Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek hol van a kutya vendégs...

Nektek hol van a kutya vendégség alatt?

Figyelt kérdés

Nálunk anyum soha nem engedte, hogy állat legyen a házban. Mióta külön költöztem párommal van 2 macskánk és egy kutyánk, akiket lakásban tartunk. Amikor hazalátogatok a kutyát is szoktam vinni, mert 200 km-re lakom és nem akarom hajnaltól estig bezárva hagyni a lakásban (több napra meg végképp nem), amég valaki haza nem ér. A gond az, hogy anyum nem engedi be a lakásba, mert szerinte koszos és büdös, már csak azért is, mert a vonaton volt és mert kutya. Ezért, mikor náluk vagyunk mindig a pincébe van bezárva, ami nem éppen egy tiszta hely és anyumat idegesíti, hogy folyton nyüszít és kaparja az ajtót. Én sem örülök neki, de nálunk ő családtag, bent van velünk, persze hogy fél, ha bezárják egyedül egy pincébe, ahol semmi nincs csak kazán meg fa meg szerszámok meg valami olajos rongy, amit odaraktak neki ágynak, de anyum még így is kegyesnek gondolja magát, mert náluk a kutyának a pince egy kiváltságos hely, csak ritkán mehet be, ha nagyon hideg van kint. Az udvaron nem lehet, mert anyumék kutyája agresszív vele és már akkor megbolondul az ugatásba, ha csak látja, hogy ott van. Az sem tetszik neki, hogy a kutyánk nem fogadja el náluk az ételt, mindig mondja, hogy finnyás, meg úrikutya, közbe meg csak nem fogad el ételt idegenektől (attól, mert én tudom, hogy az anyám a kutyának még idegen) és nem eszik bele más táljába, mert erre lett tanítva. (Az ő kutyájuk táljába szokta neki rakni a kaját, ami azóta nem lett elmosva, hogy elköltöztem és tiszta retek. Tudom.."a kutyának jó az..") Hiába mondom neki, hogy jól viselkedik lakásban, nálunk is ott van ezt ő is tudja, szobatiszta is akkor sem engedi be, mert kutya. (Persze, ha tesóm macskája beszalad és pár órát bent marad az nem gond.) Ha ők vannak nálunk akkor is mindig rosszallja, hogy bent van a kutya, mindig mondja, hogy zárjam ki vagy kössem ki a ház elé, amég ott vannak, mert ő a vendég és a vendégeknek a kedvére kell tenni. (Társasházban lakunk, nincs elkerített udvarunk, nem fogom kikötni.) Most, hogy közeleg a karácsony nem tudom mi legyen, mert szeretnék hazamenni több napra, de azt nem akarom, hogy a kutya napokig be legyen zárva a pincébe. (Még azt is rossz szemmel nézi, ha kiviszem elvégezni a dolgát, mert a pincébe nem baj, ha becsinál, de a kutya meg csak tartogatja meg kaparja az ajtót, mert tudja, hogy csak füvön szabad könnyíteni magán.) Amúgy nem valami kényes kutya, kb. 10 kg-s keverék ezért nem is érti, miért tartjuk ilyen nagy becsben. Minden látogatáskor koszos lesz, ezt a vonaton sem nézik jó szemmel, de megfürdetni is csak otthon tudom. Már mondtam anyumnak, hogy szívesen megmosom a kutya talpát, hogy ne legyen koszos, mint ahogy én sem cipővel megyek be a házba, mondtam, hogy természetesen bármi koszt csinál, feltakarítom és kiporszívózok utána indulás előtt, de még így sem engedi be. Szerinte már így is túlságosan hozzánk van szokva és ez nem egészséges, hogy ennyire a gazdáival akar lenni. (Otthon jól elvan, amég mi dolgozunk, utána meg nyilván foglalkozunk vele, szánunk rá időt, sétáltatjuk, de anyum szerint ez már elkényeztetés és semmi baja nem lesz, ha arra a pár napra, amég náluk vagyunk nem lát minket. Szerinte otthon is hagyhatnánk, max megkérünk valakit, hogy adjon be neki enni, nem kell tutujgatni minden nap.) Nem arról van szó, hogy nem bír ki 10 percet sem nélkülünk, de én az ő felfogását már túlzásnak érzem. Mi értelme kutyát tartani, ha napokig rá se nézek, meg luxus már egy séta is?


Ti hogy oldjátok meg?



2017. nov. 14. 09:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem mész haza.

Vagy beadod panzióba arra az időre a kutyád. Még mindig jobb, mint pincébe bezárva.

vagy marad a mostani helyzet és amíg otthon vagy, sajnálgatod a kutyádat.

2017. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Én biztosan nem zárnám a pincébe a kutyám. Ha nem engedik be a lakáspa, akkor panzió, vagy megbízható barát, akihez átvihetem vagy átjön megsétáltatni, etetni, simogatni.

Ha anyukád szerint a vendég kedvére kell tenni, akkor engedje be a házba (legalább az előszobába) a kutyát, amikor meglátogatod.

2017. nov. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

Esetleg az nem megoldható, hogy vegyetek egy szobakennelt anyukádékhoz, és abban lehessen a kutya? Vagy leterítesz magad mellé egy vitt pokrócot, és azon legyen. Akkor nem is érintkezne anyukádék padlójával...


Én biztos nem hagynám, hogy a pincébe zárják a kutyámat...

Persze az ő házuk, azt csinálnak, amit akarnak, ezt úgy oldanám meg, hogy A. nem megyek oda, B. nem alszom ott, este hazamegyek, így csak egy sétáltatásra kellene valakit megkérnem.

Ha panaszkodnak, hogy kevés ideig maradok, akkor megmondanám az okát.


Amúgy szerintem anyukád nem azért tiltakozik ennyire a kutya bevitelével szemben, mert akkora koszt csinálna, hanem azért, mert neki ezek a ki tudja mióta becsontosodott "elvei", és a legtöbb szülő NAGYON nehezen ismeri be, hogy nem neki van igaza. hanem a gyerekének (mondom ezt 47 éves szülőként:))

2017. nov. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna bezárni a pincébe szerencsétlen kutyát. Ahogy előttem írták, panzió vagy megbízható barát akihez mehet vagy aki sétáltatja napi többször. Vagy nem is mennék hozzájuk ilyen feltételekkel...
2017. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
29%
Ha olyan primitív, maradi szüleim lennének, akik szerint állatnak nincs helye lakásban és nem is családtag számukra, akkor nem is mennék hozzájuk.
2017. nov. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagy értékű modellvasút gyűjtemény van, azért nem mehet a kutya. 2 módon oldottam meg: vagy nem mentem hozzájuk, vagy panzióban volt a kutya, ennyi.
2017. nov. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Mivel anyukád lakása, ezért eldöntheti, hogy akar-e állatot beengedni vagy sem. Tökéletesen igaza van, ha neki ez nem fér bele, akkor a lakásban nem lesz állat.


Mivel te is tudod, hogy ez soha nem volt számára elfogadható, ezért neked kell megoldani a kutya elhelyezését: vagy kutyapanzióba viszed arra az idöre, vagy valaki baráthoz/ismeröshöz, aki ellátja, amíg nem vagytok ott.


Ez 100%-ig a ti problémátok és nektek kell megoldani, anyukád álláspontja már igen régen tiszta, ezért ne öt akarjátok megváltoztatni.

2017. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Mi nem megyünk sehova "ottalvósra", olyan helyre, ahol nem lehet bent a kutyánk.

Emellett visszük a saját felszerelését, kosarát, edényét.

Ahol nem lehet/ne a lakásban velünk, ott reggel megetetjük, pisi-kaki, napközben a szomszéd kiengedi és visszazárja, este meg jövünk haza.

Kizárt, hogy egy szutyok helyre zárjam napokra!

2017. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%
Én nem mennék így haza, csak annyi időre, míg otthon tudom hagyni a kutyámat.
2017. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%

Vidéken mást jelent a kutya, mint neked.

Megértelek egyébként. Sógornőméknél van egy négy hónapos kölyök, házőrző lesz. Udvaron, nulla interakció. Pedig okos dög, mi párommal foglalkoztunk vele egy hétig, amíg lent voltunk, el vagyok tőle olvadva. :) De pl. kértem volna egy kefét/fésűt, hogy ha úgyis kint vagyok vele, kicsit kifésülöm (forgácsban alszik, tömött bunda, beleragad, hiába volt nemrég megfürdetve), pislogott rám nagy szemekkel, hogy ne őrjítsem meg, mit akarok én.

Fáj érte a szívem, mert tudom, hogy mire legközelebb megyünk, láncon tartott házőrző lesz, és csak acsarogni fog mindenre.


De ezt el kell fogadni. Vidéken egyszerűen mást jelent a kutya a legtöbb embernek.


Én a helyedben nem vinném haza, megkérnék egy ismerőst, hogy vigyázzon rá. Akkor is egyedül van a kutya, ha dolgoztok, ha sétáltatják, etetik, kibírja azt a néhány napot. De mi csináltuk olyat is, hogy "kölcsönadtuk" ismerősnek, ha olyan helyre utaztunk (rokonhoz esküvőre), ahol tudtuk hogy max a garázsba zárnák be. Így az ismerősnek nem kellett napi kétszer eljárnia hozzánk kutyázni, mindenkinek kényelmesebb volt. Csak én aggódtam magam halálra, jól viselkedik-e az ebecs. :)

2017. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!