Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyök örökl a szülők...

A kölyök örökl a szülők tulajdonságait?

Figyelt kérdés
Írta kutyás újság, hogy olyan kutyát vegyünk(vizsla) amelyiknek a szüleiről biztosan tudjuk, hogy rendszeresen vadásztak. Most akkor, ha ilyen kölyköt veszek, 100% hogy ő is jó vadászkutya lesz? Ez hogy működik, honnan a fenéből tudja a kölyök, hogy neki mit kell tennie? Elmondja neki az anyja, vagy mi?
2010. máj. 31. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
azt hogy vadászkutya legyen csak betanítássál tudjátok elérni. Viszont már ha az ősei is vadásztak akkor több benne a hajlam :D
2010. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A vizsla alapvetően jó vadászkutya, hiszen ez egy ilyen fajta. Persze nem 100 százalék hogy ő lesz a legjobb vadász a környéken, de ha mindkét szülő ilyen volt, akkor nagy a valószínűsége, hogy a kicsi is hasonlítani fog rájuk. Gondolj bele, te is a szüleid tulajdonságait örökölted, nincs ez másképp a vizsláknál sem.
2010. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Kutyáknál ez úgy működik, hogy küllemre is és természetre is a fiú az apai ágon , a lány az anyai ágon örököl.

Én így tudom.

Amikor veszel egy kölyök kutyát, akkor a tenyésztő a szülők ( fiúnál az apa, lánynál az anya) fotóját mutatja, hogy tudd, milyen lesz a kiválasztott kiskutyából.

2010. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
52%

Ezt a bődült marhaságot már embereknél is mondogatták. Nálunk meg a fiam tiszta apja, a lányom meg rám hasonlít.

Első almunkban 2 kiskutya született. Mindkettő szuka.

Egyik csupa apja küllemre és jellemre is, a másik meg az anyja. Na, akkor most szedegesd össze az elmélet romjait.

De a többi alomnál is tudnám sorolni, hogy nem csak a szülőkre, de nagy vagy dédszülőkre is visszaütöttek. Ezt hívják atavizmusnak.

Nekem az a tapasztalatom, hogy minden kutya azt tudja, amit tanítottak neki.

Volt két agaram. Egyik szülei sem vadásztak. A szukát óvtam tőle, hogy bármire beinduljon. A kannal is így voltam, de amikor tüzeltek itthon a szukák, megkértem egy ismerőst, hogy vigyázzon rá. Ő meg elvitte vadászni. És első alkalommal nyuszit fogott. Viszont attól kezdve nem bírtam vele sétálni menni, mert csak a zsákmányt leste, odalett az én szófogadó kutyuskám. Sőt itthon is levadászta a kisebb kutyákat meg a macskát.

2010. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nem igaz, sok dologhoz ösztön kell. Pl egy kutyát hiába tanítasz terelni ha nincs benne ösztön. És pl egy terlő kutyát hiába tanítasz vadászni, lehet hogy tud nyomot követni, meg parancskat teljesíteni de ösztöne nincs erre.
2010. máj. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:

Ez tény. A pásztorkutyám akkor sem támadna más állatra, ha az élete függne tőle.

De a konkrét kérdésben pl. a vizsla nem csak azért vadászik (illetve ő inkább állja a vadat), mert a szülei is ezt tették, hanem a fajtájának megfelelő foglalkozásban részesítették.

2010. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A terlő kutyáűt is tanítani kell de attól még az alapvető ösztön benne van ahogy a vadászban is.
2010. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

A kutya olyan, mint a csiszolatlan gyémánt, csak akkor ragyog teljes, valódi fényében, ha "megmunkálják" (kiképzik). Viszont az már nem mindegy, hogy milyen "alapanyagból" kell dolgozni, mert egy rézdarabból sosem fogsz tudni gyémántot csiszolni, viszont egy széndarabból igen. A genetika azért nem mindegy, mert ez határozza meg, hogy mit tudsz majd kihozni a kutyádból, milyen az "alapanyag".

Elég nagy baj, hogy nem teszik kötelezővé a kutyák kipróbálását, vadászkutyáknál pl. a "lövésállóságot" (ne féljen a lövés hangjától), retrievereknél az apport készséget, terelő fajtáknál a terelő ösztönpróbát. Én szubjektíve nem engedném, hogy olyan kutyákkal tenyésszenek, akikben nincsenek meg azok a képességek, amik a fajtájukhoz tartoznának elvileg.

2010. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Ezt mondom én is. És hogy semmi köze ahhoz, hogy a szülei hogyan töltik a mindennapjaikat.
2010. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, a képzés fontos, de én mondjuk azért is tenném kötelezővé az ilyen jellegű kipróbálást a kutyáknál, mert munka, képzés közben derül ki, hogy milyen alapanyagod van. Ösztön nélküli kutyával ne tenyésszenek, mert ez egy fontos belső tulajdonság az adott fajtáknál. Tenyésszenek olyan kutyákkal, akik nem csak külsőre, de karakterre és képességek tekintetében is bizonyítottak, méltán átadva kiváló belső tulajdonságaikat is az utódoknak! Végtére is a tenyésztés fajtanemesítés, ha ezeket a fontos értékmérő tulajdonságokat figyelmen kívül hagyják, minden egyéb szükséges dolog ellenére, szigorú értelemben véve csak szaporításról beszélhetünk...
2010. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!