Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt tanulja meg...

Mennyi idő alatt tanulja meg a kutyus az ül parancsot?

Figyelt kérdés
Nem türelmetlen vagyok, csak kíváncsi vagyok a válaszoka. És honnan tudom, hogy a kutyám besokallt, és már unja?

2017. nov. 20. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Légy türelmes és következetes. Ez fajtától és személyiségtől függ
2017. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Klikkerrel kb. 1 perc alatt
2017. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy jött a tenyésztőtől, hogy ez már 'szériatartozék' volt. :) 10 hetesen.

Különben egy egyszerű parancs, viszonylag könnyű rá bármilyen kutyát megtanítani.

2017. nov. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Gyorsan, pár perc alatt.

Ne várd meg, hogy a kutya megunja a feladatozást; mindig akkor hagyd abba, amikor ő még lelkesen csinálná.

2017. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Arra, hogy ténylegesen tudja a feladatot, kb. 3000 tréning kell. Vagyis hogy menjen csak vezényszóra távolról is, menet közben is, gyors futásból is, mindig minden helyzetben, az rengeteg munka.


Ha jól tanítod, unni sosem fogja, legfeljebb csak elfárad. De ezt látod a figyelmén, munkakedvén.

2017. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 mi a probémád?
2017. nov. 20. 18:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi problémám nincs.

A cél az, hogy a kutya mindig örömmel tanuljon, motivált legyen, kedve legyen hozzá. Ezért írtam, hogy akkor kell abbahagyni a tanítást, amikor még neki lenne kedve - így legközelebb is lesz kedve.

Egyszerre röviden, inkább többször, főleg ha fiatal kutyáról van szó.

2017. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
A 9 hetes tacskómnak cirka 5 percet vett igénybe. Ha a tiednek nagyon nem megy, akkor rossz lehet a technikád. Ha elkalandozik a figyelme, mással foglalkozik vagy esetleg frusztráltnak vagy ijedtnek tűnik, akkor nem szabad tovább erőltetni. De ez függ a kutya életkorától is.
2017. nov. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 EvaSz86 ***** válasza:
Az első kutyusommal kb. két nap alatt ment (játékidőben...csak akkor hajítottam el neki a labdát, amikor az "ÜL" szóra tényleg szépen leült, és várt). A második kutyusommal kb. félóra volt...vele mondjuk először jutifalattal, aztán játék közben már simán ment. Mindig kell valami, ami motiválja őket eleinte, és a pozitív megerősítés után szépen megtanulják. De miután megértették, és megtanulták a parancsszót, mindig gyakorolni kell, különböző helyzetekben, hogy tényleg bevésődjön, és ne csak játék közben végezzék el, hanem bármely pillanatban.
2017. nov. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!