Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok akik menhelyrol fogadtak...

Azok akik menhelyrol fogadtak orokbe kutyat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnek orokbefogadni menhelyrol egy kutyust ami megtetszett -Pitbull-. Nos. Eddig volt egy Foxterrierem,es egy Nemet-vizslam,de mind2 kolyok koruk ota voltak nalam, es en voltam az elso gazdajuk. A menhelyen levo kutya meg 2-3 eves. Es hat ki tudja mit csinalt a menhelyen levo kutyaval az elozo gazdaja. Elfogadnak egy masik gazdat? Kiheverik azt a traumat? Ugye nem egy kistestu kutya, nem mindegy ,hogy mire hogy reagal. Elvegre eros kutya,barmit amit csinal az 10x erosebb mint egy masik. Vagy tegyek le arrol,hogy Pitbullt orokbefogadjak? En hiszek abban,hogy nem kutyafajtatol fugg az,hogy agressziv legyen vagy sem.

2017. nov. 9. 01:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a menhely? Ők tudnak valamit a kutya előéletéről? Nagyon nem mindegy. Csomó állatmentő szervezet van, ahol a mentett kutyák pl. önkénteseknél vannak elhelyezve, ők eleve sokkal többet tudnak már a kutya személxiségéről. Ha leadott kutya, vagy m3ghalt a gazdi, akkor is általában van infó az előêletéről. Ha nincs ezirányú képzettséged, tapasztalatod, én egy önkénteseknél ideiglenes befogadótól hirdetett kutyát keresnék első körben.
2017. nov. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az Illatosról fogadtam be. A kutya megviselt volt, nem evett a telepen, de mikor hozzám került mintha mi sem történt volna. Nyugodt volt, azonnal elfogadta a helyzetet. Emlékszem ahogy a lakótársammal félve próbálgattuk hogy reagál olyan dolgokra mint kapucni, vagy ernyő...😁 Sehogy, le se tojta de ez nem feltétlenül igaz minden kutyára. Ő álmában sír sokat, még 5 év után is, ha alszik és elmegy mellette valaki akkor idegesen felpattan, sajnos ez nem változik. Valószínűleg kisebb korában álmában belerúgtak vagy cs*sztették. Az embereket imádja, rendkívül barátságos viszont a kutyákkal nem volt jó a viszonya (kan sharpei keverék) így kutyasuliba kellett járnunk de megérte, mert rendbe hoztuk. Olyan számokra mintha mindig is itt lett volna, bár ő nagyjából 1 évesen került hozzám tehát hamar. Én csak ajánlani tudom ezeket a kutyusokat! Egyébként az Illatosról egyszer sem érdeklődtek mi van a kutyával, annyi hogy mikor közeledik a veszettség oltás akkor kuldenek egy papírt.
2017. nov. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt pitbullom, de egyszer befogadtam utcáról egy nagyon sovány, idősebb sokat fialt pitbullt.Utcán etettem, sokat töprengtem hogy be merjem-e fogadni, de végül nem volt vele baj sosem. Nagyon hálás volt, kezelhető, iszonyat félős.Semmit nem tudtam előéletéről.
2017. nov. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 éve fogadtam be egy akkor 5 éves német juhászt. Tökéletesen beilleszkedett, nem mondom, voltak problémáink, kutyákkal még ma sem 100%-os, de nagyon jó kutya, okos, hűséges. Ha normális menhely, akkor ők tudják, hogy milyen problémák vannak a kutyával és erről tájékoztatnak.
2017. nov. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!