Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a németjuhás...

Mi a véleményetek a németjuhászról?

Figyelt kérdés
Akinek van vagy volt már németjuhász kutyusa annak mi a véleménye a fajtáról? Mennyire ragaszkodik a gazdájához? Mennyire tanítható?..stb

2017. nov. 11. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyire nem ismered a fajtát hogy tudd erre a két kérdésre az egyértelmű választ? Így, hogy nincs német juhászkutyám de rokonoméknak van és ismerek olyat akinek van, de még filmet nézel vagy egy ismeretterjesztőt a fajtáról is egyértelmű a válasz. Nagyon ragaszkodik, gazdacentrikus, és borzasztóan értelmes, tanítható kutya. Nem véletlenül használják a rendőrségnél sem ezt a fajtát.
2017. nov. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a két kérdés komolyan felmerül benned, akkor remélem, hogy nem akarsz egyenlőre német juhászt tartani.

De hogy válaszoljak is: nagyon ragaszkodó és nagyon értelmes, könnyen tanul. Viszont domináns is, ezért kutyasuli erősen ajánlott. Nagy a mozgásigénye, munkakutya. Neki nem elég, hogy naponta labdázol vele egy kicsit a kertben, dolgozni kell vele. Emiatt is ajánlott a kutyasuli.

2017. nov. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szuka kutyám van, és az első kutyám. Sajnos túl ajnároztam, úgy hogy suliba is járunk, és jól a fejemre nőtt. Azt gondoltam szeretettel minden lehetséges, hát tévedtem! Most jutottam arra a szintre hogy bekeményítsek nála, 17 hónapos. Ma lehet front van, de többször szaggatta ki a vállam a helyéről ahogy a suliban megindult, és ezt már nem tűröm el neki. Sajnos én tehetek róla, mert elrontottam. A ragaszkodásról nem tudok mit mondani, mert ha kutyák közt van az enyém, nagy ívben tojik a fejemre. Amúgy otthon nincs vele gond.
2017. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A német juhász, mint fajta remek kutya. Viszont nagyon nem mindegy milyen apától-anyától születik. Ahogy az emberek, úgy a kutyák is egyéniségek még fajtán belül is.
2017. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elfogult vagyok hiszen eddig csak Német Juhászaim voltak, de szerintem a leges legjobb kutyafajta a világon!

Hihetetlenül okosak, bármilyen feladatra alkalmasak, megfelelő tréning után! A kutyák intelligencia tesztje szerint a Német Juhász a világ 4 legokosabb kutyája között szerepel.

Imádják a családjukat, de egy emberhez ragaszkodnak a legjobban, a gazdájukhoz.

Ettől jobb leírást nem tudok adni:

[link]

Természetesen nagyon meg kell válogatni honnan vásárolunk kölyköt vagy felnőtt kutyát. A fajta népszerűsége miatt rengetegen szaporítják, így egyre jobban elfordulnak az ideggyenge, és diszpláziás egyedek. Csak megbízható tenyésztőtől szabad vásárolni. De van az országban fajtamentő egyesület is tőlük is ehet örökbe fogadni.

2017. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ebben a hónapban lesz 5 éves a németjuhászom! Nem tudom mennyire fontos de első kutyám. Viszont teljesen meg vagyok vele elégedve. Nagyon okos kutya és könnyen tanul. Mi nem jártunk kutyasuliba de sok trükköt tud, persze a klikker is segitett. Viszont tényleg nem mindegy a génje. Mi pont a "nekünk megfelelőt" választottuk, vagyis ő választott minket, de pl egyik ismerősömé pedig teljesen a mi kutyánk ellenkezője. Sok törődést és főleg SZERETETET igényel. Szereti a hosszú sétákat is. Kiskorában sem volt semmi baj vele..1-2 lyukat ásott de gyorsan leszokott róla. Nem rágott szét semmit, és nem is tett tönkre semmit. A mienk más kutyákkal is jól kijön. Arany életünk van mellette de persze ezt viszonozzuk is neki rengeteg szeretettel. :)
2017. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na most nem ítélkezésképp, de remélem nem vele szeretnéd kezdeni a kutyázást. Hatalmas energiájuk van, rengeteg mozgásigényük, foglalkozás. Minimum napi 1 óra foglalkozást igényelnek (a séta mellett) és rengeteg feladatra, kihívásra. Ha nincs elég kreativitásod, humorod, időd, ne fogj bele a tartásába.
2017. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!