Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bőrférgesség, szívférgessék...

Bőrférgesség, szívférgessék kutyáknál? Kérhetnék bővebb infót?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kutya a szomszédba. Mondta az anyuka,hogy bőrférges a kutyájuk,de mivel kölykei vannak ezért vár a kezeléssel a leválasztásig. De a gyerekei játszanak a kutyussal. Nem lesz bajuk? Ha bőrférges akkor szívférges is ? A kölykök is azok? Azt tudom,hogy csak fertőzött szúnyoggal terjed a szívférgesség,de az anyaméhen belül nem kapják el? Én egy kiskutyát beakartam fogadni ,de a szívférgesség eléggé drága kezeléssel jár,és nem is biztos,hogy meggyógyul.

2017. nov. 11. 06:08
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem kapják el az anyaméhben. Vedd szó szerint azt, hogy CSAK szúnyog terjeszti! És ha ezt megérted, akkor arra is választ kapsz, hogy ez miért nem veszélyes a gyerekekre. Az emberre egyik féreg sem jelent veszélyt, mivel nem mi vagyunk se a közti, se a végleges gazdái. Benned is megvannak ezek a férgek a szúnyogok által, de nem tudnak kifejlődni. A bőrférgesség nem egyenlő a szívférgességgel, a kettő nem jár együtt!
2017. nov. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

A bőr és a szívféreg teljesen különböző dolog. A szívférgességet is szúnyog terjeszti, de nem veszélyes emberre. Van ellene féreghajtó tabletta. Ezt negatív teszt után, minden hónapban adva elkerülhető a szívféregfertőzés.

Abban az elsőnek nincs igaza, hogy emberre nem veszélyesek a kutya parazitái. A bélférgek közül a galandféreg, orsóféreg és a kampós féreg kifejezetten szereti az embert is. Ez ellen gyakorinkézmosással illetve rendszeres féreghajtózással lehet védekezni. Azonban azt is tudni kell, hogy a fertőzöttséget legtöbbször legyőzi e szervezetünk észre sem vesszük, hogy volt.

A bőrférget ugyancsak szúnyog terjeszti. Mivel már nincsenek, így nem kell tartani a gyerekek átfertőzésétől. De valóban belemehet emberbe is. Ritka, viszont , a kezeléséhez elég erős gyógyszerek kellenek. Ezért is fontos, hogy védjük a kutyákat a szúnyogcsípéstől spot onnal vagy nyakörvel.

2017. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon pontos válaszokat adtatok,köszönöm szépen,megy a zöld kezecske
2017. nov. 11. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Bőrférges a kutyám, kb. 2,5 éves volt a kislányom, amikor kiderült. Nekem a kutyám is a gyerekem, így meg se fordult volna a fejemben, hogy megváljak tőle, de értelme se volna, ugyanis nagyjából minden 5. kutya fertőzött szív- vagy bőrféreggel és hogy a gyerekemet megcsípő szúnyog a szomszéd kutyát csípte meg előbb vagy 6 házzal arrébb egy 20% eséllyel mikrofiláriás kutyát, majdnem mindegy, mivel előbb-utóbb ilyen arányoknál úgyis lakmározni fog egy mikrofiláriás kutyából. Marad az, hogy igyekszünk kivédeni a szúnyogcsípést. Ezt se betegesen, mert jó eséllyel nem okozna bennünk semmi gondot a kutya bőrféreg lárvája.


Én nem tartanám kizártnak, hogy bőrférges kutya kölyke bőrférges lehet, hiszen a köldökzsinóron keresztül miért ne fertőződhetne meg?


A bőrférgesség amúgy jól gyógyítható és a többi férgességhez képest szerintem a gyerekre nézve is sokkal kisebb a rizikója, szóval engem nem tántorítana el.

2017. nov. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!