Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Angol Bulldog mennyire...

Az Angol Bulldog mennyire problémás kutya?

Figyelt kérdés

Úgy értem mennyire beteges, stb.


Lakásba kéne egy nem túl nagy mozgásigényű kutya, 2 macska mellé...

Kérlek ne írjátok a plüsskutyát, tisztában vagyok vele hogy a legalacsonyabb energia szintű fajtákkal is sokat kell foglalkozni, s fogok is.

Meg a legminőségibb kajával fogom etetni, stb.

Megpróbálok majd mindent megadni neki, de a leendő kutyám saját érdekében nem jó, ha border collie szintű fárasztást igényel...


Nekem az angol bulldog nagyon szimpi, de sok rémtörténetet hallottam róla.

Illetve tetszik még a basset hound is, bár Őt gondolom sokkal nehezebb macskákhoz szoktatni.



2017. nov. 13. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Konkrétan a legbetegesebb kutyafajta... :D rengeteg fajtabetegsége van groteszk külseje miatt


Miért nem nézel be egy menhelyre? Rengeteg nyugis kutya van ott is, szinte ingyen. Vagy ha mindenképpen fajtatiszta, akkor már inkább a mopsz. Ő valamivel egészségesebb és szintén kis mozgásigényű, de azért ő sem túl pénztárca-barát (csak az állatorvosnak... :D)

2017. nov. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Akkor kezdjük az alapoknál.

A szomszédomnak volt, nagyon aranyos, érdeklődő, barátkozó, de egyben őrizkedő, kedves kutya és tipikusan lakásban tartható. Nem nagy mozgásigényű.


Tibeti spániel

2017. nov. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Hát azok szegények tényleg elég betegesek. Ha ezen a vonalon akarsz maradninakkor ott a mopsz vagy a francia bulldog, vagy a bordeauxi dog, de velük is fel kell készülni az állatorvosi látogatásokra. Bár a mozgásigénye nem annyira kicsi, de a lakásban is képes kis termete miatt lemozgatni magát a csivava. Amit még szeretnek lakásban tartani az a bichon frisé és a máltai selyemkutya.

Ahogy előttem is írták a menhelyet is érdemes megfontolni, esetleg egy bull típusú keverékkel jobban járnál egészségügyileg.


[link]

2017. nov. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos nagyon beteges, még a legjobb tenyésztőtől is. Ha nem akarsz folyton a kutya egészségén aggódni meg egy kisebb vagyont otthagyni az állatorvosnál, akkor inkább válassz másik fajtát.

A macskához szoktatással semmilyen fajtánál nem lenne gond, ha kölyökként kerül hozzád. Viszont a basset sem egy túl egészséges fajta, és neki azért a mozgásigénye is nagyobb.

Egy jó helyről származó francia bulldog valamivel nagyobb eséllyel lesz egészséges, mint egy angol. Aztán ott van a mopsz, hasonló mutatókkal. Esetleg elgondolkodhatsz még a bichonokon, csivaván, bár ők elég más külleműek. Ideális, viszonylag kis mozgásigényű szobakutya még a tibeti spániel, cavalier king charles spániel.

2017. nov. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Unokatesóméknak volt. Körülbelül 3-4 évig élt. Veseproblémái lettek szegénykének. Olyan édes volt azzal az alsó fogsori vigyorral, azzal a kockafejjel, ahogy mindig röfögött, mint egy dagadt varangy. Amíg csak képről láttam, nem tetszett, de egyszerűen szerelmes lettem belé. Maga volt a megtestesült jóindulat. Kár, hogy a tenyésztéssel tönkreteszik ezeket a végtelenül kedves kutyákat.
2017. nov. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

A lehető legproblémásabb. Jó tenyésztőtől véve ezek a kockázatok mérsékelhetőek, de kizárni így sem lehet pl. allergiákat. Ára is borsos, 300 ezer és afelett.

Ezenkívül az élete egy szenvedés, mivel nem kap normálisan levegőt.

Leírásod alapján valamilyen bichon-t javasolnék, vagy törpe uszkárt.

2017. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az a baj, hogy tudom nem szép dolog ez alapján válogatni, de nekem a bichonok és a poodlek egyáltalán nem tetszenek külsőre (férfi vagyok)...

Menhelyi keverékem meg már volt gyerekként és egészségügyileg egész biztos, hogy mindennél jobban veszélyeztetettek.

A fajtatiszta kutyáknál legalább a daganatok 90%ra kizárhatóak, így első önállóan tartott kutyának fajtatisztát szeretnék.

2017. nov. 14. 10:50
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerinted lehet "normális" egy olyan kutya amelyik meg se tud születni? Ld.: pl. [link] (ez googleval az első találat), ezt írja: " Legtöbb angol bulldog szuka önállóan elleni képtelen, illetve ennek többnyire rossz vége lesz, mivel sok kiskutya és akár a mama is elpusztulhat! ... Ezért bulldogok természetes úton történő elletésével nem érdemes, nem tanácsos próbálkozni, főleg a tavasz-nyári meleg időben." Szerintem ez már önmagában sokat elmond.

A poodle (uszkár) egyáltalán nem "férfiatlan" kutya. Ha ilyen bohóc fazonra van nyírva röhelyes, de nem egy férfi uszi tulajt ismerek (tudom, mindig megkapom, hogy nekem az a kedvenc fajtám). Egyébként filmben is szerepel férfi oldalán, és egyáltalán nem röhejes ld. [link]


Tudom mindenkiek más tetszik. És azért is nagyon jó az uszkár(poodle) lakásba mert nem hullik a szőre.

2017. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

"Menhelyi keverékem meg már volt gyerekként és egészségügyileg egész biztos, hogy mindennél jobban veszélyeztetettek.

A fajtatiszta kutyáknál legalább a daganatok 90%ra kizárhatóak, így első önállóan tartott kutyának fajtatisztát szeretnék" - ezt nem tudom, miből szűrve le, mármint hogy a keverék kutyák betegesebbek, meg nagyobb náluk a daganatok kialakulásának a kockázata? Mert ez abszolút nem igaz.

Akkor már az általad említett fajták közül inkább a basset, bár annak is megvannak a maga bajai (fülgyulladás, szemgyulladás, cseresznyeszem), de még mindig sokkal életképesebb, egészségesebb, mint egy bulldog. Bár tarthatsz bulldogot is, ha ez a vágyad, de hidd el, az egyik leggázabb fajta, ami létezik. :(

Minden kutyát össze lehet szoktatni a cicákkal, a bassetot is gond nélkül.

2017. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

A keverék kutyáknál arra nagyobb az esély, hogy olyat fogok ki akinek később előre nem látható betegsége lesz (mivel kölyköt szeretnèk) pl. agydaganat. Hiszen nem tudni kik voltak a felmenői és milyen betegségeik voltak... Nem voltak szűrve semmire.

És a tapasztalataim is ezt mutatják, az ismerőseim körében akinek daganatos a kutyája az mind menhelyről fogadott örökbe. Míg akik tenyésztőtől vásároltak azoknál maximum az fordúlt elő ami jellemző a fajtára, pl. törzskönyves németjuhászos haveroméknál csípő dysplasia... De nyílván ez is csak azért figyelt be mert szerencsétlen és pont ő az 1-2%, míg ha keverék nj lett volna szerintem nagyobb lett volna az esély.

Ráadásul mivel kölyköt szeretnék, ezért nem tudnák a gondozók 100%ig meg tippelni, hogy mennyire jó lakásba az adott kutya.

2017. nov. 14. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!