Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlagosan meddig élhet egy...

Átlagosan meddig élhet egy közepes termetű, keverék kutya? Nektek meddig éltek a kutyusaitok, akiknek nem volt komoly betegségük?

Figyelt kérdés

Áprilisban töltötte a 8 évet,kicsit elvan lustulva, de úgytűnik nem fáj semmije még.

25-30 kiló körül lehet.

Hallása, látása rendben van.

Az étvágya picit megnövekedett, úgy tudom ez a korral jár.


2017. nov. 11. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nagyjából 8 és 12 közé mondanám, de azért ez elég sok mindentől függ.

(Táplálás, betegségek, aktivitás, stb.)

2017. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 10-15 közé saccolnám inkább. :)
2017. nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kissé lusta, de sosem volt túl aktív fajta.

Inkább csak fekszik és tűri a simogatásokat. :)

Házi koszton van,tápot csak ritkán kap és nem is szereti.


#2-es nagyon remélem hogy még legalább ugyanennyi időt lehúzunk egymás mellett a kutyusommal.

2017. nov. 11. 14:59
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ. Ha egészséges, akkor 15+ évet is élhet.

Legyenek meg mindig az oltásai, védekezni kell a kullancsok ellen, szúnyogok ellen, egészségesen kell táplálni, és vigyázni, hogy ne hízzon el.

8 évesen még nem mondanám öregnek, nem kellene ellustulnia.

Nem tudom, a házi koszt mit jelent, de ha maradékot, azaz embereknek főzött ételeket, az neki nagyon egészséges.

2017. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A házi kosztos táplálás nem a hosszú élet titka, hacsak nem figyelsz nagyon-nagyon oda, hogy azt és annyit kapjon a kutya, amire szüksége van. Értem itt azt, hogy a kutya húsevő és javarészt arra van szüksége, nem kenyérre meg tésztára, amit itt egyesek ajánlgatnak, mert abból elhízás, cukorbetegség és érrendszeri problémák lesznek.

Én 10-14 évet mondanék, de ezt nem lehet megjósolni, bármikor jöhet egy komolyabb betegség, egy nyolc éves kutyánál pedig a hallás/látás problémák nem feltétlenül jelentkeznek még. Hároméves kutya is ugyanúgy leépülhet pár nap alatt, mint egy nyolcéves. De rendszeres állatorvosi vizsgálatokkal, mozgással, megfelelő táplálkozással jelentősen meg lehet növelni az élettartamukat.

2017. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi keverék, tacskó-szerű :-) kutyánk 1 hónap múlva lesz 16 éves. 3 éve derült ki, hogy cushing-szindrómája van. Azóta májkímélő tápot eszik, kevés minőségi konzervbe keverem a táplálék-kiegészítőt és a B...s cseppet. Nagyon szeretném, ha elérné a nagykorúságot :-D meg még 1-2 évet. Kicsit rosszul lát, hallása sem tökéletes, de energikus.
2017. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a 15+ elég extrémn szerintem.

Mégis csak egy 30 kilós kutyáról van szó aki moslékon él, tehát zsíros, sós, fűszeres ételen éli napjait. A félreértés elkerülése végett, sok szép évet kívánok még nektek kérdező de eléggé kifogásolhatónak találom amit a 4es kolléga állít. Főleg azt, hogy a moslék egészséges lenne.

2017. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Spániel keverék 15 évet élt,ő végelgyengüléstől elaludt

Tacsi keverék 10 évet élt,ő agyvérzést kapott állítólag (doki tippelte,fürdetés után,amit imádott mindig nagyon,összeesett , és el is pusztult)

2017. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ők is házikosztot kaptak mindig,de jobb minőségűt.
2017. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó olvasni hogy azért előfordul 15-16 év is. :)

Nem moslékot kap a kutyám,hanem normális ételt.

A tápok egyébként elvileg rákkeltőek úgytudom.


Milyen vitaminokat, táplálékkiegészítőket adtok/adtatok az idősödő kutyusaitoknak?

2017. nov. 11. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!