Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok mondani ilyen kutyafajt...

Tudtok mondani ilyen kutyafajtákat? ( házörző)

Figyelt kérdés
Voltak már kutyáim (tacskó, németjuhász, shar pei, pit bull). Nos jelenleg egy sincs, de szeretnék venni 3-mat, lehetoleg ugyanolyan fajtából 3 kant. Olyan kutyák kellenének nekem, amik nem olyan nagyok de nem is olyan kicsik, tehát közepes nagyságúak, rövid- vagy közepesszőrűek (hosszúszőrű nem kell), viszonylag könnyen idomíthatóak, családszeretőek és azert valamilyen alap házőrzési ösztön legyen bennük. Meg ha lehet szeressenek falkában lenni, mert pl. a shar peiem nem tudott más kutyát megtűrni maga mellet, meg alapbol azt olvastam hogy kifejezetten maguknak valo kutyak, bar a megfelelo szocializációval ez orvosolható, de inkább legyen bennük ösztönösen ez a falkaszellem,mert ugye 3-man lennenek, es nem szeretném ha egymast tamadnak meg nem a betoroket.
2017. nov. 19. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákban sosem lesz erős falkaszellem, pláne nem ösztönösen, az a farkasokra jellemző csak. Ha őriztetni akarod a házat, akkor arra kell idomítani őket pár hónapos koruktól kezdve, de akkor az idegeneket is meg akarják majd támadni, ha mást nem parancsolsz nekik.
2017. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Ja még valami: Azt is vedd számításba, hogy tényleg betörnek és a kutyád megkapja az embert, akkor el fogják altattatni.
2017. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért altatnák el? Ha már valaki betör más házába és magánlaksértést követ el, az már csak a saját felelőssége. Ha én veszélyben érzem az életem, mert betört valaki és lehet hogy fegyver van nála stb. ezert onvedelembol ratamadok a sajat birtokomon nem engem terhel a felelosseg. Meg amugy raknak ki figyelmeztetotablat h vigyazz a kutya harap belepni csak sajat felelossegedre.
2017. nov. 19. 23:12
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Én fajtát nem tudok ajánlani, csak annyit fűznék hozzá, hogy rövid szőrű kutyát nem lehet kint tartani, úgyhogy lehetőleg ne ilyen fajtát válassz.


És a 3 kan kutya csak úgy fog békében megférni együtt, ha ivartalanítva lesznek. (Persze ez nem törvényszerű.)


Amúgy manapság a "házőrző" kutyától csak annyit várhatsz el, hogy jelezzen. Úgy értem, hogy ha valamit tényleg őriztetni akarsz, akkor arra a kamera és a riasztó a tuti megoldás. A kutyákat pillanatok alatt lemérgezik. És amúgy jól írta a második, ha a betörőt megtépik, akkor azért te vállalsz felelősséget.

2017. nov. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként már olyan is volt (és még lehet is), hogy rendőrök valamilyen intézkedés céljából akartak bemenni a telekre, de a tulajdonos nem volt otthon, ezért lelőtték a kutyát, hogy be tudjanak menni.
2017. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező: Bárcsak így lenne... De bármi történik a betörővel, téged is felelősségre vonnak és mehetsz a bíróságra bebizonyítani az igazadat. Kutyatámadás esetén a bevett eljárás az, hogy elaltatják, mert ha egyszer emberre támadt, akkor másszor is és ez független attól, hogy valaki éppen betört-e vagy sem.
2017. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De ez annyira igazságtalan, hisz szegény kutya csak engem véd és a házat, igazából azt teszi ami a feladata. Még a törvények is az azokat megszegőknek kedveznek...
2017. nov. 20. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!