Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász jó panel kutya?

Skót juhász jó panel kutya?

Figyelt kérdés
Mennyi mozgatásra van szüksége?

2017. nov. 15. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Azért azt tudnod kell, hogy egy collie rengeteg foglalkozást igényel :)


[link]

2017. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
20%
A collie nagy mozgásigényű kutya nekünk is az van egész nap az udvaron futkozik ő egy terelő kutya nem pedig panelházba való nagy tér kell neki amit teljesen ki tud használ panelházba meg felejtsd el
2017. nov. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2. Nem lehet, hogy meg kéne sétáltatni?

Az udvar nem jelent neki semmit...

És csak volt terelő kutya, már többen tartják kedvtelésből.

2017. nov. 15. 19:06
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
2., a kutya magától futkározik közbe-körbe az udvaron, vagy foglalkoztok is vele?
2017. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Miért lettem leértékelve? :P


Amúgy jó írják, a #2 valamit nem jó csinál... Mint említettem, rengeteg foglalkozást igényel. Hosszú séták, sok tanítás, esetleg sport (ami sokat segít lefárasztani)

2017. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Még annyit hozzátennék, hogy nekünk meg vizslánk van. Vadászkutya nagy mozgásigénnyel. Köszöni szépen, imád velünk lenni a lakásban :D

4-es voltam.


Skót juhásznál inkább a nagy szőr jelenthet problémát, nyáron elég meleg tud lenni a panel, de télen is meg lehet gyulladni a legtöbb lakásban, az nem jó a kutyának.

2017. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én nem pontoztam le senkit, az 1.nél és 2.nál a kéket nyomtam...


Amúgy van rövidszőrű változat is, meg légkondi az van.

2017. nov. 15. 19:35
 8/11 anonim ***** válasza:
10%

Le lehet pontozni nyugodtan, de nem való lakásba.

Persze, lehet ott tartani, hozzászokik, túléli. Csak az emberek nem veszik figyelembe a kutyák igényét, ideálisabb a kert.

2017. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! És miért ideálisabb a kert? Egy kutya igénye az, hogy sétaltassák és foglalkozzanak vele. Nem az, hogy kitegyék a kertbe aztán csá...
2017. nov. 16. 17:11
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem régiben olvastam egy border collies csoportban, hogy egy tenyésztő kifejezetten örül, ha panellakásba viszik el a kutyáját. Miért? Azért, mert a gazdik kénytelen lemozgatni. Muszáj, nincs mese. Ha nem mozgatják le, akkor reggelre valószínű eltűnik egy szék, mert a kutya unalmában elrágcsálja. Ha kertes házba viszik a kutyát, akkor sokszor megesik, hogy jajj ma nincs kedvem sétálni, majd holnap, jajj hát úgyis ott a kert, fut eleget ha akar - és így telnek el ÉVEK. Addig a panelkutya meg naponta többször lent van, játszik, szaladgál, ismerkedik más kutyákkal.


Nekem border colliem van panelba, a skót juhásznak is hasonló lehet az energiszintje, így talán hasznos a válaszom. :) Minden reggel leviszem a kutyafutattóba labdázni, amikor nincsenek lent mások. Ott töltünk fél órát. Délután-este fele meg leviszem egy kutyás térre, ahol vannak más kutyák, tud labdázni, más kutyákkal játszani. Ott eltöltünk 1-2 órát. (Nyilván ezen kívül még megyek levele, de az eü séta nem mozgatja le, így azt nem említem :D). Illetve minden hétvégén vasárnap reggel van egy nagy, több órás reggeli erdős séta, ahol szabad futhat. Emelett persze mindennap 20-30 percet trükközök vele, hogy szellemileg is lefáradjon. Így olyan fáradt mindig, hogy itthon nagy ritkán fanyalodik rá a játékaira, hogy lefoglalja magát, inkább csak alszik. Úgyhogy köszöni szépen a panelkutyám, nagyon jól érzi itt magát. :)

2017. nov. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!