Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldi oldalakon azt olvasom...

Külföldi oldalakon azt olvasom, hogy a mopsz 15 évig él! Ez igaz?

Figyelt kérdés

Csak mert magyar oldalakon, fórumokon azt is olvastam, hogy 6-8 évet mint a bulldogok...

De mondjuk Gerrard Butler kutyája is legalább 11 évet élt, nem tudom hogy még él e. Illetve angol fórumokon azt olvasom, hogy ez az egyik legtovább élő fajta és mindíg mondják, hogy nagyon ősi. Sőt egyesek azt is mondják, hogy a bulldogolnál és a palota kutyánál, tibeti spánielnél egészségesebb. A legnagyobb baja pedig a szemével lehet.

Mi az igazság



2017. nov. 20. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Pont tegnap kérdeztem az állatorvos azt mondta a kisebbek tovább élnek mint a nagyobbak, átlag 13 év a havanese..pl..ami azt jelenti lehet hogy 11 de lehet akár 15 is! Szóval én nem hiszem hogy csak hat-nyolc évet..az egy tengerimalac átlag-élettartama:) kb..
2017. nov. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik haverom anyja mopsz tenyésztő. Nekik is van 3 saját. Egyik 16 éves, másik 15, harmadik nemrég született. Nagyokat ritkán kell orvoshoz vinni, mert oltáson és ilyesmin kívül nincs miért.
2017. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Az ősi mopszhoz a maiak közel sincsenek. Nézz meg fotót egy régi kutyáról és a mostani formájáról.

A 15 év nem kőbe vésett korhatár. A kistestűek általában sokkal tovább élnek, mint a nagyobbak. Ha szerencsés csillagzat alatt született a mopsz,akkor sokáig él.

2017. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nagyobb testü kutyák azok 6-7-8 éveté lnek meg ritkán 9-10 évet,tacsko,bichon ezek kistesü kutyák 10-15 évet megélnek ritkán 20 évet
2020. febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!