Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso vagy labrador...

Kaszta kérdése:

Cane corso vagy labrador szakértők véleményét szeretném?

Figyelt kérdés
Vettem egy kutyát mert a gazdái nagyon elhanyagolták és szerettem volna jobb életet biztosítani számára. Labradornak tűnik de nagyon úgy viselkedik mint egy came corso. Nincs törzskönyve de az állatorvos szerint fajtiszta, csak nem tudja hogy milyen. Nagyon agresszív más állatokkal szemben. Más kutyákat cicákat, csikót, borjút, malacot, nyuszikat mindent amit megtud megesz vagy megöl. Segítsetek.

2017. nov. 13. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs törzskönyve, akkor eleve nem számít fajtatisztának, de ha még ránézésre sem lehet eldönteni, akkor még fajtajellegűnek sem. De ez tulajdonképpen lényegtelen.

Nyilván az elhanyagolás, a nevelés és szocializáció hiánya miatt lett ilyen.

Ezen pedig - bármilyen fajta vagy keverék - neveléssel, rehabilitációval lehet segíteni. Azaz megtanítani, mit szabad, mit nem, helyes irányt mutatni az ösztöneinek stb.

Gondolom, felnőtt kutyáról van már szó.

Mindenképpen hozzáértő kiképző segítségét érdemes kérned hozzá.

2017. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 év körüli. Roma embernél volt aki egyáltalán nem etette meg std. Kicsike faluban lakom Romániában és kutyatrénert találni itt nem lehet. Tudnál valami olyat írni amit én egyedül tudnak vele csinalni. Mármint suliba járok meg és napi max 2 órát tudok vele toteni (meg a hétvégéket). A szüleim félnek tőle. Kifutóban tartom mert gyerekeket sem kedvel. 17L
2017. nov. 13. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el kutyaiskolába, old meg! Ezt te otthon, kamaszként, tapasztalat és tudás nélkül nem fogod tudni megoldani! Tanácsot adni nem lehet és nem is szabad neten keresztül! Ha nem tudod jól kivitelezni -és ez a valószínű-, neked fog menni a kutya. Ez nem játék! Vagy keress neki olyan gazdát, aki ért az ilyen kutyákhoz, vagy keress fel olyan kutyaiskolát, ahol foglalkoznak az ennyire problémás ebekkel.
2017. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy úgy viselkedik mint egy cane corso? Egyébként sürgősen keress másik állatorvost, ha meg sem tudja különböztetni a két fajtát, bár a te kutyád biztosan keverék.
2017. nov. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es arra én is gondoltam hogy keveréke. Amúgy sokat segitenetek azzá ha latnatok képen is. Itt megnézhetitek: olx-en van feltéve. Jud. Satu Mare, loc. Hodod.

Egy kutyát találtok. Fekete. Előre is koszonom

2017. nov. 14. 07:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom a kutyát, de ezt te nem fogod tudni megoldani egyedül. Sőt, veszélyes is lehet rád és a családodra nézve, ebből kiindulva:

"A szüleim félnek tőle. Kifutóban tartom mert gyerekeket sem kedvel."


Másik gazdát kellene neki keresni, vagy fajtamentőkkel felvenni a kapcsolatot, és elvitetni a kutyát, míg baj nem lesz.

2017. nov. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Remélem megelőzöm a bajt.
2017. nov. 15. 06:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Jah és ezt nem említettem még engem szeret a maga módján. Csak egy kicsit durván játszik. Izag hogy kb 60-65kg
2017. nov. 15. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!