Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérgezésnek van olyan utóhatás...

Kopy01 kérdése:

Mérgezésnek van olyan utóhatása ami esetleg a végtagok gyengeségét okozza?

Figyelt kérdés
A hétvégén arra lettem figyelmes , hogy nagyon rosszul van a kutyám, egész délelőtt hányt és görcsben volt az egész teste. Hála isten sikerült elvinnem orvoshoz aki megmentette az életét és több mint valószínű, hogy valamilyen növény védő szer mérgezéstől szenvedett. Mostanra (1-3 nappal később) szinte teljesen jól van azt leszámítva, hogy a hátsó jobb lábát alig használja és nagyon nehezen jár. Ha már elindult akkor egyre jobban és könnyebben megy de ha megpihen akkor újra kezdődik az egész.

2017. nov. 14. 21:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerencse, hogy jól lett csóri. Nálatok hozzá tud jutni növényvédő szerhez, vagy valaki ártott neki? Én csak fagyálló mérgezésnél olvastam hátsó végtagok gyengeségéről. Itt egy állatorvos válaszol, hátha ő okosabbat tud válaszolni neked:


[link]


Gyors gyógyulást a kutyádnak!

2017. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A konkrét kérdésedre nem tudok válaszolni, azt egy telefonnal megtudod az állatorvostól.

Azt ugye tudod, hogy valaki el akarta tenni a kutyátokat láb alól, akkor szoktak ilyenbe áztatott húst bedobálni neki.

Ezt csak azért mondtam, mert fokozottan kellene rá figyelni!

Aki egyszer megpróbálta, legközelebb "ügyesebb" lesz.:(

2017. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó kívánságokat! És igen sajnos a szomszéd öreg ember akibe a lélek csak pihenni jár, azzal tölti az utolsó napjait vagy éveit, hogy a környék állatait bántalmazza , mert szentül állítja hogy szétcseszik ezek az állatok a kertjét. Nekünk sajnos a közvetlen szomszédunk, és én több mint biztos vagyok benne, hogy ő tette mivel az öreg nem egyszer használ ilyen szereket és ha csak a kerítésünkre rájuttatta már az elég. Persze rá bizonyítani nem tudjuk.
2017. nov. 14. 22:07
 4/17 anonim ***** válasza:

Próbáljátok a kutyust attól a kerítésszakasztól elzárva tartani, ahol ez az elmebeteg lakik.

Persze dobálni így is tud.

Nem ismerem a körülményeket, de valahogy helyezzétek biztonságba a kutyust, mert nem fog nyugodni a vén égetnivaló!

2017. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Viselkedését ismerve nem is fog , most átmenetileg csak felügyelettel és pórázzal visszük ki pisilni és sétálni.

Ezek mellet még majd esetleg a fiával próbálunk beszélni illetve nagy idegességemben rárontottam és szóban fenyegettem és trágár szavakkal illettem még talán meg is ijedt de megérdemli.


Szerintetek az állatorvos által beadott injekciók közül amit a láb izmába kapott az válthatott ki ilyen hatást?

2017. nov. 14. 22:21
 6/17 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy az izomba kapott injekció(k) viselték meg átmenetileg a lábát. De jelezd a kezelőorvosának, hogy mi a helyzet most a kutyussal, és kérdezd meg tőle, mi lehet a sántítás oka, akár telefonon keresztül.
2017. nov. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen ez volt az első, de sajnos így telefonon keresztül nem tudta megmondani és csak holnap után tudom elvinni. Addig is köszönök mindent. Valami tippetek nincs az öreg ellen?Arra gondoltam, hogy bekamerázom a kerítést de nem hiszem, hogy 100% visszatartaná.
2017. nov. 14. 22:31
 8/17 anonim ***** válasza:
A kamera jó ötlet, de kár, hogy avval csak a bűnösségét tudod bizonyítani utólag, de a kutyát az már nem védi meg. :(
2017. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Bekamerázhatod, de közöld is vele, hogy bekameráztad, hátha ez visszarettenti. Mondd meg neki, hogy nem csak az a szakasz kamerás, hanem a telek többi része is.

Utána ígérd be neki - természetesen tanúk nélkül - hogy a legkisebb gyanús jelre összetöröd kezét-lábát, hogy utána szarnak sem lesz jó, így mesterkedjen!

2017. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem hogy megfenyegedtem az öreget amikor 1-2 hete azt mondta , hogy az a kutyát meg kéne már ölni .
2017. nov. 15. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!