Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek az ellen, hogy ne...

Nyíri Dorottya kérdése:

Mit tehetek az ellen, hogy ne legyen szökdösős a kutyám? Ha ivartalanítom lenyugszik annyira, hogy ne legyen kedve csavarogni?

Figyelt kérdés
Egy két éves félvér mudi szukám van,fajtájából adódan nagy mozgás igénnyel.Rendszeresen eljárok vele futni,ennek ellenére ő naponta tesz egy-két kört az utcában,mert sajnos kifér a kerítés rácsai között,az apjától örökölt kistermetűsége miatt.

2017. nov. 16. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Megjavítod a kerítést
2017. nov. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Egyrészt megjavítod a kerítést mint ahogy az első is írta, másrész következetesen bünteted, amikor kiszökött.
2017. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Szökés után már nem szabad büntetni, mert nem fogja tudni, mihez kösse a büntetést - és szépen el lehet vele érni azt, hogy a hazatéréstől fog félni. A szökés esetében a megelőzés a hatásos, jó kerítés, ivartalanítás (az egyébként is fontos), és ha a kapun szökik ki, akkor a "maradj" vezényszó megtanítása.

Járjatok el sétálni, ahol kedvére szaglászhat, így kiéli a kíváncsiságát is.

2017. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%
Lófaxt nem... ha megtanulja, hogy amikor kint van akkor büntetik, amikor bent van akkor meg nem, akkor megtanulja, hogy jobb neki bent.
2017. nov. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyük fel ezt a stílust, ha kérhetem. Tapasztalatból beszélek, el lehet rontani a hazaéréskor büntetést nagyon.

Nekem is nagyon szökős volt a kutyám, nekünk a legnagyobb segítség amúgy az ivartalanítás volt.

2017. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen,a kerítést folyamatosan javítom és le is szidom,amikor rajta kapom a szökésen.Akkor sunnyog,elszégyeli magát,de aztán folytatja.Ennek a mudimnak az anyukája is szökött,de csak akkor,amikor tüzelt,ivartalanítás után lenyugodott.Utána,akkor sem ment ki az udvarról ha tárva nyitva hagytam a kaput.Ezen a példán felbuzdulva kérdezem,hogy lehet-e összefüggés a dologban?Reménykedhetek-e ilyen változásban?
2017. nov. 16. 18:34
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan! Hazajön a kutya, oszt jól megbüntetik. Tudod mikor fog visszajönni...


Ne tudjon kiszökni kérdező, csináltasd meg a kerítést!

2017. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szukád tüzeléskor szökik, akkor evidens, hogy az ivartalanítás megoldja a dolgot. Ha bármikor, akkor szeret csavarogni, a te dolgod megoldani, hogy ne tudjon kiszökni, mert megmérgezhetik, elüti az autó, meg amúgy is veszélyes!


Ne tudjon meglógni, ilyen egyszerű a megoldás!

2017. nov. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen,ezt én is hallottam,h akkor úgy fogja ételmezni a kutya,h a hazatérés miatt kapja a szidást és nem a szökés miatt.Max tetten érés közben kapott szidás a célravezető,de ezt csak ritkán kapta meg eddig,mert általában a visszatérésen kapom rajta.Amúgy igen,szoktam vinni futni és nagyon élvezi,hajtó kutya lévén.
2017. nov. 16. 18:38
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csodálom a leginkább, hogy eddig nem jött haza vemhesen... Feltétlenül ivartalanítsd, még ha a szökdösést esetleg meg nem szünteti a műtét, legalább kéretlen alom ne sikerülhessen be.

A mudik híresen hűségesek, noha ő keverék, nekem különös, hogy eljárogat hazulról, egyáltalán van ilyesmire igénye. Mindenképp foglalkozz vele többet, hogy erősebb kötődés alakuljon ki benne irántad, és jobbnak lássa otthon maradni.

A kerítést csibehálóból a legolcsóbb és legjobb megcsinálni, nem egy nagy munka. Célszerű lenne körbedrótozni vele a kertet, hogy senki ne férkőzhessen be illetve juthasson ki a portátokról ellenőrizetlenül.

2017. nov. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!