Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg?

Hogyan neveljem meg?

Figyelt kérdés
Van egy beagle keverék kutyusom aki lassan már 2 éves, de még csak 4 hónapja van velem. Az elején semmi baj nem volt vele, hamar hozzászokott az új helyhez, tetszett neki, mert sokkal nagyon területe van, mint az előző otthonában volt. Egy ideje azonban mindent szétrág, legutóbb egy hosszabbító vezetékét rágta szét, mindig felugrál a bejárati ajtóra, így az állandóan tiszta sár. Minden nap éjjelre bezárjuk egy boxba, ami kb 3x4 méteres, eleinte reggel kiengedtük, de mivel nem megy vissza a helyére ha szólunk neki, így nem jöhet ki reggel, mert félünk, hogy kiszalad a kapun. így csak délután 2-től este 6-ig van szabadon, én ezt nagyon kevésnek tartom, de sajnos a szüleim nem értenek egyet velem. Sétáltatni nem vihetem, csak az udvaron foglalkozok vele, trükköket tanítok neki, játszok vele. Amíg valaki csak vele foglalkozik nincs is vele baj, de ha bejövünk a házba és egyedül van kint egyből nekiáll rosszalkodni, illetve most a hosszabbítót úgy rágta szét hogy kint voltam az udvaron és a téli díszeket tettem fel, így csak néha figyeltem rá. Nem tudom, hogyan tudnám leszoktatni ezekről a dolgokról. A szüleimnek nem igazán van hozzá türelme, hogy még a kutyust is neveljék, én pedig nem igazán tudom mivel tudnám segíteni a fejlődését, ugyanis ő az első kutyusom. Előre is köszönöm a válaszokat, illetve bocsánat ha kicsit zavarosan fogalmaztam meg.

2017. nov. 18. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

A kutya nevelését nem 2 éves korban kell elkezdeni. (nyilván erről nem te tehetsz) Ezek már beidegződött rossz szokások nála amiről egy felnőtt kutyát nagyon nehéz lenevelni, rengeteg türelem kell hozzá.

A hosszabbítókat tedd el, mert könnyen megrázhatja, ha be van dugva a konnektorba.

Jutalom falattal tanítsd meg neki, hogy "gyere ide". (Ne rakd be egyből ilyenkor a helyére, mert akkor nem fog oda menni.)

Amúgy miért nem viheted sétálni?

Trükköket egy kutyának felesleges tanítani, mert nem bohócok. (amennyiben ez alatt a "pacsit" érted) A lényeges dolgokat tanítsd meg neki. (Ül, gyere ide, marad.)

A rágást illetően vegyél neki sok játékot.



Remélem azért sikerült valamit segítenem.

2017. nov. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen hozzáállással sehogy. A beagle és keverékei makacsok, kemények, nehezen nevelhetők és rengetg mozgatást igényelnek. Nem első kutyának és nem ilyen körülmények közé valók! Ezt nem tudtátok? Minek kellett így ilyen kutya?


Vidd sétálni naponta 2-3 órára! Ez az alap! Amíg fizikailag nincs lefárasztva, addig tele van frusztrációval. Amíg ennyire frusztrált, nem tudod nevelni. Utána keress fel kutyaiskolát, mert neked egyedül ez nem fog menni.

2017. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tehát a kutya napi 20 órát van bezárva és a szüleid szerint ez a normális - nincs több kérdésem:(

Ekkora ellenszélben te nem sokat tehetsz, sajnos:(

Próbálj meg a szüleidre hatni, hogy lássák be, így nem szabad kutyát tartani!

2017. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért nem viheted sétálni?

Ha 4 óra kivételével egész nap be van zárva, és nem is mozgatjátok, akkor ez a kutya csak szenved.

2017. nov. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy, keressetek új gazdát a kutyának.

1. Kint télen nem tartunk rövidszőrű kutyát.

2. 20 órát be van zárva egy boxba ráadásul=állatkínzás.

3. Naponta több km sétára, futásra, mozgásra lenne szüksége, még akkor is, ha nem lenne a nap nagy részében bezárva egy boxba.


Akkor nem "rosszalkodna", rágna szét mindent, ha megkapná a számára szükséges, elegendő sétát, fárasztást nap mint nap.

Ő egy fiatal, energiadús, ráadásul neveletlen vadászkutya. Így tartani, ahogy leírtad, kínzás neki, és nincs is semmi értelme.

Ha a szüleidnek nincs türelme (ideje, akarata, hozzáértése) nevelni, nem engedik, hogy sétálni vidd (bár nem tudom, mennyi idős vagy, lehet, hogy egyedül nem is kellene még vinned, hanem szülővel együtt), és gondolom ezek után a kutyaiskolát végképp nem fogják engedni - amire szükség lenne, akkor ne tartsátok meg a kutyát, mert mindenkinek rossz lesz, de leginkább szerencsétlen kutyának.

2017. nov. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A trükkök alatt én az ül, marad, fekszik, gyere ide, vissza utasításokra gondoltam, amik már egészen jól is mennek. Ha szólok odajön, ha nyitva van a kapu és mondom neki, hogy vissza egyből hallgat rá, és le is ül, amikor kérem. Sajnos ezeket csak velem hajlandó megtenni, a szüleim hiába próbálkoznak vele, nem hallgat rájuk.

Azért fogadtuk be, mert az előző helyén nagyon meg akartak tőle válni, mivel az ott tartott baromfikat vadászgatta, és itt a megválást, nem úgy értem, hogy új gazdit kerestek volna, hanem vagy lelövetik, vagy elaltatják. Ennél a lehetőségnél pedig szerintem bármi jobb lehet, illetve az ottani körülményeihez képest szerintem a mostani élete még mindig jobb. Eleve az ilyen embernek nem való háziállat, aki ha valami kis baj van vele, egyből meg akar tőle szabadulni, ráadásul ilyen módon.

A kinti tartásra vonatkozóan pedig, mondtam, hogy keverék. A szőre kb 5-6cm hosszú, és nagyon dús. A testfelépítése is sokkal szilárdabb mint a beaglenek, nagyon izmos és kb másfélszer akkora mint egy fajtatisztának. A lakásban is próbáltuk, de itt nem szeretett lenni, hiába voltunk vele, mindig az ajtónál nyüszített és kapart. Kint viszont nagyon élvezi, főleg a cicánk társaságát, akivel hamar összebarátkoztak és tud vele szórakozni.

Megválni pedig nem szeretnék tőle, tudom önzőség. Nem a legbiztonságosabb helyen lakunk, ezért jó ha nem teljesen egyedül vagyok itthon. Nagyon okosan védi a házat, és főleg engem, pl amikor jött egy szerelő akkor a kutyus beállt közém és a szerelő közé, hogy távol tartsa tőlem. De amikor szóltam neki, meg megsimogattam, már minden rendben volt és elfogadta, hogy ez az ember is bejöhet. Ebből kifolyólag nem hiszem, hogy a kutyus lenne buta, hanem a kiskorából hiányzó nevelés miatt olyan amilyen.

17 éves vagyok, szóval nem a korom miatt nem vihetem el sétálni, az okot nem tudom, hiába kérdeztem, de elvileg ma délután elvihetem egy órányi sétára, kezdetnek megteszi, és az volt a feltétel, hogy ha okos lesz akkor fokozatosan lehet növelni a sétáltatás idejét.

A válaszokat mindenkinek köszönöm.

2017. nov. 19. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!