Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről le lehet szoktatni...

Erről le lehet szoktatni valaha, vagy törődjek bele, hogy ő ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval egy ivartalan kan kutyáról van szó, aki az utcán előszeretettel nyalogat bele más kutyák nemi váladékába (illetve ezáltal a pisijükbe is). Mindegy neki, hogy a fűben találja meg, vagy konkrétan a másik kutya szervén. Elkezdi lenyalni. Meg utána csattogtatja a száját, mintha ízlelgetné.


Már az őrületbe kerget vele, egyrészt undorító szerintem, másrészt pedig elkaphat bármit így (amúgy is gyenge immunrendszerű, és más fertőzésekkel is küzdünk jelenleg is).

Ahogy meglátom, rászólok, nyakon csapom, de legközelebb úgyis megcsinálja, "bűnbánó" tekintet kíséretében. A vicc az, hogy elég félős kutya, rossz múlttal, egy hangosabb rászólástól már majd' összepisili magát. De ennél a problémánál egyszerűen nem tudok rá hatni. Persze a szidáskor mindig megijed és tudja, hogy rosszat csinált, de legközelebb ugyanúgy megcsinálja, aztán meg néz rám félve, mert tudja, mi jön.


Kérlek, adjatok tanácsot, mitévő legyek?



2017. nov. 10. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előéletéből adódóan szerintem legjobb lenne ha felkeresnél ezzel egy kiképzőt.
2017. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ezt csinálja, nem tudok én se mit tenni.Hiába tiltom, legközelebb ugyan az van, pedig az enyém szuka és ivartalan. Tovább megyek, mikor ivartalanítottam, és ürült a hormon gondolom belőle a pisijével, a sajátját egyenesen felitta. Az enyém a kan kutyák által megjelölt bokrokkal is ezt csinálja.Odamegy megszagolja és megnyalja egyszer kétszer, gondolom mintát vesz hogy azonosítsa. Még szerencse hogy a kakikkal nem csinálja ezt. Amúgy más kutya nemi szervét nem szaglássza és nem is nyalja meg.Érdekes. Én is rettegek nehogy elkapjon valamit ez miatt.
2017. nov. 11. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mjdnem minden kutya csinálja. Ez egy annyira ösztönös, alap viselkedés, az ilyet miért kell tiltani? Mintha a séta közbeni szaglászást akarnád gyökeresen kiirtani belőle. Nyilván lehet, de minek? Megéri? Akkora konfliktust okozhat ez a kutyának. Azért gondold végig megéri-e a kapcsolatodat vele elrontani egy ilyen miatt.
2017. nov. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az unokatesómék kan kutyája, addig nyalja a másik kan kutyájuk nemi szervét , míg az fel nem áll , sőt utána is...nem lehet mit kezdeni velük :(
2017. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#3 Az állatorvos is mondta, hogy veszélyes, mert elkaphat bármit.

Nyilván nem azért akarom leszoktatni, mert csak úgy.

2017. nov. 11. 12:45
 6/10 aranyos121 ***** válasza:
az a baj hogy csak szidod ha valamit jól csinál nem jutalmazod...úgy van vele hogy oké haragszol rám de akkor mutasd meg hogy mit csináljak hogy örülj?...kell a kutyának a pozitív vissza jelzés ha segít írd be a youtube-ba (Póráz két végén - Szeszélyes ötösfogat) ez talán segít..nézd meg
2017. nov. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miből gondolod hogy nem jutalmazom? Megnyugtatlak, kap pozitív visszajelzést is állandóan.


Már nagyon gyakran nem nyal bele, csak rám néz és gyorsan jön inkább tovább. Ilyenkor mindig megdicsérem. És ha látom hogy mire "készül", akkor csak szólok neki hogy nem és akkor otthagyja már.

De még nem 100%-os a dolog.

2017. nov. 28. 01:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Kutyákhoz értő ismerősöm szerint a vadászkutyák csinálják ezt, és ő is az amúgy.
2017. nov. 28. 01:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy ez egy ösztönös alap viselkedés. Nem láttam még olyan kutyát, aki nem csinálja valamilyen szinten. Évezredekig tök jól elvoltak ezzel, nem hiszem, hogy a kutyádnak bármi baja lesz tőle.
2017. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De itt sajnos nem egy egészségtől kicsattanó egyedről van szó, akinél ez belefér...
2017. nov. 28. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!