Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hazahozok egy kiscicát,...

Ha hazahozok egy kiscicát, akkor hogyan szoktassam össze a felnőtt, nagyon területvédő szuka kutyámmal?

Figyelt kérdés

van már egy macskánk, de ő már előbb itt volt mint a kutya, ráadásul felnőttként került ide a kutyánk, szóval nem tudom, hogy reagálna egy kölyök cicára.


Félek hogyha a közelébe megy, akkor odakap majd neki figyelmeztetés gyanánt- amit persze egy ilyen pici nem élne túl :|

Azért abban biztos vagyok, hogy nem vadászna a kiscicára, nyugodt, értelmes kutya (ő egyébként egy tanyán nőtt fel, ismeri az állatokat...)


Szerintetek?

Tapasztalatotok volt ilyesmiben?


2010. máj. 31. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

szia! először mindenképpen a cicát zárd el ilyen macskahordó boxba, vagy ketrecbe, és úgy ismertesd össze a kutyával. Első napokban fokozottan figyelned kell, és ha nem vagy otthon, vagy nem tudsz figyelni, akkor ne hagyd őket együtt egyedül. Fontos, hogy ne legyen féltékeny, amikor az új jövevény és a kutya egy térben vannak, feltűnően sokat foglalkozz a kutyával. Kapjon jutalomfalatokat, amikor az új cicus a közelében van, így pozitív dologként fogja fel a cica érkezését.

Amikor eszik a kutya, a cica semmiképp se tudjon odamenni, mert a legnyugodtabb kutyából is előjön a védekező ösztön, ha más állat próbálja elvenni az ételét.

Most így ennyi jutott eszembe. Remélem azért segítettem.

2010. máj. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:

Volt már a héten két hasonló kérdés, részletes hosszú választ írtam, én hogyan csináltam. Ha megkeresed, akkor megköszönöm, hogy nem pötyögöm be újra. :)

Sok sikert a pároshoz!

2010. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ.


Végig lapoztam azt a hetet, de nem találtam :S

Nem tudnád belinkelni azokat a kérdéseket?

2010. jún. 4. 22:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz a cicára. A mi kutyusunk hozzá volt szokva a cicákhoz, hiszen volt már otthon kettő, mégis sajnos tragédia lett a vége. Bár nem láttam mi történt, és a cicán semmi külsérelmi nyom nem volt, nem élte túl a találkozást. Először úgy tűnt, hogy nem lesz semmi baj, de egy óvatlan pillanatban, mikor nem figyeltünk megtörtént a baj. Valószínűnek tartom, hogy a kutyunk rálépett vagy valami ilyesmi. ( játék közben - de ez csak feltételezés)
2010. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk. Voltak felnőtt cicáink és melléjük került egy kan westie. A cicáknak ha a közelébe ment, akkor fújtattak rá a macskák és kapdostak felé.Aztán pár hét múlva puszipajtások lettek. Együtt aludtak, játszadoztak, megosztották egymással az ételt.Így ment ez 4 éven keresztül ami után megmérgezték az összes macskámat(sajnos faluban ennyire primitív és kulturáltlan emberek is élnek). 1-2 hónappal ezelőtt hoztunk két kiscicát a westiemhez. A kismacskák a kutya helyét elsajátították, és kényelmesen befészkelődtek. De ha esett az eső akkor mg mindig nem értem hogy miért de beengedték a kutyaólba. Eleinte emígy karmolásztak a kiscicák és fújtattak a kutya felé amikor közeledett hozzájuk a kutya. Most meg már a tápon meg a husin is osztozkodnak. Ja és elfelejtettem mondani: nálunk a westie néha bemegy az istállóba és a teheneknél a nagy szalmában alszik, a tehenek meg csak haggyák hogy ott legyen, na de még tyúkjaink is vannak( pontosabban a nagyimnak) és a westie azokat se bántsa, sőt néha megszaglássza őket és tovább ballag. Hát szerintem az elején a kiscica mérges lenne majd meg megszokná :):)
2010. jún. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!