Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megoldani az...

Hogyan lehet megoldani az éjjeli pisilést?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva hozunk haza egy 8 hetes fiú csivavát. Úgy szeretném szobatisztaságra szoktatni, hogy az udvaron végezze el a dolgát, nem bent a lakásban kutyapelenkára, mert úgy gondolom, hogy akkor később macerás lenne átszoktatni a benti pelenkáról az udvarra. Ébredés, evés, ivás, játék után, esti lefekvés előtt, és ezen kívül minél többször kivinném az udvarra, hogy ott szokja meg a dolga végzését, de nyilván az időbe telik, mire megtanulja, illetve mire magától jelzi, hogy ki kell mennie. Addig, amíg ez nem jön el, mit lehet kezdeni az éjjeli pisiléssel?

2017. nov. 14. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel is felkelsz hozzá és kiviszed. Általában 1-2 alkalommal fel kell kelni a kölykökhöz éjszaka is.
2017. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
... és ha ki is viszed, történhetnek balesetek, ahogy egy kisgyerekkel is. Nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki, ő is szobatiszta lesz, mint az összes többi.
2017. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"de nyilván az időbe telik, mire megtanulja, illetve mire magától jelzi, "

Meg kell tanítani hogy jelezze, magától nem fogja megtenni.


[link]

2017. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően annak a híve vagyok amit leírtál, vagyis átlag 2 óránként kivinni, és éjjel is legalább egyszer vagy kétszer. Ez az időszak egyébként nem tart sokáig, olyan 2-3 hét után az éjszakát már nagyjából átalussza, vagy legalábbis olyan 6 órát, ami már kibírható a gazdi pihenése szempontjából is.

Ez az ideális eset egy tavaszi-nyári kiskutyánál. Egy 8hetes csivavát november közepén viszont nem vinnék ki a fagyközeli hőmérsékletbe. Mire felöltözteted meg te is felöltözöl, úgyis bepisil. Ha anélkül mentek ki, megfáztok. Annyit csinálnék inkább, hogy a lépcsőházba az ajtón kívülre, vagy ha lépcsőház nincs akkor a bejárati ajtó elé belülre tennék pelenkát. Tehát a hidegbe nem vinném ki, csak jelezném, hogy ez az út. Ennyi még nem fogja megzavarni szerintem, ha amúgy napközben jól szoktatod.

2017. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Ezt a pelenka mizériát sosem értettem. Én 2 kutyámnál is ezt használtam (ekkor még nem is hallottam róla, hogy sokan nem ajánlják), és mind a kettő 4-5 napon belül teljesen kiszokott/szobatiszta lett. Pedig az egyik angol bulldog volt, szegénykém elég bamaba volt :D

Jó mondjuk nálunk más opció szóba sem jöhetett volna, volt márt parvóban elpusztult kiskutya a családban.

2017. nov. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Nekem a második kutyusomnál volt problémám az éjszakai bepisiléssel. Akkor valaki azt ajánlotta, hogy lefekvés előtt, mikor a kutyus már eleget ivott, tegyem el a vizes edényét, ugyanis éjszaka főleg a kölyök kutyák akár unalomból is teleihatják magukat, és utána meg ott szenvednek. Ez nekem bevált. A pelenkát azért nem ajánlják, mert ha a kutyus rászokik, hogy bent is pisilhet, akkor tényleg nehéz átszoktatni csak a kinti pisilésre, mert ugye ők nem tudnak különbséget tenni pelenka/szőnyeg/járólap/parketta között...csak annyit értelmeznek, hogy "szabad" bent is. De ne aggódj, hamar megszokják, ha következetes vagy...kint dicséret, bent szidás...balesetek előfordulhatnak míg kicsi...de ez elmúlik idővel.
2017. nov. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

4-es ebben viszont igazad van, hogy felöltöztetni/felöltözni is időigényes, és addig simán bepisilhet, viszont hidegben semmiképp nem vinném ki ruha nélkül, szóval mégis elgondolkodtató akkor a pelenka kérdés.

5-ös, leírnád, hogy te pontosan hogyan csináltad, hogy pelusról kiszoktattad? Illetve érdekelne az elejétől fogva, hogy te hogyan szoktattad pelenkára, majd ki.

6-os, igen, erre én is gondoltam, hogy nem hagynám kint éjjelre a vizet.

2017. nov. 15. 11:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Felkelsz hozzá. Eleinte muszáj, ha minél hamarabb szobatisztaságra akarod nevelni. Idővel megtanulja.
2017. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5ös vagyok. Mi úgy szoktattuk rá, hogy amikor pisilt akkor felkaptuk és rátettük a pelenkára majd megdicsértük és kapott jutalomfalatot. Így kb1-2 nap volt mire már csak a pelust használták. Amikor pedig már mehetett utcára, akkor felvettük a pelust napközben, éjszaka még kint volt kb 2 hétig de a végén már nem is használta. Viszont az igaz, hogy az első 2 nap nem volt egyszerű, első este fél12-ig kint ültem vele a kertben mire elvégezte a dolgát. Ez után sok dicseret és jutalomfalat. Másnap reggel már "csak" 3 órát voltam vele a parkban, délután szintén kb ennyit voltunk a kertben. Harmadik-negyedik nap volt, hogy már nem volt benti baleset sem, és utana már magától jelzett ha ki akart menni.

Ez a labradoromnál volt így, az angol bulldogomnak konkrétan a pelus felvétele után eszébe sem jutott, hogy ne kint vegezze el a dolgát.

Én elismerem, hogy ez így macerás de nekem megért ennyit, nem szerettem volna semmi fertőző betegségnek kitenni a kutyáimat.

2017. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös, hogy leírtad. Arra jutottam, hogy úgy fogom megpróbálni, hogy közvetlen a bejárati ajtónál lesz a pelenka, napközben általában itthon vagyok, figyelni fogom, és ha látom a jelét, hogy pisilni készül, akkor viszem a pelenkára, ha nem veszem észre az előjelét, hanem már csak azt, hogy elkezd pisilni, akkor ahogy te is írtad, felkapom, és viszem a pelenkára. Mindig, amikor a pelenkára sikerül pisilnie, akkor megdícsérem, jutalomfalat. Amikor rövidebb időre el kell mennem otthonról, akkor elkerítem azt a helyiséget, ahol a pelenka van, hogy csak ott tudjon pisilni, illetve éjjel is elkerítem addig, amíg nem jár önállóan a pelenkára, valamint, ahogy itt tanácsolták, nem hagyom kint a vizet éjjelre. Ha majd kimehet már az udvarra, akkor kijjebb teszem a pelenkát, és megpróbálom azt, amit írtál, hogy idővel elveszem. Ha a pelenkán kívül bárhol a lakásban történik baleset, akkor a felmosáson kívül lefújom fertőtlenítő sprayvel, nem tudom, hogy ez a szagát is semlegesíti? Mert ugye nem jó, ha ottmarad a szaga mindenhol, az a jó, ha csak a pelenkán érzi a szagát.
2017. nov. 16. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!