Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S A kutyám ellopott az...

Renik96 kérdése:

S. O. S A kutyám ellopott az asztalról egy csirkecomb csontot és majdnem az egészet megette. Lehet valami baja tőle? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2017. nov. 10. 17:35
 1/9 anonim válasza:
0%
Nem hiszem, hogy lesz baja tőle, az én kutyám is szokott enni csirkecomb csontot néha, ráadásul kistestű (tacskó) is, neki nem lett belőle baja. :)
2017. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
de semmiképpen ne etess vele sok emberi ételt mert úgy tudom, hogy az árthat neki! előző voltam.
2017. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oh ez kicsit megnyugtat :)

Köszönöm szépen

2017. nov. 10. 17:38
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Igen lehet baja, mivel a combcsont szilánkosra törik és az éles csontvég kiszúrhatja a belet. Fontos, hogy figyeld a kutyát. Ha bárkilyen rosszullétre utaló jelet látsz akkor irány az állatorvos. (Különösen ha az állat: hány, bugyorog a hasa, hasmenése vagy épp szorulása van, véres a széklete) Ebben az esetben fontos, hogy azonnal menjetek.

Azért nagyobb az esélye annak, hogy gond nélkül átmegy rajta. De az ördög ugye sosem alszik.

2017. nov. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyenlőre semmi nem látszik rajta.

Kb.mennyi idő után lehet észre venni, ha mégis baj van?

2017. nov. 10. 17:44
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Semmi baja nem lesz. Nagyon pici az eselye, hogy baja legyen.


Kb egy nap, amig atmegy rajta a csont.

2017. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első, én a helyedben azért nem adnék neki, tavaly egy nyugdíjas néni mesélte nekem, hogy a tacsija pont ebbe halt bele (átszakította a csont a vastagbelét, azt hiszem).


De amúgy a főtt csirke csont, ami ráadásul szilánkosan is törik, minden méretű kutyára nézve veszélyes. De ennyiről remélhetőleg nem lesz baja a kérdező kutyájának, csak máskor jobban figyeljetek.

2017. nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Első vagyok, köszönöm a figyelmeztetést, nagyon kicsi csontot szokott enni, éppen ezért. :) Meg persze inkább a kutyakaját adom neki, csak akkor van csirke ha szerencséje van, mert egyébként imádja a csirke csontját.
2017. nov. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet baja, de kicsi az esélye.

Tünetek: szomorú, bágyadt, hány, nem eszik, hátát púposítja, nincs kakija. Ezek közül bármelyik.


Elsőnek: ismerősöm 11 éves tacsiját 130 ezerért műtötték csirkecsont miatt nemrég. 11 évig ette, és semmi baja nem volt, most lett. Nem érdemes kockáztatni.

2017. nov. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!