Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire aktívak az idős...

Mennyire aktívak az idős kutyáitok?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyan kutyáról aki egész nap fekszik, de olyanról is aki még 14 éves kora ellenére aktív volt, pedig nagytestű kutyáról van szó.

Arra vagyok kíváncsi, hogy a ti kutyáitok idős korában mennyire aktív?


2017. nov. 12. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Törpe snaci-tacsi keverék ivartalan szuka kutyusom jövőre lesz 12 éves, nagyon aktív ha mozgásra kerül a sor, pörög rohan labdázik apportozik, de szoba kutyus, ha bent van a lakásban velünk akkor sokat alszik. Szerencsére semmi baja nincs.
2017. nov. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 piriiiii ***** válasza:
100%
10 éves nőstvény foxi van a családban, ő még elég aktív. Látszik már rajta, hogy nem fiatal, kevesebbet játszik, ugrál, de azért még mindig elég aktív, szerintem egy idegen ember nem mondaná meg, hogy 10 éves.
2017. nov. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10 éves foxi keverék. Még nagyon sokat szaladgál, ugrál, doki szerint olyan, mintha 5 éves lenne :)

12 éves beagle. Már elég lusta, neki a 10-15 perces séták is bőven elegek, általában mögöttem baktat. Kajáért még mindig odavan, szívesen elnézelődik, de ennyi.

2017. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Napi 1 óra séta bőven elég neki, de azért még bírja a nagyobb sétákat is, csak nem igényli. Inkább otthon pihenne. Régen sokkal mozgékonyabb volt, túráztunk is vele. 14 éves törpe pincser , ivartalan kan. Mostmár elég rossz a szeme, nem sokat lát. Illetve nagyon fázós (10 fokban már ruha kell rá) mondjuk régebben is az volt, de nyilván nem javul a helyzet a korral.
2017. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A labim 10 év 4 hónapos, otthon sokat alszik, de amúgy szeret labdázni még mindig, imád sétálni, minden nap sétálunk egy öt kilométert, viszem túrázni, egy húsz kilométert ezer méter szinttel gond nélkül lenyom, utána persze kifekszik rendesen :) Ha szimpatikus neki egy kutya, akkor még bír percekig üldözőst játszani vele teljes erőbedobással. Nagyon szeret úszni, de már csak jó időben engedem vízbe, igyekszem azért vigyázni rá. Összességében elég jó egészségnek örvendő, aktív, fiatalos benyomást keltő kutya, amit a külső szemlélő nem lát, csak én, a gazdája, hogy egyre többet pihen és az ízületei már nem teljesen százasak, hosszú fekvés után kicsot nehezebben megy a feltápászkodás, de azért szeretnék én ebben a korban (arányosan persze) ilyen jó állapotban lenni :)
2017. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ivartalanított pit keverék szukám van, 10 éves. Azon kívül, hogy ősz az egész pofája, sokszor azt hiszik, hogy fiatal kutya. Kicsit lóg már a bőr rajta, vesztett izomtömeget fiatal korához képest, viszont ugyanúgy tud pörögni, nyáron lefutotta spanom lovát a tanyán, múlt héten pedig a lépcsőház előtt megfogta a patkányt és hozta nekem.

Az mellett, hogy függ a kutya fajtájától és betegségeitől, az a kutya, amelyik nem csak a kertet látta egész életében vagy a két panel közötti füves részt, hanem aktív életet él, illetve minőségi kaját és kiegészítőket kap, az öregebb korában is aktív életet fog élni.

Sok környezetünkben élő kutyák, amiket még a kocsiba se engedett be a gazdájuk és csak a kertben éltek, már mind le van robbanva vagy már nem is élnek.

Az én kutyám bejön velem minden kutyabarát helyre, ha kajáért megyek, akkor a kiszolgálók nyitva hagyják az ajtót, hogy láthassam a pulttól, amíg fizetek, a fodrászomnál külön helye van, az munkahelyem öltözőjében pedig ha beugrok szabadnapomon valamiért, akkor meglátogatja addig a többi öltözőben lévő kollégáimat.

Ahova nem engedik be, akkor megvár engem a kocsiban.

Remélem, hogy még sokáig velem lesz.

2017. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!