Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdik, benneteket nem feszély...

Gazdik, benneteket nem feszélyez az ugatás séta közben?

Figyelt kérdés

Pár napja szereztünk a menhelyről egy 6 éves kutyust, ugye naponta vagy kétnaponta lemegyünk és sétálunk, ilyenkor két lehetőségem van: 1. a dimbes-dombos homokos, szűk, néhol kihalt utcákon közlekedek a város szélén


2.a város felé megyek, nincs sok autó eleinte, ban is egy útvonalam, ami tökéletes


Nyilván inkább a 2.-at választom, tekintve , hogy az első lehetőségnék nem szabad kizárni a kóbor kutyusokat és egy beagle-t nem tennék ki (meg magamat sem) ennek a veszélynek.De annyira zavaró a sok nagy kutya ugatása!!!

Tudom,mindenhol vannak kutyák, úgyhogy ezt nem lehet megakadályozni, de olyan mint amikor petárdáznak! Már próbáltam kicsit tompítani a zajt fülhallgatóval, de úgy csak rosszabb lett,mert mindig olyan érzésem van, hogy a kutyák kiugrottak és felénk szaladnak. Tudom, hogy ez természetes, de kibírhatatlan! Van esetleg valami tippetek?


2017. nov. 7. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az udvarokon ugató kutyákkal nem nagyon tudsz mit kezdeni, ez mindenkivel így van, ne aggódj. Ha én viszem a kutyát, akkor is ugatnak, ha az utcában visznek kutyákat, akkor is ugatnak, ez természetes. Még csak pár napja van veletek a kutya, hozzá fogsz szokni az ugatáshoz. :)
2017. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De, zavar. Semmi mást nem lehet tenni, mint hogy nem mész arra. Ezt ugye vagy meg tudod tenni, vagy nem. Utóbbi esetben marad az eszement ricsajozás. Én például Debrecenben elviszem a kutyát kocsival a Nagyerdőre és ott sétálunk, Bpen Csillaghegyen meg megvan a bejáratott útvonalam a Duna-partra, ahol viszonylag kevesebb őrült módon ugató kutya van.
2017. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elég gáz, bár mi csak ritkán járunk a kertes házak környékén, mert a városban lakunk, de akkor legalább 10 kutya ugat/tépi a kerítést egyszerre... Mindegyik tiszta idegbeteg, pedig az enyém rájuk se nézett, nem is reagál semmit.
2017. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég zavaró tud lenni, de hát ez nem a te szégyened! Amúgy ezek a kutyák kb örülnek, hogy "végre történik valami", azért tombolnak úgy, mert kb ez az egy lehetőségük van levezetni az energiájukat. Itt egy gif, ami nagyon igaz: [link]


Nem valószínű, hogy kiugranának vagy megtámadnának, csak simán "cirkuszolnak". Ha amúgy arra jobb sétálni, én emiatt nem változtatnék útirányt, de persze ezt te érzed. Ha megnyugtat, akkor szerezz be egy paprikasprayt.

2017. nov. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a gift nagyon jó :))
2017. nov. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! A gif pedig tényleg jó! ☺
2017. nov. 8. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!