Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kikötni a kutyát?

Hogyan kell kikötni a kutyát?

Figyelt kérdés
Ti hogyan szoktátok kikötni a kutyát, amikor bementek egy boltba fél órára? És mihez kötitek hozzá? Szeretném ugyanis hozzászoktatni a kutyámat, hogy bizonyos helyekre nem jöhet be utánam, de nem tudom hogyan tudnám kikötni és mihez. Automata pórázom van, ha ez számít valamit.

2017. nov. 20. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk ne flexivel vidd, én ha boltba megyek kutyával akkor sima 2 méterest viszek, bár abban hogy hova kösd nem tudok segíteni, itt Németországban van "kutyaparkoló" az ajtó mellett.
2017. nov. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na hát nálunk nincs ilyen. :) Oszlophoz és biciklitárolóhoz tudnám kötni itt, ami hirtelen eszembe jut, de nem tudom mennyire illik ezekhez. Az biztos, hogy nem fog senkit bántani, de ha valaki fél a kutyáktól, akkor lehet, hogy nem fog odamenni a biciklitárolóhoz és esetleg problémázhat miatta.


"én ha boltba megyek kutyával akkor sima 2 méterest viszek"


Az oké, de hogyan kötöd ki vele? Csinálsz rá egy sima csomót vagy van valami spécibb technika, hogy biztosan ne tudjon kioldódni?

2017. nov. 20. 00:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Átfűzök a póráz végén egy biciklizárat és úgy kötöm ki. Így biztos, hogy nem viszik el.
2017. nov. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, olyan pórázam van aminek mindkét végén "kapocs" van így semmit nem kell kötözni, a póráz közepébe bele van varrva egy karika,szóval az egyik kapocs a hámba kapcsolódik a másikat körbeveszem valamin (oszlop vagy bármi) és a középső gyűrűbe kapcsolom, így marad neki olyan 1 méter hosszú póráz. Szépen lefektetem és csendben vár míg végzek.
2017. nov. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én lehetőleg kerülöm az ilyen helyzeteket, mert simán elképzelem, hogy ellopnák.

Inkább megyek autóval, és bent hagyom, ha nem melegszik túl.

Vagy otthon hagyom.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, régebben gyakrabban csináltam ezt, van egy majdnem egész testet átölelő hámja, ezt használjuk autóban is, ennél fogva kötöm ki, mert kötelező.

(csomagként kell bánni vele, kresz szerint, és biztosítani kell)


Szóval én simán kilakatoltam a hámmal valamihez. Bicikli zárral, mint a biciklit. Át lehet fűzni a hámon.

Azt meg nehéz levenni, mert gondoskodtam róla. :)


De ha neked nincs ilyen veszély, hogy ellopják, akkor sima póráz végére egy kis karabiner, és kész.

Vagy a karabinert akasztod be valahova, vagy átölelsz a pórázzal valami oszlopot, körbeveszed, és magához a pórázra kattintod a karabinert.

2017. nov. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a 2m-es póráz végén levő hurkon fűzöm át a pórázt. A bringatárolóhoz vagy a bejárattól pár lépésre levő rácshoz szoktam kikötni. Az ellopás "megmentés" sajnos reális veszély.

Mielőtt a bolt előtt kötöd ki gyakoroljatok. hogy valahol kikötöd, mondod, hogy marad (ott ül, ott fexik) és eltávolodsz. Eleinte egy lépés, később annyira, hogy ne lásson, különben üvölteni fog a bolt előtt (ha ezen túl vagytok, akkor tárgytalan)

2017. nov. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Ha van olyan egyszerűbb pórázod, amelyik kutya oldali végén karabiner, másik vége pedig egy önmagára visszazáródó hurok van:

(Így néz ki: [link] )


Akkor megteheted azt is, hogy a pórázt ideiglenesen lecsatolod a kutyáról, a markolati részét körbetekered egy oszlop körül, majd a karabiner részt átbújtatod és áthúzod a markolaton, és ezt követően visszacsatolod a kutyust.

Ha hosszúnak ítéled a pórázt, a póráz markolati oldalát többször is körbetekerheted az oszlop körül, mielőtt átbujtatod a markolaton. Egyszerű rögzítési mód, nincs olyan csomó, amit nehéz lenne kioldozni, gond csak akkor van, ha szökős a kutyusod. Ekkor sincs gond, bicikli lakat helyett vasáruval foglalkozó boltban vegyél egy nagyobb méretű csavarosan nyitható/zárható láncszemet. Így néz ki: [link] Ekkor a póráz markolat felőli végét legalább egyszer körbetekered az oszlop körül, majd a nyitott láncszemet rácsípteted a markolatra, hozzá-hurkolod a póráz markolat alatti részét végül a csavaros rész becsavarásával zárod a láncszemet.

2017. nov. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ajánlom :(

Nekem lopták le a kutyámat. Egyszerűen lecsatolták a nyakörvét és elfutottak vele. Hála az égnek aznap hazakerült :)

2017. nov. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig egy félre eső helyet néztem ami stabil. Pl lámpa oszlop. Viszont az én kutyám senkit nem engedett közel magához, így ellopni se tudták mert tombolt. Hosszú pórázt vittem magammal mindig, és a lámpa oszlopra folytóra fűztem a pórázt. ( a pórázt átfűzöd az oszlopon, és a foggantjús fülébe belefűzöd a karabineres végét )
2017. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az automata póráz nem a legtutibb erre. Mi olyan pórázt vettünk, aminek mind két végén karabiner van és három fém karika a pórázon, így könnyen oda lehet csatolni, kötni bármihez. Oszlop, fa. Remek helyben maradási, engedelmességi gyakorlat. De nem nagy bevásárlás alatt kell kikötni. Max 10 perces gyors beszerző körút. Legalábbis én nem merem kikötve hagyni 10-15 percnél tovább, még úgy sem, hogy Német Juhászom van.
2017. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!