Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam ha ugyis...

Melyiket válasszam ha ugyis nekem kell foglalkoznom vele?

Figyelt kérdés

Kutyavásárlás előtt van a család, igazából a gyereknek vesszük de ugyis nekem kell ápolnom, gondoznom.

Kertes házban lakunk. Lányom születése előtt volt egy yorkink, sajna már nincs velünk.

Szóval a dilemma: párom kinti kutyát szeretne,és ha kint kutya akkor beagle. Itt most nem az a lényeg számomra, hogy milyen rossz avgy jó tulajdonságai vannak ennek vagy annak a tipusnak, ismerem ezt a fajtát is. Szóval párom kinti kutyát szeretne, tehát beagle. Nekem huz a szivem a yorki felé, a kutyám kölykének a kölyke éppen most 9 hetes, tehát az is elhozható már most. Szóval nem tudom , nagyon nagy a lelki dilemmám, mert valóban kevesebb"gond" van egy kinti kutyával, ad1 szobatisztaságkérdés megoldott mert ugye ugyis kint van, illetve ha elmegyünk valahova nem kell feltétlen vinni.A yorki viszont inkább a szivemet dobogtatja, viszont őt szobatisztaságra kell tanitani , illetve nem szivesen hagyom itthon ugyse.

Tudom furcsa ez az egész de biztos volt már més is ilyen helyzetben.Igazából mindig azt modta, ha lesz még valaha kutyám akkor yorki lesz,és lehet ezért huz jobban a szivem afelé, másrészről meg aranyos a beagle is,pénteken hozzuk elvileg haza, de nem tudom, hogy azt hogyan fogom pl birni mikor esik kint az eső ő meg a teraszról néz be.

Szivesebben vacakolnék itt bent egy kis szörmókkal minthogy könnyebb legyen a mozgásunk családostul, mert a beaglet itthon lehet hagyni ha pl elmegyün egy bicikliturára ami egy napos.

Nem tudom, sajna ilyen hülyeségeket tipródok, persze ha hazahozzuk a beaglet hétvégén tuti nagyon fogom szeretni, csak addig még van választás mig nem hozzuk el és nem tudom biztosan hogy mit akarok.

Valaki segitsen már, hogy nem e fogom megbánni hogy nem olyan kutya lett amit lelkemben eldöntötttem, hogy ha lesz akkor ez avgy az lesz.


2010. máj. 31. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A gyereketek melyiket szeretné? Hiszen azt írtad neki veszitek.:)
2010. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

kicsi még, mindne kutyát macskát, állatot szeret.3 éves.

de az az érdekes, hogy a "szőrös" kutyákat szereti, aminek van nagy bundája. Illetve mutattam neki képet a beagleről, és állandóan azt mondja hogy az a neve mint a régi yorkimnak. Szóval ha megkérdezem hogy hivják a kutyust nem a beagla saját nevét hanem a yorki nevét mondja.


mondjuk ez lehet attól is hogy a pocakban mig lekott egyfolytában azta nevet hallotta.

2010. máj. 31. 13:43
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem, hozzátok haza a Beagle-t és hozzátok haza a 9 hetes Yorkit is. Így az Apukának meglesz a kerti kutyusa (akit hozzá lehet szoktatni a "benti" szabályokhoz is, és így bele őt is engedni a házba) és neked is meglesz a szőrpamacsod, akit színtén ki lehet engedni majd a Beagle-hez. Tudom két kutya egyszerre nagy munka és sok odafigyelés, de ez az időszak csak átmeneti, utána lehet őket élvezni. :)
2010. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez csak az én véleményem, de szerintem ilyen kicsi gyerekhez inkább beagle-t ajánlanék. Egy yorki könnyen megsérülhet ilyen pici gyerek mellett...Ezzel nem arra célzok, hogy bántaná, de szerintem jobb választás lenne a beagle.
2010. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

-a két kutyán is gondolkoztam már énis, csak szemétségnek tartanám, hogy az egyik bent a másik meg kint van:) Ugyan olyan babakorba kerülne ide mind2, nem érezném jól magam ha egy ugyan olyan kicsi kutya kint lenne mint ami bent van:)))


-nekem is eszembejutott, hogy a yorki anniyra kicsi még ilyenkor , hogy a gyerek simán összenyomná. Csomó dolog van ami amellett szól, hogy inkább kicsit nagyobb masszivabb kint kutya legyen, de mégis mindig azon kapom magam, hogy arra gondolok, hogy egy pici yorki kell ide, most is itt ülne velem az ágyon :)


Igazából aniyra tudo, ha itthon lesz a beagle szeretni fogom, csak addig ezerszer fogok még arra gondolni, hogy mégsem azt kéne.


A párom meg nem nagy segitség, mert vele mentünk el megnézni mind a 2-t és megbeszéltük , hogy akkor foglalózzuk le a beaglet és kész, de mindig mikor látja, hogy gondokodom a kutyadologn, azt mondja, hogy nem muszáj azt megvenni, ha jobban szeretném legyen a yorki, vagy ha nem ezt mondja, akkor azt hogy döntsek én, azt hozzuk amelyiket én szeretném.


Na ez meg nem nagy segitség:(

2010. máj. 31. 13:55
 6/15 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés tényleg. Én egy harmadik kutyafajtát választanék, valami nagyobb testűt, aki jámbor.

A yorki rényleg nem jó egy 3 éves mellé, mert nagyon kicsi még a lány és véletlenül is bánthatja. Talán 2 év múlva..

A beagle pedig iszonyat rosszcsont, túrja a kertet és szökik, ha nem mozgatod le eléggé. Tudsz majd napi minimum 2-3 órát aktívan foglalkozni vele és futtatni a kislány mellett? Mert ha nem, akkor ő aztán tényleg lefoglalja magát, de abban nem lesz köszönet..


Szóval én inkább németjuhászt ajánlanék, vagy vagy kisebbet akartok, akkor basset hound-ot. Azt hasonlít a beagle-re és lustább.


Ha mindeképp a kettő közül kell választani, akkor inkább a yorki, mert a beagle-vel tényleg bajaitok lehetnek.

2010. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sajnos a beagle-k között sok az ideggyenge a túlszaporítás miatt,ráadásul alapból makacs,önfejű kutyák.

Szerintem egyik fajta sem jó választás gyerek mellé.

2010. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem családi kutyának inkább a beagle-t válaszd. Őt tarthatod kint is illetve megfelelő szabályokkal akár a lakásba is be engedheted. Ha olyan helyre mész ahova nem tudod magaddal vinni akkor maradhat a kertben, de ha bicigli túrára mentek vagy erdőbe túrázni akár csak sétálni akkor meg viheted magaddal ugyan is a beagle nagyon szeret sétálni. Szóval ilyesmi családi programokra tökéletes választás és társ. Nem utolsó sorban nagyobb testű így jobban bírja a kiképzést ha egy kis gyerek rajta ugrál. Amúgy meg nagyon szeretik a gyerekeket örök mozgó vidám kutyuskák. Rövid szőrű is így annyi gond nincs vele ha akár lakásba is beengeded. Meg okos kutyák is. Szerintem vele jobban járnátok.


Persze én nem vagyok a yorki ellen sem de szerintem családi kutyának kisgyerek mellé inkább a beagle-t ajánlanám.

2010. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Most én a beagle-re szavaznék, a yorki egy kicsi egy kisgyerekhez. Meglesz a kinti kutya. Mikor nagyobb lesz kicsit a gyermek 2-3 év, akkor jöhetne a yorki is nem?
2010. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A yorkie nem jó kicsi gyermek mellé, nekem yorkiem van és sok kicsi unokatestvérem és sok kis gyermekes ismerősöm. Sokat szoktunk összejönni szalonna sütésekre, bográcsozásokra, kerti összejövetelekre és hát mindegyikük szeretne megismerkedni a kiskutyával, és nagyon fél tőlük a kis yorkie. Mindig vidám, mindig játékos, semmitől nem fél, csak a pici gyerekektől, de úgy, hogy feltudna mászni a fejem tetejére.

A beagle-t azért nem javaslom, mert nagyon önfejű és makacs kutya, nem biztos, hogy a gyereket közel engedné magához. Ismerősömnek van ő kint tartja a horgásztaván, mert nem bír vele otthon.

Én valami nyugodtabb, középtermetű, szőrös kutyát választanék, amihez a gyerek(ek) hozzá tudnak bújni és nem bánja ha nyúzzák.

2010. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!