Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A belga juhász mennyiben más...

A belga juhász mennyiben más mint a border collie?

Figyelt kérdés

Mármint nem összességében kérdezem, tisztában vagyok hogy mire használják őket és miben mások, inkább az energia szintjükre vonatkozik a kérdésem.


Boldog border collie tulajdonos vagyok, és felmerült bennem a kérdés, hogy évek múlva amikor lehetőség nyílik rá szeretnék mell egy belga juhászt. Tudom hogy kemény munkakutya ő is, és hogy más nemű munkát igényel. Viszont az érdekelne hogy fizikai és szellemi fárasztásban elmarad-e a border collie mögött, vagy azonos, esetleg magasabb szintű foglalkozást igényel? Borderesként már nem tud nekem szerintem meglepetést okozni a foglalkozási idő, csak érdeklődök személyes tapasztalatokra mali tulajdonosoktól. :)



2017. nov. 11. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal magasabb mind a szellemi, mind a fizikai foglalkozás igénye és teljesn más is, már ha Malira gondolsz.
2017. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen a malinoisra gondolok.

Ennyivel magasabb? Azért a border sem piskóta, van hogy hat órát is foglalkozok vele egy nap összességében szellemi és fizikai fárasztást is beleérve, és ezen kívül plusz a passzív idő (munka vonalú borderem van).

2017. nov. 11. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyit foglalkozol a borderrel az elég lesz a malinak is. Meglepetések azért még érhetnek :) A mali jelleme teljesen más, leginkább dominancia tekintetében. Náluk nagyon hamar meg kell húzni a határokat és be is tartatni őket, mert nagyon hamar az ember fejére nőnek. Folyamatosan próbálják megszerezni a vezető szerepet. A tanulni vágyásuk, azonban nagyon hasonló.
2017. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag elég neki annyi, mint a bordernek, csak más jellegű is, pl. őrző-védő foglalkozás.

A nevelése viszont nagyobb kihívás, domináns, kutyákkal sokszor agresszív, kemény munkakutyák.

2017. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!