Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát nem szabad kézből etetni?

Kutyát nem szabad kézből etetni?

Figyelt kérdés
Valamelyik könyvbe, olvastam, hogy soha ne etessük a kutyánkat kézből. Miért, megharap? Vagy a falkavezér nem eteti a tenyeréből a kutyát?
2010. máj. 31. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom akkor elég nehéz lenne például egy kiképzőnek a dolga is :) Akkor hogy adsz neki jutalom falatot? Hozzá vágod?:D
2010. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
én sem értem
2010. máj. 31. 18:46
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ezt inkább úgy lehet értelmezni, h ha eszel valamit éppen, akkor ne hagyd, h kunyeráljon, mert akkor nem leszel falkavezér.


Jutalomfalatot persze lehet kézből, de te abból nem eszel :D

2010. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a falka vezérség miatt,meg a kutya hozzá szokik útána meg csak kézből lesz hajlandó enni.Csak tipp
2010. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Szabad kézből etetni de csak néha. Mert egyes kutyák megszokják és nem lesznek hajlandók máshogy enni. Falkavezéres dolog.
2010. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

jó, hogy megkérdezted,de én sem tudom :-))

Csak azt, hogy én is etettem kézből a kutyát (nyilván nem a teljes vacsoráját). Leggugoltam hozzá és adtam neki ezt-azt. Pontosan tudta, hogy ez egy bensőséges dolog, és kölcsönös bizalomra épül. Soha semmilyen probléma nem volt.

Szerintem is arról lehet szó, hogy amikor te eszel akkor ne adogass az asztal alá

2010. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Akiteki ***** válasza:
Vidd vissza a könyvet a boltba. Vegyél helyette egy krimit. :))
2010. máj. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem lehet, már régóta megvan!
2010. máj. 31. 19:06
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Na akkor:

Igen van köze a falkavezérséghez is!

Ha a kutya úgy érzi ő a főnők a vezér akkor odafog kapni,mert a falkavezéré az eleség a maradék a falka többi tagjáé így "jogot" érezz,hogy megharapja a gazdát az étel miatt.Talán ennyi köze lehet a falkavezérséghez.

Ugyan már gondolom egy 15-20 kgs kutyát senkisem áll neki kézzel etetni!

Az,hogy a jutalomfalatot odaadja nem fog rászokni,hogy kézből eszik.

Ha a kutya tudja,hogy hol a helye ilyennel nem lehet gond.

Nyugodtan add kézből a jutalomfalatot (hisz mivel adnád mutatópálcával vagy belövöd a szájába)??!:)

Remélem érthető voltam.

2010. máj. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:
29%
Mert amelyik kutya a kezedből eszik, az a lábadból is fog!
2010. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!