Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mélyik a legjobb kutya táp?

Mélyik a legjobb kutya táp?

Figyelt kérdés
2017. nov. 9. 08:52
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Melyek a legjobb márkák?
2017. nov. 9. 08:54
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb és asszem' legdrágább is az Orijen.

Ez egy kanadai márka, sokak szerint nagyon jó.

Szabad tartású állatokból készítik, ebben az egyik legmagasabb a fhérje és hústartalom. Elvileg emberi fogyasztásra is alkalmas lenne...

De sokan szidják is mert szerintük magasabb benne a fehérje mint szabadna, így károsíthatja a vesét.


Aztán ott az Acana amit ugyanaz a cég gyárt mint az Orijent, csak ez nem szuperprémium, hanem csak prémium. Valamivel olcsóbb, így nyílván a fehérje is kicsit alacsonyabb, stb.

Összességében ez is egy nagyon jó táp.


Real Nature. Ez a minőségéhez képest az egyik legolcsóbb táp, fressnapf saját márka.

Valahol az Acana szintjén van, csak olcsóbb. Viszont krumplit is tartalmaz.


Royal Canin.

Szerintem az egyik legrosszabb táp az árához képest...

Tartalmaz gabonát és kukoricát is ami nem jó.

Ehhez képest nagyon draga és 2007-ben botránya is volt.

Azért persze az ilyen Whiskasoknál fényévekkel jobb!



Brit Care, az egyik legolcsóbb a prémiumok közül. Alacsonyabb a fehérje tartalom, illetve rizst tartalmaz, de az legalább jobb mintha gabonát tartalmazna...

És az ára végülis nagyon korrekt.



Josera/Brit Premium.

Szerintem ezek a legalsóbb szinten vannak, de nagyon olcsók.

Tartalmaznak gabonát is, de legalább a fehérje tartalmuk elfogadható és a kommersz tápok 4%ával szemben itt 30% a hústartalom.

És ha nagy mennyisegbe veszed olcsóbb.

Szóvalha valaki szegényebb ezek még adhatóak, de ez alá nem kéne menni...

2017. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Minden kutyának más, elvileg az Acana és az Orijen szuper prémium tápok, de ismerek olyan kutyát akinek ment tőlük a hasa. Erősek, nagy a fehérje tartalmuk és kölyök kutya túl hamar nőhet tőle.

Nekünk a Taste of the wild jött be, előtte Pro Plant ettek, arról azért váltottunk mert megváltozott az összetétele.

Brit Caretől a mieink sokat és büdöset kakiltak, de valakinek meg az jön be. Alapvetően mindegyik amit felsoroltam jónak számít.

2017. nov. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, 1. vagyok... Amit a 2. is írt Taste of the wild is nagyon jó lehet, bár minőségben sherintem olyasmi mint a Real Nature, de ahhoz képest drágább.

Viszont ezt a növekedéses dolgot én a Royal Canin-nél tapasztaltam, annak ellenére, hogy nem magas a fehérje tartalma, nekem nagyon fura hogy annyi állatorvos és tenyésztő reklámozza.


Illetve nekem macskatápban a Leonardo a kedvencem, szerintem az ára is nagyon kedvező, csak az alutasakosak és konzervek betegesen drágák, abból DM markajút, vagy Brit Prémiumot veszek.

Na de szóval a Leonardo táp kutyában a Belcando....

2017. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Royal Caninet messze kell kerülni, akármennyire is azzal van kiplakátolva az állatorvosi rendelő.
2017. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ja ami még fontos lehet, hogy Belcandoból a kutyáknak csakugyan mint Leonardoból a macskáknak nem mindegyik fajta jó... Én az Adult Lamb & Rice-t ajanlom.


[link]

2017. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég találtam rá a platinum márkára, nagyon jó, ár-érték arányban szerintem ver mindent.
2017. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem fogyózásra kényszerül a kutyim, így light tápot keresgéltem, de olyat aminek az összetételi leírása úgy kezdődik hogy “hús” és én minél magasabb hústartalmút kerestem.

A Freshnapf-ban a csajszi Premiere Light kutyatápot ajánlott. A light-ban 9,5% a zsírtartalom és 44% a hús. Ezen kívül sok zöldség van benne. A többiben is 44% a hús, csak a zsírtartalom eltérő.

2017. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Én a kutyámnak a Brit-ot adom.Bevált minőség,fényes szőr,rendes széklet.Nem utolsó sorban kedvező ár.Most vettem 15+3kg-os kiszerelésben,7500ft-ért,ami kb 5 hónapig elég(azért,időnként kap mellette kis mennyiségben főzött kaját is).Van,hogy keverek a Brit-hoz Hill's tápot is.Az is jó minőség,csak igen húzós az ára.Egy ideig Royal Canin-t kapott de leálltam vele,mert egész nap vakarózik tőle...
2017. nov. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

És a Purina? Most találtam sok falytát...és megláttam.

Rola mi a véleményetek?

2017. nov. 9. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!