Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutya?

Miért csinálja ezt a kutya?

Figyelt kérdés
6 hónapos tacskó kutyus teljesen szobatiszta volt, nem pisilt be, nem kakilt be egy hónapja. Most fel tud menni az ágyra és amíg nem vagyunk itthon rákakil és rápisil. Miért csinálja ezt? Mit lehet ellene tenni?

2017. nov. 20. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ő egy intelliges állat a kutya fent az ágyon azt hiszi hogy itt lehet vagy esetleg ott kényelmes és megszokta azt ajánlom hogy tegyetek az ágyra egy merev es kényelmetlen lapot amig nem vagytok otthon ha tovabbra is csinálja bizony rákell állni ennek a nevelésére is
2017. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szeparációs szorongás.
2017. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Dominancia. Tisztázni kell a falkasorrendet. Ha nem sikerül magatoktól, akkor kérjetek szakértői segítséget, különben lesznek még más gondok is.
2017. nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EvaSz86 ***** válasza:
3. válaszolónak van igaza. Megjelöli a területét. Egyébként nem okoskodásból, de miért nem zárod be a hálószoba ajtaját, mikor otthon marad egyedül? Még kicsi, szóval ilyenkor egyébként is előfordulhatnak "balesetek"...simán bepisilhet amiatt is, mert nem tudja már tartani. Plusz, ha vizet is hagysz kint neki (persze, én is kint hagyom, de az enyémek már nagyobbak), a kiskutyák akár unalomból is képesek teleinni magukat, és utána pedig jön az inger a pisilésre. Elképzelhető, hogy simán csak felment az ágyra, és éppen ott jött rá. De általánosságban (főként a kan kutyusok), amikor rápisilnek valamilyen bútordarabra, akkor az azért van, mert megjelölik a területüket. Az ágy az a hely, ahol legjobban érzik a gazdi szagát, ha ő tekinti magát falkavezérnek, akkor kvázi "felül"jelöli a te szagodat. Következetesen arra kell nevelni, hogy elfogadja, hogy te vagy a főnök. Onnantól kezdve nem lesz gond a jelölgetéssel sem. Addig pedig legyen vagy egy szoba, ahol ha megtörténik a baleset, könnyen fel tudod takarítani, vagy szobakennel amibe be tudod zárni (én kennelt soha nem használtam, de sokaknak van pozitív véleménye a kennelbe szoktatásról). Egyébként azt hallottam, hogy tacskóknak nem jó, ha fel-le ugrálnak magasabb helyekre.
2017. nov. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!