Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászról mik a tapaszta...

Német juhászról mik a tapasztalatok és vélemények?

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az egyik leges legjobb fajta a világon. Hűséges, okos, agilis, mégis alkalmazkodó.

Első kutyának nem különösebben alkalmas.

Könnyen tanul, de az intelligenciája miatt hajlamos feszegetni a határokat. Erős, és következetes nevelés mellet, megfelelő szocializációval a leges legjobb társ és családtag a világon!

Én imádom!

2017. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

a show/küllem/kiállítási vonal ronda és egészségtelen. A munkavonalban van a fajta mentsvára, szép, használható kutyák. Összességében: intelligens, okos, "bármire használható" kutyák amit a szaporítók ki is használnak. Volt "szerencsém" néhány szaporítótól származó németjuhászt rehabilitálni, fele nem sikerült, olyan agresszívak voltak. Nyilván nem az ő hibájuk...


Egyébként tömeg fajta. Szeretem, de nem a kedvencem.

2017. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalatom az, hogy én első kutyának nála jobbat el sem tudnék képzelni. Én persze akkor semmit nem tudtam a fajtáról, ilyen volt a szembeszomszédnak és nekem is kellett. Azzal a feltétellel kaptam meg, hogy kitűnő lesz a bizim. A szintén fajtabolond nagyapámtól kaptam, aki beleválasztott a tutiba, ugyanis sikerült egy szapis, beteg egyedet megvennie, törzskönyv és minden nélkül. Csak oltási könyve volt. Három hónapot jártunk kutyasuliba, aztán az immunrendszerének gyengesége miatt bőrbeteg lett, és inkább nem vittük kutyák közé, meg egy félkopasz ebbel nagyon senki nem akart együtt sétálni. Másfél-két éves volt, mire kikúráltuk a betegségéből, napi szinten jártunk dokihoz, otthagytuk egy törzskönyves kutya árát, lehet kettőét is. Én kb tizenhárom voltam, amikor felfogtam, hogy foglalkozni kéne vele, mert jó, hogy van, de legyen már egy kicsit nevelve is. Elkezdtünk aktívan tanulni, sétálni, egyszóval foglalkozni kezdtem vele. Hihetetlen, hogy három év semmittevés után ilyen jó kutya lett, most ő hat, én tizenhat vagyok, nem mondom, hogy a jólneveltség mintapéldája, de ahhoz képest, hogy eső kutyám és elég sok hibát elkövettem a nevelése során, szinte fantasztikus, milyen gyorsan fejlődött, amikor elkezdtem vele komolyabban foglalkozni. Az agya mint a szivacs, érdeklődő, egy szelíd bárány, a gyerekeket imádja, ha új embereknek mutatom be, bújik a simiért, imád mindenkit. Kivéve a postást, vízóra-leolvasót és néhány flexicibáló minirakétát. Hiába mondják, hogy a fajta jó házőrző, az enyém minden szőrborzolás nélkül összespanolt a futárral, aki a tápját hozta, és kerítésen keresztül akarta megsimogatni.

Borzasztó értelmes, minden rezdülésemet figyeli. Pl.: az ágyra csak az engedélyemmel jöhet fel, ilyenkor rámnéz, és nekem elég csak pislognom, vagy megráznom a fejem, hogy tudja mi van. Alkalmazkodóképes, nem szedi szét a kertet, ha iskolai elfoglaltságaim miatt elmarad egy séta, de ha megyünk, akkor négy órát is képes mozogni.


Nagyon sokat tanultam tőle, imádom, de még egyszer németjuhász nem kellene. A csípőproblémái már hatéves kora ellenére látszódnak, arra vitamint kell szednie, a szőre veszettül problémás, allergiás vagy három dologra, a táplálására több figyelmet kell fordítanom, mint a sajátoméra, valamint a mai "divat" szerinti pontyhát értelmét nem látom, és ha a show vonal tenyésztését ilyen irányban folytatják, tönkreteszik a fajtát. Ha németjuhász, akkor munkavonalú. Viszont én inkább az agility, dog dancing és flyball felé kacsintgatok, azt szeretném majd kipróbálni (természetesen nem a jucival), erre azonban a munkavonalú szerintem nem alkalmas. A show vonalat pedig inkább hagyjuk is.


Röviden összefoglalva remek fajta, fantasztikus, és nem véletlenül tett szert nagy népszerűségre, de az állomány nagyrészének egészségügyi állapota engem rettentően taszít, a munkavonalat pedig nem érzem hozzám közelállónak. Viszont ha valaki engedelmesezni, őrző-védőzni, nyomkeresni szeretne, annak remek választás.

2017. nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Mivel divat fajta, ezért rengeteg a rossz idegrendszerű (félős, félelmi agressziós, stb) és beteg egyed. Még a tk-ek közt is. Ezekkel az együtt élés majdnem lehetetlen. A problémás, közveszélyes vagy gazdák felé agresszív kutyák nagy többsége nj. Jó fajta lenne, ha nem szaporítanák ilyen nagy mértékben és a küllem vonalas tenyésztés sem csak a kinézetre menne rá.


A munkavonal viszont valóban jó, de a betegségek ott is meg vannak. És az nem családi, hobbi kutyának való.

2017. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

30 éve csak német juhászaim vannak. Mindegyik egészséges, jó idegrendszerű. A megoldás: ismerni kell a vonalat, ahonnan az ember kiskutyát választ.

Persze, ezt megoldani olyan embernek, aki nem ismeri a vonalakat, tenyésztőket, igen nehéz.

2017. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 Hát ez sajnos nekem is feltűnt. Egyszerűen hihetetlen, hogy mindenki a pitbull-amstaff "harci kutyáktól" retteg, ehhez képest röhej, de közülük még eggyel se volt komoly gondunk a labradorommal, miközben az összes veszélyes elmebeteg módjára ok nélkül ránk támadó kutya német juhász volt. Pedig én imádom őket, az első kutyám egy kb 80% nj keverék volt és remek kutya volt. Most nyilván ennyiből még nem ásnám el a fajtát, csak azt mondom, hogy nekem is feltűnt, mennyi olyan nj van, akik nem okésak.
2017. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A véleményem erről a fajtáról csak jó vérvonalú tenyésztőtől való kutyát szabad venni,mert rossz idegrendszerű tud lenni és nagyon sokat kell ezzel a fajtával foglalkozni ,mert el tud vadulni ,sajnos nálunk a faluban történt halálos baleset is saját gyerekére támadt a kutya .én nem tartanék,de ez az én véleményem.
2017. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!