Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láncon vagy nem láncon?

Láncon vagy nem láncon?

Figyelt kérdés
Van egy nagy testű kutyám, nem rég hoztam ki a menhelyről. Sajnos a kenelje nem a legstabilabb, ezért kénytelen vagyok láncot rakni rá. ( épül a másik kenel ami stabil lesz ) Reggel és délután megyünk ki a határba játszani, és fegyelmező tréninget gyakorolni. Viszont annyira ragaszkodik már hozzám hogy amikor visszakerül a láncra akkor nyüszögni szokott. De utána abba hagyja. A szomszédom viszont nem nézi jó szemmel. Azt állítja egész nap láncon van...... Pedig ez nem igaz! Elvetetheti a szomszédom a kutyát azért mert nyüszög, és mert a kenelben láncon van?
2017. nov. 20. 14:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy a kenel nagy, a lánc kb 10 m, és a háza hőszigetelt.
2017. nov. 20. 14:06
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Semmiképpen ne láncon. Kenneltartás mellett legalább 3-4 órás intenzív mozgatás legyen, de utána is jobb lenne, hogyha amikor otthon vagy, bemehetne veled a lakásba.

Végül pedig az udvar kerítését kellene megcsinálni, hogy ne kelljen állandóan a kennelben maradnia, nagyobb mozgástere legyen.

A kennel minimális mérete 20 m2 legyen, törvény szerint.

2017. nov. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Ennyiért nem fogják elvinni. Épül a kennel, sétálsz vele naponta.
2017. nov. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
De miért kell láncon tartani? Nem zárt az udvar? Nincs kerítés?
2017. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A kerítés hiányos..... A szomszéd kutyái rendszeresen szédszedik. Nem győzzük foltozgatni, pedig az az oldali kerítés az övé lenne. Vagyis neki kéne javítgatni vagy stabillá tenni! Próbáltam bevinni a kutyát de nem érzi jól magát. Nagyon melege van bent pedig az alsó épületbe vittem be fűtetlen helységbe. Nem marad meg..... Hosszú szőrös bundija van.
2017. nov. 20. 15:17
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a szomszéddal próbálnám rendezni a kerítés ügyét.

Biztosan van olyan kerítés, amit semmilyen kutya nem tud szétszedni.

Nehogy már azért kelljen láncon tartani, mert hibás a kerítés, amikor ott az udvar, ahol szabadon mászkálhatna.

2017. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sem láncon, sem kennelben nem fogja jól érezni magát még napi öt órás sétálgatás és dolgozás mellett sem, én tapasztaltam.
2017. nov. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Már próbáltunk egyezkedni vele, hogy felesbe vegyünk anyagot a kerítéshez..... Nem hajlandó egy fillért se bele adni! Ráadásul bunkó.....
2017. nov. 20. 15:29
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Más megoldás pedig nem lesz, mint megcsinálni a kerítést kutyabiztosra.
2017. nov. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs már ilyen, hogy kinek a kerítése, nem kötelező kerítést építeni. Ha valakinek kutyája van, annak kötelessége megakadályozni, hogy elkóboroljon.
2017. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!