Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy bull terrier hány ezer...

Egy bull terrier hány ezer forintot ér?

Figyelt kérdés
mert a neten láttam egy eladó kölyköt 40000ft...szerintetek mennyit ér?végül is az is csak egy kutya
2010. máj. 31. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

vajon csak nekem van rossz érzésem a kérdésedet olvasva?


egy jó eredményeket elért szülőktől származó, mindenféle ősre visszamenőleg szűrési papírokkal rendelkező, adás-vételi szerződéssel rendelkező(amibe pl. a genetikai betegségere vállalnak), egészséges , jó hírnevű kennelből származó kutyáért akár 150000et is elkérhetnek nálunk, külföldön pedig ennek akár a 4szeresét is.


A felsoroltak hiányában egy szaporítótól származó vagy hobby alomból vagy véletlen folytán született kölyköt már 10-14000 ért is szoktak hirdetni.


Nem igazán értem mire vonatkozik a kérdésed, de ha arra hogy esetleg ebből akarsz pénzt csinálni előre szólok, hogy nagyon be fogod bukni a dolgot.

2010. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azok után, hogy egy lelkiismeretes tenyésztő mennyi pénzt öl bele a kutyáiba, a 40 ezer forint gyanúsan olcsónak számít egy kutyáért. Lehet, neked "csak" egy kutya, azért ezek a dolgok ennél sokkal többről szólnak. Akit te láttál, az egy szaporító.

Ha csak azt nézed, hogy a szülőknek öröklődő betegségekre szűrések, kiállítás, tenyészszemle, állatorvosi költségek, meg úgy egyáltalán a tartásuk, a kicsik oltása, féregtelenítése stb. 40 ezerért ez nem hogy hasznot nem hoz, hanem egyenesen bukó. 40 ezerért csak annak éri meg kutyát eladni, aki a fentebb vázolt dolgokat megspórolja a kutyáin. Akkor pedig csak a szerencsén múlik, hogy jó idegrendszerű, típusos és főként egészséges kutyát kapsz-e a pénzedért! Akinek pedig nincs pénze, hozzon ki menhelyről kutyát, akkor tudhatod, mire számíthatsz és nem zsákbamacskát kapsz pár tízezer forintért, akire aztán lehet vagyonokat hagysz ott az állatorvosnál, tehát amit megspóroltál, annak sokszorosát költöd rá később... Mert hogy vannak ilyen esetek, persze a szerencsés kivételek is, akik a szabályt erősítik.

2010. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem tenyészteni akarom.most halt meg egy bull terrier keverékem:( és szeretnék egy másikat mert ez hűségesebb fajta.(ezzel nem arra célzok hogy a többi nem az)
2010. máj. 31. 12:03
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Dupláját, vagy inkább a háromszorosát érné. 40-ért valószínűleg nem tenyésztő árulja. (Én nem venném meg.)
2010. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

40 ezer feltünően olcsó.Ha nem akarsz 100ezer forintot kiadni a kutyáért,akkor inkább fogadj örökbe, ez a bull terrier mentők honlapja, biztostalálsz neked megfelelő kutyát náluk.

[link]

2010. máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
állítólag oltva és féregtelenítve vannak.
2010. máj. 31. 12:10
 7/14 A kérdező kommentje:
már ki néztem magamnak egyet de lehet hogy már gazdára talált.
2010. máj. 31. 12:11
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az oltás és a féregtelenítés kevés. Ez egy olyna kutyafajta, akinél különösen fontos a jó idegrendszer és hogy ne legyen öröklött betegsége! Ragaszkodj a törzskönyvhöz is!

Én a helyedben nem kockáztatnék, inkább várnék és gyűjteném a pénzem és jó kennelből vennék kutyát. Hidd el, megéri! Nagyon sok keserűségtől és meglepetéstől óvhatod meg magad ezzel!

Ez talán ad majd némi támpontot, mit vegyél figyelembe a vásárláskor:

[link]

2010. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Végül is kutya,csak nem mindegy milyen és az sem hogy milyen egészségügyi állípotnak örvend.

Én nem kockáztatnék.

40ezerért csak szaporítós kutyát tudsz venni.

2010. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Imserös 30 ért vett, beteg lett, és állatkórházba megműtötték. 120ezret fizetett rá, 1 hétig benn volt a kutya. Már felépűlt, de hidd el, inkább vegyél egy jó kutyát, rendes tenyésztőtöl, mint hogy kórházba keljn inni műteni 100 ezrekért!
2010. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!