam, elítélem azt, ami a linkelt cikkben történt, viszont érdemes belegondolni, hogy hosszú távon ilyet és ehhez hasonlókat okoz az, ha embereket olyan kiszolgáltatott helyzetbe hoznak a környezetében élő kutyatartók és kutyáik – a hatóságok nemtörődömsége, valamint a kutyások jogait előnyben részesítő jogszabályi előírások mellett – amely ellen végső elkeseredésben már nem tudnak a legális kereteken belül mit cselekedni.


2017. nov. 6. 21:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Bocsi, nem olvastam végig a hosszú katyvaszt. A válasz a kérdésre; a rosszindulat motiválta a retardált gyökeret.
2017. nov. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
11%
A hülye kutyának a gazdájával kell beszélni, attól hülye, mert nem neveli, bár vannak alapvetően nevelhetetlen kutyák. Fagyállós kockacukor azoknak sem kell, elég laudanumot csöppentei rá, akkor nyugis lesz a blöki egy ideig.
2017. nov. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

"Kezdjük ott, hogy senki nem kérdezte meg a településeken élőket, hogy szeretnének-e kutyákkal együtt élni, csak egyszerűen évről-évre gyarapodott a kutyák száma"


Én kérek elnézést, de ha én nem kérdezem végig az utcát, hogy tarthatok-e kutyát, macskát, aranyhörcsögöt, akkor az a normális reakció, hogy megpróbálom megölni?


Vannak hülyék, akik elengedik az agresszív kutyájukat, akik nem szedik a kutyagumit és akik tojnak rá, ha hajnalokig vonyít a kutyájuk. De kérdem én, ezek miatt a hülyék miatt miért a normális kutyásokat kell bántani?


"Olyan közösségi együttélési problémáknak lett a melegágya a kutyatartás, amelyek 30 évvel ezelőtt fel sem merülhettek volna."


Nem a kutyatartás a probléma forrása, hanem az emberi közöny és önzőség! És ha egy kisgyerek eszi fel a cukrot??? Akkor mi van? "Emberünket" érdekelte volna szerinted? Nem, az ilyen "embernek" bajok vannak a fejében, nagyon nagy bajok...

2017. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Biztos vannak olyanok, akik meg veled nem akarnak egyutt elni megis kenytelenek! Szerintem ez nagyobb problema! Neked nincs allasod, hogy ekkora nagy hulladekot kepes vagy ossze irni? Neked ilyenre van idod?
2017. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
"Neked nincs allasod, hogy ekkora nagy hulladekot kepes vagy ossze irni? Neked ilyenre van idod?" Bár nem a kérdéshez tartozik, de válaszolok: van állásom és talán elmondható, hogy 2 diplomával elég komoly munkát végzek. Esténként olvasgatok az interneten és néha összehozok 1-2 esszét, mert szeretek elgondolkodni, meditálni és megfogalmazni a dolgokat.
2017. nov. 6. 22:13
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Oh csak nem a 30/f/meleg? Ő dicsekszik a fontos állásával meg diplomával. Mint látszik nem mérvadó ez az estében.
2017. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

30/f/meleg 2 diplomás úriember... attól mert valaki tart a kutyáktól, az még nem ok egy ilyen gerinctelen tett elkövetésére... Ha én félek az autóktól, akkor gyújtsam fel másét? Ha én nem szeretem a gyerekeket, rejtsek kézigránátot a játszótérre? Vagy ha homofób vagyok, akkor keverjek jalapenot a vazelinbe?


Ezek az emberek mentálisan sérültek akik ilyet tesznek, náluk már rég nem a józan ész diktál... Erről nem a kutyák tehetnek... hanem az, hogy kis országunkban az ilyenek megússzák egy "ejnye-benyével", max 2-3 évet csücsül, aztán vígan mászkálnak tovább közöttünk... és szaporodik és örökíti az "elmebaját"... Lehetne még linkelni cifrább eseteket is, amikben nem a kutyát akarták bántani, hanem ténylegesen embert öltek vagy erőszakoltak... A "motiváció" ugyan az.

2017. nov. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Jaj egyemmeg, kis meleg barátom már hiányoztál! 😁 Nem olvastam végig az idehányt bullshitet csak köszönteni akartalak te kis esszéíró!!
2017. nov. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként ezeknél a kérdéseknél már kb a belinkelt oldalt se nyitom meg és a kérdéseit se kell végig olvassam, az első mondata után tudom hogy ez a gyökér az.

Komolyan csak azt sajnálom hogy ez a farok ilyen rossz fényt vet a meleg társadalomra akikkel egyébként semmi bajom de érezhető a hatása a közvéleményre.


Menjek én is a szexualitás témába hasonló provokatív kérdésekkel? "Előre bocsátom hogy nem szeretem a melegeket és nem támogatom a melegek egyenjogúságát de nem provokatív a kérdésem." Körülbelül ennyire nem provokatív ez a kérdésed sem. Habár nem az óvodában vagyunk, ez már annyira túlmegy minden épeszű szinten hogy néha elgondolkoznék mi jár abban a csöpp kis "két diplomás fontos munkás" agyadban.

2017. nov. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk ezert kar volt “ennyit” tanulni!
2017. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!