Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táppal próbálkozzak...

Milyen táppal próbálkozzak még? Tanácstalan vagyok.2 éves rottweiler.

Figyelt kérdés

Elég vékonynak látom a kutyát. Látszanak a bordái, persze nem vészesen, de akkor is. Az izmai szépek, csak az oldala olyan vékony.

Amiket az elmúlt 2 év alatt próbáltam:

- Brit Premium junior L - sokkal több kellet belőle, mint a "hivatalos" adag, ráadásul ette a végterméket

- Josera economy - csúnya volt a szőre tőle

- Fer dog croc - ebből is több kellett, de így is vékony

- Fit Active regular beef - ebből is többet kapott, mégsem szedett magára semmit

- Visan proct-dog - eszi a végterméket

Ilyen árban lévő tápot többet én nem is találtam, pedig már nagyon sok online oldalt néztem. Drágábbat sajnos most nem tudok megengedni.

Van ötletetek?


2017. nov. 11. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami kiegeszito kaja kene neki.

Vitamin, etrendkiegeszito. Amint lathatod, a sima taptol nem szedi meg magat telire.

En egy kanal zsirt szoktam osszekeverni szaraztappal egy heten 2-3x. Nagyon izlik a kutyanak, plusz melle kicsit pufibb lett tole. Nem elhizott!

2017. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Felejtsd el a tápokat ,etess rendes hússal.Meg féregteleníts ha nem tetted még meg.
2017. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy valami betegsége van a kutyának? Cukorbetegség? Vagy szimplán férges?
2017. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Fél évente kap féregtelenítést, sosem jött még ki belőle semmi. És nem sovány, mert a válla-mellkasa gyönyörű, az oldala sem beesett, csak éppen átsejlenek a bordái.

Rendes húsra sajnos nincs pénzem, főleg mivel két gyerek mellett az állam épp 5 hónapja nem utalja az ellátást, amik járnának a munkám után, de ez most mellékes.

Tápot szeretnék neki adni 80%-ban, mert amúgy maradékot is szokott néha kapni, ha úgy van.

2017. nov. 11. 10:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A Josera jó táp lenne, csak pont nem az Economy. Az egy Tesco gazdaságos szintű táp, max menhelyi adománynak jó. Akkor már a Josera Regular. Vagy ha tudsz többet költeni, akkor Josera Large breed vagy Optiness. Ezek már tök jó minőségű tápok. Érdemes lenne kipróbálni őket. (Mi is Joserával etetünk, csak a Miniwell változatával. Meg vagyunk elégedve.)
2017. nov. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A Farmina tápcsalád is nagyon jó, a team breeder kiszerelés pedig olcsó is. Nálunk 20 kg 13.000 Ft.
2017. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én josera duck&potatoval etetek, és mellé szoktam neki főzni is. Amúgy azt figyeltem meg, ha beáztatom a tápot akkor jobban hasznosul, ha nem akkor kevésbé. Csak ugye nagy testű kutyám van, jo ha rágja is az ételt nem csak nyeli.Nekem 17 hónapos, és csak most kezdett el felszedni magára, az előtt meg mindenki mondta hogy jaj szegény milyen sovány, mintha éheztettem volna. Ja és többet adok a tápból 10 dkg-al mert nagyon hiperaktív jószág.
2017. nov. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Rakj fel két képet róla: egyet oldalnezetbol, egyet felülről. Egyébként ha az utolsó két borda kilátszik semmi gond, a vékonyabb kutyák tovább élnek es egészségesebbek.
2017. nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A Rotik alapvetően izmos állatok, és ha az utolsó 1-2 borda sejlik az nem azt jelenti hogy vékony.


Alapvetően nem rosszak ezek a tápok amiket leírtál.

Próbáld még meg esetleg a Fitmin családot. A bárányos rizses tápja elégé jó.


Azonban ha ebben az árkategóriában nem válok be semmi, sajnos magasabb hústartalmút, esetleg gabonamenteset kellene keresni. Érdemes a tápok összetételét amiket eddig kapott összehasonlítani, és megkeresni azokat amik közösek bennük, és attól eltérőt keresni. Ez egy hosszadalmasabb dolog, de hosszú távon rájössz mik azok az összetételek, amik nálatok beválnak.


Ha Semmi sem válik be ne ess kétségbe, keress alternatívákat. Lehet főzni a kutyának, jóval olcsóbb mint a táp, de figyelni kell a megfelelő tápanyag bevitelre, és csontos húst nem szabad főzni! (főzés esetén kalcium pótlásról gondoskodni kell, pl szárított őrölt tojáshéj)


Van még lehetőség a BARF szerinti etetésre. Ez eleinte nagy utána járást igényel, egy kis kutatómunka az adható húsokról, a megfelelő arányokról, de az interneten nagyon sok segédanyagot lehet találni.

2017. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szóval így néz ki.

[link]

[link]

Csak ilyen képeket tudtam csinálni, nem igazán tud nyugton megállni. (Megkötve csak azért van, mert építkezünk, és amíg jönnek-mennek az emberek, ne legyen láb alatt.)

2017. nov. 12. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!