Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tenni?

Mit kéne tenni?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok ideje többször is látok kóbor kutyákat az utcán (faluban) és volt hogy elkezdenek rohanni felém és nem tudom mit tegyek. Volt már olyan is hogy bicikliztem és a házból ugrott ki és elkezdett kergetni. Van ötletetek mivel tudok megvédni magamat? Gondoltam már késre ilyesmi higy a zsebemben legyen. Nincs bajom a kutyákkal de ez zavar ha kint vannak az utcán gaazda nélkül

2017. nov. 13. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Kés felesleges. Akármilyen sprét , ha kellően közel jön a kutya, ráfújsz a pofájára, hatásosabb.
2017. nov. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Kés?

Te normális vagy?

Lemészárolsz egy szerencsétlent, akinek felelőtlen gazdája van, holott nem is bántana, csak te be vagy szarva?

Olvasgass már arról, hogy hogy kell viselkedni, ha kutyatámadástól tartasz!

2017. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon félsz, hordj magadnál paprikasprayt. Kés felesleges.

De ezek a kutyák nem akartak bántani, mert ha akartak volna, simán utolérnek.

2017. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát először is ne menekülj.

Ha nem sietsz, megpróbálhatod azt, hogy megállsz. Mert erre nem számítanak a kutyák valószínűleg. Max. közel jön, megszagol, aztán már nem leszel neki érdekes. Ezután mész tovább simán.

2017. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyugi kést csak azért mondtam hogy ha már megharap akkor nem arra gondoltam hogy meglátom és lerohanom :) de köszi a válaszokat
2017. nov. 13. 17:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kés nem jó.


Egyrészt hatalmas sebeket és fájdalmat tud okozni (magadat is simán megvághatod)

Plusz valószínűleg nem is tudnád használni - hasznosabb a menekülésbe energiát és időt áldozni, mint abba, hogy előkaparod a zsebedből a kést.

Vagy elkaphatja a késes kezedet.

Hidd el, szinte biztos hogy nem lesz annyi lélekjelenléted, hogy azt tedd amit most gondolod hogy tennél.


Nagyobb hatótávolságú spray, vagy valami olyan eszköz, ami hirtelen tud nagyon erős fényt és/vagy hangot kiadni magából, az sokkal hatásosabb lenne.


De sok kóbor csak "parádézik" - amíg nincsenek falkában.

Támadt már meg kutya, nálam meg nem volt semmi. Kihúztam magam, széttártam a karom, és (lány létemre) olyan huszárosat kurjantottam, hogy a kutya jobbnak látta ha lelép :D

2017. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!