Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám lábán betegség. Mi...

Kiskutyám lábán betegség. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Staffordom lábán az alábbi duzzanat jelent meg:


[link]


Megkímélném az állatorvostól (nem szívlelik egymást), úgyhogy ha valakinek van valami elképzelése, írjon!

Értelemszerűen kinti kutya, sokat járkál olyan helyeken ahol lesérülhet. Eleinte csak a szőre tűnt el ezen a részen, aztán felduzzadt. Mi lehet a megoldás?


2017. nov. 7. 16:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom! Ez nem az a kategória,hogy "Megkímélném az állatorvostól"! Sűrgösen állatorvos,nem is értem ilyen probléma esetén miért nem ez az első!!!
2017. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig el kell vinni dokihoz, még akkor is ha nem viseli jól, mert hiába tippelgetünk itt hogy mi lehet, kezelni csak az orvos tudja (amúgy is bármikor előfordulhat súlyosabb eset amikor elkerülhetetlen az orvos).

"Értelemszerűen kinti kutya" ez elég szomorú, hiszen teljesen rövid a szőre, legalább télen, de igazából már most is bent kellene tartani, mivel az ízületei tönkre fognak menni a folytonos remegéstől, fagyoskodástól.

És miért engeded olyan helyekre ahol meg tud sérülni? Nem értem...

2017. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy nap alatt alakult ki! És rohadtul fájhat! Eddig miért nem jutott eszedbe kezelni? Eddig miért csak nézegetted? Mi az, hogy most sem akarod orvoshoz vinni? Ennyire le se sz.rod a kutyádat? Vagy valami perverziódat éled ki az ő szenvedésével?


Az meg, hogy nem viseli jól az orvost, csak nevelés kérdése. De nyilván ennyire hanyag, alkalmatlan gazdának erről kár beszélni...

2017. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem akarom orvoshoz vinni, mert akármennyire is jól szocializált, az állatorvos fél a nagytestű kutyáktól.

Másrészt olyan vidáman futkozik, hogy fel sem merülne senkiben, hogy valami baja van, tegnap duzzadt volt, ma már kevésbé. Ha le sem szarnám kérdést sem tettem volna fel-nem is foglalkoznék vele.

Arra gondoltam, hogy valaki már találkozott itt hasonlóval és tud tanácsot adni.

2017. nov. 7. 17:55
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért tetted ki a kérdést mert kényelmes és ingyen van, nem úgy mint egy állatorvos. A fotó alapján doktorért kiált a kutyád, még ha szerinted észre sem veszi a diónyi daganatot a lábán!
2017. nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A nap kérdése. Nem viszed dokihoz, mert az állatorvos fél tőle. Ez tényleg vicc. Az meg a másik, hogy egy ilyen rövid szőrű kutya kinti. "Értelemszerűen."
2017. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Éppen állatkínzást követsz el, az már no comment hogy kint tartod a teljes kinti tartásra alkalmatlan kutyát, de nem biztosítod neki az állatorvosi ellátást, pedig komoly szükség van rá. Nem látod hogy mekkora fájdalmakkal járhat? A kutyáknak borzasztóan nagy a fájdalomküszöbe, azért hiheted te naív ember hogy boldog és fájdalom mentes...lusta vagy elvinni vagy fizetni érte, ennél gagyibb kifogást még nem hallottam hogy fél tőle az orvos.
2017. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem való állat, ezt most komolyan mondom...
2017. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező!Te sem mennél el orvoshoz ha ekkora daganat lenne a lábadon? Mit vártál,hogy borogatod és elmúlik? Komolyan mondom,hogy be kéne vezetni,hogy mindenkinek vizsgát kéne tennie mielőtt kutyája lehet. Konkrétan vègignèzed,hogy szenved a kutya,ès mentegeted magad.
2017. nov. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne kíméld meg az állatorvostól, hanem vidd el. Mégpedig olyan rendelőbe, ahol csinálnak labort, röntgent is. Ha az általad ismert orvos fél a kutyáktól (???), akkor vidd máshova. Harapós kutyát pedig szájkosárban kell orvoshoz vinni.

Lehet akár daganat is, , ízületi sérülés, gyulladás, felfekvés vagy sok minden más. Ezt így nem lehet kideríteni.

Amúgy nem tudom, miért "értelemszerűen kinti kutya". A stafford bundája télen nem alkalmas kinti tartásra.

2017. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!