Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kezdőszett mi is kellene? .

Xedon24 kérdése:

Kutya kezdőszett mi is kellene? .

Figyelt kérdés
Valószínűleg nemsokára ( egy-két napon belül) lesz kutyusunk. Mivel ugye itt a tél kiskutyát nem szeretnénk ki rakni a lakásban lenne mi az amire feltétlen szüksége van neki ? Milyen kennelt lenne érdemes venni amibe be tudom csukni mondjuk éjszakára ? Milyen ételekkel etethetem és milyen ételekre, étrendkiegészítőkre van feltétlen szüksége ? ( a kutya fajtája: Jack Russel Terrier )

2017. nov. 11. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
A kérdéseiddel fordulj bizalommal a tenyésztőhöz. Hidd el, legtöbbje szívesen segít.
2017. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztő segít, gondolom többször egyeztettetek már vele ha pár napon belül jön a kölyök, azt nem értem mondjuk hogy hogy lehettek még ennyire felkészületlenek. A törzskönyvre figyeljetek, kaját pedig fog adni a tenyésztő abból amit eddig evett, érdemes azzal folytatni az etetést, ha pedig váltanátok akkor fokozatosan. Kell kutyaágy, elvileg két oltással fog érkezni nyolc hetesen, két hét múlva lesz esedékes a harmadik, de érdemes mihamarabb elvinni állatorvoshoz, a chipet amúgy is a ti nevetekre kell íratni, ahogy az adásvételi szerződésben lesz. Kutyaágyat vegyetek neki, kennel szerintem nem feltétlenül szükséges, ha van olyan helyiség amibe biztonsággal be tudjátok zárni és kiskutya biztos.


Azt azért tudnod kell, hogy a jack russelt nem csak kölyökként, de felnőttként sem tarthatod majd kint telente és alapból hideg időben.

2017. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először mindenképpen azzal etesd, amit a tenyésztő ad vele - fog adni egy kis tápot, amit eddig evett. Ha váltani szeretnél, akkor 1-2 hét alatt fokozatosan cseréld le a régi tápját az újra. Jó minőségű, kistestű kutyáknak való kölyöktápot érdemes választani, emellett nincs másra szüksége, csak friss ivóvízre.

Tápmárkák pl. Brit care, Real Nature, Acana, Orijen, Josera, Taste of the Wild, Markus-möhle...

Ha nem szeretnéd táppal etetni, akkor alternatíva a BARF étrend, ennek olvass utána alaposan, ha érdekel.

Szobakennelt minél nagyobbat érdemes venni, kényelmesen férjen el, tudjon mozogni kicsit benne.

Kell egy fekhely, ami lehet akár egy pokróc is.

2 tál, víznek és kajának. Nyakörv, póráz.

Ezek az alap dolgok.

Na meg az állatorvos, akit legkésőbb a következő esedékes oltásnál fel kell keresni. A többit ő elmondja.

2017. nov. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kölyökkutyának az alábbi dolgokat érdemes beszerezni.

-fekhely

-etető/itató tál

-táp ( nekem most a platinum a favorit)

-jutalomfalat

-játékok

-fogkoptatók (pl. szárított marhatüdő)

-nyakörv/ póráz( hámot nem javaslom, mert egyrészt hamar kinövi még, másrészt normálisan láb mellett sétálni pórázzal egyszerűbb megtanulni)

- enzimes tisztítószer( ha véletlenül bepisil ez eltünteti a szagnyomokat,amik további ürítésre ingerlik/sima tisztítószer nem tünteti el/)

-kakiszedő zacskó

- saját törölköző ( hogy séta után legyen mivel tappancsot törölni)

-szőrkefe


Az lenne a legjobb, ha az első héten ugyanazzal etetnéd, mint amit addig is kapott, mivel a sok izgalom mellé még egy tápváltás gyakran hasmenésben csúcsosodik ki. Utána fokozatosan kell átváltani a másikra. Én 2 tápot ajánlanék az egyik a fresnapfban kapható:

[link]


A másikat netről lehet rendelni:

[link]

2017. nov. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Olyan álszentek ezek a "tenyésztő majd segít" válaszok. Nyilván nem tenyésztőtől lesz, akkor nem itt kérdezne. De ettől még az sem biztos, hogy szapis (legalábbis nagyon remélem, hogy nem az).

Nekem is mentett keverékem van.


Az előző jól összefoglalt mindent, amire az első napokban szükséged lesz.

2017. nov. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a segítséget. Sokat segített mindenki, és az a táp nagyon tetszik amitt ajánlott a 4. válaszoló. Szerencsére olyan helyről lesz a kutya ( tenyésztőtől ) és törzskönyves szülőktől törzskönyves kutyus. Még ha valaki megfigyelés alatt tartja a kérdésem, kérem segítsen abban, hogy egy fiú kutyust hogyan lehet szobatisztaságra tanítani, hogy egyre pisiljen vagy jelezzen ?
2017. nov. 12. 10:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Két-hérom óránként ki kell vinni (ha kell, akár éjszaka is be kell illeszteni egy gyors eü-sétát). Általában azt mondják, hogy etetés és alvás után (az enyém etetés után nem igényelte, de alvás után azonnal, ha felébredt, szinte szó szerint el kellett dobni mindent és menni). Ha benn történik baleset, és rajtakapod, megszidhatod, ha csak az eredménnyel szembesülsz, akkor felesleges, akkor némán takaríts:S Ha kinn sikerül, akkor nagy dicséret!
2017. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szobatisztaságra kan és szuka kutyust is ugyanúgy kell tanítani.

Míg pici, ki kell vinni minél gyakrabban, evések után, ébredés után, kb. 2-3 óránként. Így is pár hónap, mire szobatiszta lesz, addig sokat fogsz takarítani.

Felnőtt korában is napi legalább négyszer ki kell engedni (ha kertes ház), és napi egyszer elvinni sétálni.

Bent jól nevelt kutya nem jelöl, csak kint és főleg sétákon.

2017. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget.
2017. nov. 13. 15:20
 10/11 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy kan és szuka kutyát is egyformán kell szobatisztaságra nevelni...de kan kutyusoknál már kicsi korától következetesen úgy kell nevelni, hogy elismerjen téged a "falkavezér" szerepben...mivel, ha hagyod, hogy azt csináljon, amit akar, és kvázi ő legyen a főnök, akkor a kan kutyus jelölgeti a saját kis territóriumát. És jelölgetni nem feltétlenül csak akkor fog, ha ténylegesen pisilnie kell, az én első kutyusom, mikor sétálunk, még az utolsó percekben is képes pár cseppet ráirányítani egy görbe botra is...csak azért, hogy megjelölje. Egyébként arra tényleg figyelj, hogy egy jack russel tényleg nem lehet kinti kutya. Már leírták, hogy mire lesz szükséged. Én talán még azzal egészíteném ki, hogy amikor megérkezett az első kutyusom, akkor a fekvőhelyére beraktam egy régi szakadt pólómat, amire már nem volt szükségem, hogy hozzászokjon a gazdi "szagához". Plusz legyen neki saját játéka...nekünk nagyon bevált ez a rongycsont játék, amit bármilyen nagyobb szupermarketben is megtalálsz. Viszont nekem a kutyasuliban azt mondták, hogy a játékok napközben ne legyenek előtte, mivel ugye játék közben tanítjuk a kutyust, az nagyon tudja motiválni, viszont ha egész nap azt nyúzta, akkor már nem lesz olyan érdekes, mintha csak a "játékidőben" vennéd elő. A törölközőt már írta valaki, én hozzátenném a saját szivacsot is, mivel azzal gyorsan át tudod törölgetni a tappancsát, utána áttörlöd a száraz törcsivel, és nem koszol a házban. Aztán lehet venni még szemtisztító folyadékot, szőrkefét. Arra is figyelj, hogy a táp napi adagját miután szétosztottad három adagra, csak abban az időpontban add oda neki, amikorra az etetési időhöz akarod szoktatni, és figyelj arra, hogy rendszeresen kb. ugyanabban az időben legyen az etetés, így sokkal könnyebb a séták idejét is beosztani. Kölyökkutyánál etetés után jön az inger...hogy ürítsen. A tápot ne hagyd előtte napközben. Ne akkor egyen, amikor ő akar...mert képesek akár unalomból is rágcsálni. Nekem szintén kutyasuliban azt javasolták, hogy kiteszem a tálat...és kb 15-20 percig legyen előtte...ha evett, akkor jó, ha nem evett, akkor is ennyi idő után vedd fel, és add oda neki a következő etetési időpontban. Nekem kettő yorkshire terrierem van (egy kan és egy ivartalanított szuka)...örökmozgók...a kislány konkrétan futva közlekedik, nincs egy nyugodt perce (jó értelemben)...:)...a jack russelről azt hallottam, hogy még pörgősebb. Arra figyelj, hogy legyen nagy séták, és attól függetlenül, hogy kistestű kutyákról beszélünk, legyen kapcsolata más kutyusokkal...ez fontos a szocializációja szempontjából. Az enyémek a sógorom német juhászával is simán eljátszanak. Jah...egyébként a kennel-kérdés...nekem is javasolták, hogy éjszakára, és napközben, ha elmegyek zárjam be őket...megvettem a kennelt, de soha nem használtam...ha megfelelően lemozgatod a kutyust, és tanítgatod, akkor kellőképpen le van fárasztva fizikailag és mentálisan is, nem rombol a lakásban akkor sem, ha egyedül marad.
2017. nov. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!