Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem áll fel ettől a...

Csak nekem áll fel ettől a szór a hátamon?

Figyelt kérdés

itt most konkrétan a ritka és/vagy nehezen nevelhető kutyák gazdáit kérdezem. Nektek nem áll fel a szőr a hátatokon amikor a kemény munkával megnevelt jól viselkedő kutyátok megtetszik valakinek és ő is olyan fajtát akar mert azt hiszi hogy az adott fajta alapból olyan? Olyanra gondolok amikor az illetőről lerí hogy nem sokat ért a kutyákhoz, vagy épp csak a kinézete tetszik. Én már kivagyok tőlük, ti?

(és a legrosszabb mikor sajna be is következik hogy vesznek egy olyan kutyát, persze szapitól és nem nevelik csak várják hogy olyan legyen mint a tiétek...brrr)


2017. nov. 15. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk ez előfordult sajnos... Nekem egy mentett sharpei kutyám van, nem könnyű eset, keményfejű kan és 30 kilós, baromira nem játékszer. 1 évig kutyasuliztunk mert full agresszív volt, de persze a párom családjának barátai csak azt látták hogy milyen cukimuki bőrös fejű, úgyhogy nyilván nekik is kellett egy, az egész életében kennelbe zárt "agresszív" németjuhász mellé akit egyáltalán nem tudtak megnevelni. Mostmár nekik is van, kíváncsi vagyok meddig... Hiába mondtuk, hogy talán nem kéne mert sokat szenvedtem vele, és ismerek sok sharpeit, tudom milyen ha el van bacva egy ilyen kutya. Másik meg párom apukája és élettársa, akik egy 4 hetes tacskót hoztak mert a miénk milyen cuki meg okos. Itt elég annyi, hogy a kutya állandóan morog, teljesen antiszociális, de közben meg az emberektől fél, szóval egy borzalom.
2017. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Ilyenkor elmondod, hogy alapjában milyen a fajta jelleme, és hogy a te kutyád viselkedése nagymértékben azért ilyen, mert rengeteget lett vele foglalkozva?

Ez veled fordult elő?

2017. nov. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

te jó ég :/

#2 igen velem is fordult elő, hiába magyaráztam kézzel lábbal csak jöttek újra és újra hogy, de hát olyan cuki, meg nyugodt és milyen barátságos biztos csak túlzok meg ilyenek... még az árával is bepróbálkoztam elrettentésként, de persze biztos van olcsóbban nekik nem fontos a papír... utálom az ilyen embereket. Az a szegény aki így került a gazdáihoz már 1 év körül van és kb addig sétáltatták amíg fél éves nem lett mert mostanra húz és ugat, kertben él a szerencsétlen, maradékon, beteges is eléggé.

2017. nov. 15. 14:52
 4/12 A kérdező kommentje:
a legszomorúbb hogy nagyon sokszor fordul elő, persze van aki csak viccel az észrevehető de van olyan aki tényleg elhiszi hogy a kutya "magától" ilyen...
2017. nov. 15. 15:04
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Nekem meg azok miatt a gazdák miatt áll fel a hátamon a szőr akik kiválasztanak maguknak egy ritka fajtát, jellemzően nulla vagy kevés tapasztalattal, megvásárolják, hogy alterek legyenek és aztán mindenki mást aki ilyan kutyát akar vásárolni traktálnak, hogy ne tegye mert ez egy nagyon nagyon nehéz jellemű fajta és lehetetlen, hogy neki is sikerül normális, illemtudó állatot faragnia belőle, mert ezekből a elvetemült fenevadakból csak a kiválasztottaknak sikerülhet.


Jellemzően az Akita és Shar Pei gazdak ilyenek. Mondcsak kérdező Te nem ilyen vagy? :)



Amúgy persze a szaporítás rossz dolog, de el lehet ezt magyarazni kedvesen is és nem kell mindenki dolgába beleszólni...

Egyenlőre nem illegális amúgy az sem. (mondjuk szerintem lehet már annak kéne lennie)

2017. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk ez nem fajtaspecifikus, mivel keverék kutyánk van. 5 hónapos és 7 hete van velünk. Menhelyről hoztuk. Amiben csak lehet kényeztetjük, de a nevelését nagyon komolyan vesszük és nagyon sokat foglalkozunk vele. A halálom mikor valaki lája miket tud és megjegyzi, hogy nekünk milyen könnyű dolgunk van, hogy ilyen okos a kutyánk. Mintha bomba robbanna a fejemben! És annyira szívesen leüvölteném az illető fejét, hogy a kutyám egy igazi kis szenya, de minden létező szabad percünket tanulással töltöttük. Hajnalban keltünk, még egy moziban sem voltunk ez idő alatt, sőt még a tv-ben nem néztem végig 7 hete egy adást egyben, Ő meg közli, hogy milyen könnyű dolgom van... És hiába próbálom elmagyarázni neki, hogy az övé is lehetne ilyen, nem hiszi el. Nem fogadja el, hogy ő ront el valamit. Egyszerűbb,ha ráfogja, hogy a kutyája h*lye, az enyém meg okos. Nagyon kiborító!!
2017. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

#5: Az elo sem fordulhat, hogy hozott egy rossz dontest es mast le szeretne errol beszelni vagz legalabb jobb belatasra birni (pl. elotte szedjen fel nemi tudast).


#6: Abszolute egyetertek. Annyit hozzatennek, hogy ugyanez visszafele, mikor epp pont akkor kap gellert a kutya, mikor "rohadtul nem kene" es kapod a lesajnalo pillantasokat es megjegyzeseket.

2017. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#6 pont erről beszélek. Egyébként nem arról van szó hogy lenézek másokat, én szívesen beszélek olyannal aki tanulni akar és érdekli a fajta. Viszont sírni tudnék mikor valaki életében még csak képen sem látott ilyen fajtát és elő jön azzal hogy hát ő is akar mert tetszik neki a kutyám, hiába magyarázom hogy nem egyszerű, hogy mennyi idővel és energiával jár, nem hiszik el. Ez az ami idegesít.
2017. nov. 15. 15:57
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 5, az ember azért akarja lebeszélni az embereket ilyen fajtákról (akita, husky, stafford) mert ismeri az illetőt és tudja, hogy nem illik hozzá ilyen jellegű kutya. Nem azért hogy akkora "alter" legyen, hanem a kutyát sajnálja.

Btw köszönöm a célzást, csakhogy én nem azt írtam hogy a sharpei ilyen-olyan borzalom kutya, de kifejezetten az enyém miatt sharpeit venni őrültség, mivel kezelhetetlen, neveletlen, antiszociális kutyaként hoztam ki az Illatosról, az ismerősök viszont csak a végeredményt látják, jól nevelt, engedelmes, normális kutya. Ez alapján nem akartam, hogy ilyen kutyájuk legyen, mivel nem nekik való. Ritka a jól nevelt sharpei mert a gazdák plüssmacinak veszik, nincsenek felkészülve a makacsságára. Sajnos nincs is sharpei barátunk, pont emiatt, a parkba egyet se hoznak be akit meg behoznak azt nem engedik el pórázról.

2017. nov. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%

5. Vagyok! 6-os válaszoloval én is egyetértek, hiszen elismeri hogy BÁRMELYIK (egészséges) kutya lehet olyan mint az övé, fajtától függetenül.

7-es, Te pedig nem érthetsz egyet 6. válaszolóval, ha velem nem, ez paradoxon. Lényegében ugyanazt írtuk.

Nem fog valakit a rossz döntésről lebeszélni, ugyanis az átlag akitás kutyája teljesen neveletlen és ezért a fajtát szidja, elhordják mindennek, nézz szét ezen az oldalon is. Nem értik meg, hogy bár nehezebb jellem, de egy akitát is meg lehet tanítani a lényeges dolgokra, mert "csak" egy kutya az is! De az átlag gazda olyanokat állít, hogy sétaltatás közben kirohan az útra és lefekszik a kocsik elé és hogy ez az akitánál normális, mert a japán ősi fajták már csak ilyenek... Hát egy ilyen ember csak ne beszéljen le senkit semmiről, meg ne védjen meg másokat a rossz döntéseiről.


És ez az akitás jelenseg is olyan mint amikor a cigánykodó huligánoknak van amastaffja akit nem nevel meg, sajnos a legtöbb akitás egy 14 éves szintjén lévő anime rajongó csaj.


Persze vannak normális akita inu és shar pei gazdák is.


9. Nem rád céloztam, amikor írtam az 5. válaszomat akkor még el sem olvastam a válaszokat...


Amúgy meg azzal is tisztában vagsok képzeljétek, hogy az ázsiai fajták valóban nehezebb diok átlagosan, de ez nem indokolja a legtöbb ilyen gazda viselkedését!

És egy Csehszlovák farkaskutyához képest vagy egy Thai Ridgebackhoz képest pl. vicc.


De talán még a kánaán kutyához is. Nekem pl. az van és ezzel az országban majdnem egyedül vagyok. Még 2 emberről tudok, szerintem összesen vagy 10-nek lehet.

De ha odajönnek hozzám, hogy ilyet akarnak Ők is, akkor csak annyit szoktam mondani, hogy mely országokban vannak kennelek és hogy nézzenek részletesen utána.


Ennyi.



De a lényeg akinek nem inge ne vegye magára!!!

2017. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!