Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet elérni, hogy a...

Hogyan lehet elérni, hogy a kutya mindig, mindenhol behívható legyen?

Figyelt kérdés

Hogyan érjem el, hogy a kutyám mindíg, minden körülmények között behívható legyen? (nagyon féltem őt,hogy egyszer el fog tűnni)

Van egy 1éves bichon kan kutyusom, aki elég makacs, önfejű!

Már többször sétáltattam póráz nélkül is, de csak olyankor mikor nincs senki a közelben vagy amikor a kutyus barátaival játszik.Amikor a heverokkal játszik akkor mindig visszajön követve a másik kutyust.Van amikor egyedül sétáltatom, viselkedése ilyenkor: ha hívom, nem mindig hallgat rám, egyszerűen füle botját sem mozdítja, csak szaglászik és teszi a süketet! Vagy a rosszabbik eset , mikor mint akit az ágyúból lőnek ki úgy fut ,az a kis kutya,hogy nem is gondolná az ember hogy milyen gyorsan tud futni..És ilyenkor azt se tudom mi után fut, valószínűleg szag után.. Máskor mikor meglát egy kutyát akkor kész se kép se hang..De pont múltkor futott egy csomó vadkacsa felé ,szóltam neki hogy gyere és abban a pillanatban megállt és futott felém.

De máskor meg elég egyszer szólnom és repül is felém! Vagy néha szólnom sem kell, és lohol utánam. Miért van, hogy egyszer hallgat, másszor meg egyáltalán nem?



2017. nov. 19. 00:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Volt már gyereked? Neveltél már valamit is?

ÉN sohasem semmit :D Nem tudok erre választ adni, ha őszintén leírom, se kutyám se macskám nem volt, nem értek az ilyenekhez, annyi hozzászólásom van csak, hogy ahol dolgozok, van egy őrző harci pitbull, muszáj voltam vele össze ismerkedni, hát fostam tőle, de olyan mint egy kis macska, addig a szintig, amig az ember tudja kezelni, nagyon várja hogy újra találkozzon velem, és simitgassam a fejétől, de utána elkanászosodik, ha meg nem gondoskodok róla, akk nem beszámítható, közbe nem dolgom. Idegen kutyák is, utcán ahol bejárok megugatnak, rendszeresen, van mikor szemükbe nézük és uralkodó tekintettel rájuk nézek, abbahadják a vad viselkedést. Érdekes dolgok ezek.

2017. nov. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
De amiről a te történeted szól, az szimplán az, hogy elvárod hogy úgy viselkedjen az a kutya, hogy minden parancsodra reagáljon, ilyen nem létezik, ő is egy önálló lélek, be lehet tanítani, de olyan marhaságot akarsz, ami lehetetlen egy állattól betanítani már bocs. Vegyél egy robotot akkor, ha azt akarod, hogy minden szavad/parancsod megcsinálja egyből.
2017. nov. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
éhesen vinni sétálni és kaját neki ha bejött
2017. nov. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%
és soha se fenyíteni ha bejött csak jutalmazni kb 1 hét és jön mint a villám
2017. nov. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Mivel maga a parancs már megy ezért elkezdhettek fegyelemből dolgozni. Egyszer hívod(ez fontos, hogy kizárólag egyszer), ha jön akkor jutalmazod(elején még mehet a falat, bár nem fontos de utána fokozatosan hagyd el és marad az 'ügyes vagy és simizés) ha nem reagál akkor adsz neki 2-3 másodpercet és ráüvöltessz, hogy 'mit csinálsz, mit mondtam', stb és odamész és megbünteted. Utána megismétled még párszor.

Ezzel a módszerrel 100%osan behívható lesz a kutyád. A nem behívhatóságot pedig az ingergazdag környezet okozza.


Ha nem vagy biztos a dolgoban keress egy kutyaiskolát vagy kijáró oktatót és röviden elmagyarázza neked, mit hogyan.

2017. nov. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

"...ha nem reagál akkor adsz neki 2-3 másodpercet és ráüvöltessz, hogy 'mit csinálsz, mit mondtam', stb és odamész és megbünteted. Utána megismétled még párszor. "

es ezzel elered, hogy ahanyszor a kutyad fele kozelitesz, annyiszor fog a buntetes elol elszaladni.


A jutalmazas es a kovetkezetesseg tobbet er, mint barmilyen fenyites.

2017. nov. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Pedig igenis meg lehet fenyíteni, ha nem jön. Nem fog onnantól kezdve félni tőled. Az a lényeg, hogy hívod, aztán vársz 2-3 másodpercet, ahogy előttem írták, majd elkezdesz felé menni, de akkor már nem azzal a céllal, hogy megfogd, hanem kb "hívtalak, nem jöttél, most megesznek a farkasok". Azt is lehet, hogy utána dobsz pl zörgős palackot, ha nem jön.
2017. nov. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a választ!

#1: Nem,nem volt még gyerekem ,se kutyám (17 éves vagyok)

Próbálom úgy csinálni,hogy a séta közben többször is behívom és olyankor mindig jutalmazom falatokkal. Először is se kell guggolnom,mert állva nem jön ám..

Amit írtatok többen is, biztosan hatásos lenne,de

1.nincs szívem őt bántani

2.Amint megindulok felé ,ő fogócskának veszi és akkor jön az "ágyú módszer"..(meg amikor futhatnéka van és meghallja,hogy csatolom le a pórázt)


És azt még nem mondanám hogy ingerszegény környezetben él,mert 6 hónapos kora óta hordom kutyák közé,vízpartokra, erdőkbe, rétekre..

2017. nov. 19. 09:30
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlom figyelmedbe a " csodálatos kutyadoki" c. sorozatot. Sokat lehet belőle tanulni. Nem vagyok oda a sok idi...ta amerikaiért, akik félrenevelik a kutyáikat, aztán meg sírnak. Unokánk nézte, így azért sok infó lejött. Egy biztos, bántani sose bántott egy kutyát se. Az oldalát bökte meg annak amelyik nem tudott viselkedni. Az agresszív kutyákat meg az oldalára fektette, ha kellett 100- szor. Amikor a kutya belátta hogy nem ő a főnök, akkor mentek sétálni. Azt sose engedte, hogy a kutya menjen ki először, vagy az utcán ő húzza a gazdit. Nekem az az érzésem, a kutya sétáltat téged, és nem fordítva. Az hogy néha odamegy, vedd megtiszteltetésnek.
2017. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"es ezzel elered, hogy ahanyszor a kutyad fele kozelitesz, annyiszor fog a buntetes elol elszaladni. "


Neveltél már valaha kutyát? Nem azt mondtam, hogy verd agyon. Azt mondtam, hogy büntesd meg. Azt úgy csinálod ahogy neked szimpatikus. A kutya nem fog ettől félni tőled és nem is az a cél. Viszont behívható lesz. Tudod fegyelemből való munka. De gondolom te vagy az aki mindig kimegy kutyát sétáltatni, elengedi és a kutya meg odarohan mindenkihez és hiába hívod sose jön vissza.

2017. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!