Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyáim folyton...

Mit tegyek? A kutyáim folyton verekednek.

Figyelt kérdés
Nem akarom bezárni őket, de félek, hogy egy nap megölik egymást.
2017. nov. 22. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiképző kell nektek nagyon sürgősen. Ezt távolinnen aból nem tudjuk megoldani, főleg, ha ilyen súlyos, hogy akár meg is ölhetik egymást. És semmi konkrét infót nem adtál meg, nemük, koruk, hogy nevelted őket, ivarosak-e, mivel próbálkoztál eddig, mennyi foglalkozol velük naponta. Így nehéz bármit írni.
2017. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az egyik 2 éves kan, a másik 1 éves kan. Ez a harmadik alkalom, hogy nagyon csúnyán megtépték egymást (vér folyt) és már nem remélem, hogy többet nem fordul ez elő...Csak akkor hagyták abba a verekedést, amikor nyakon öntöttem őket hideg vi'zzel. Tudom, nem túl kedves megoldás, de hirtelen más nem jutott az eszembe. Most felváltva vannak a hátsó kertben, keri'tés választja el őket egymástól, de szeretném, ha többet nem verekednének. Keverék kutyusok.
2017. nov. 22. 13:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás valószínűleg sokat segítene. A vízzel nyakonöntés jó ötlet volt (feltéve, ha meg tudnak utána száradni meleg helyen). Ilyesmiért keményen kell büntetni, ez nem játék. Meg kéne tanulnod hatékonyan tiltani, fegyelmezni őket, ehhez kéne kiképző. Mennyit sétáltok? A levezetetlen energiák is frusztrációhoz vezetnek, ami akár verekedésben is kijöhet. Egyenlőre legyenek elzárva, csak felügyelettel engedd össze őket.
2017. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Ha elkezdtek verekedni, akkor azt soha nem fogják abbahagyni, vagy csak akkor, ha az egyik annyira megsérül, hogy behódol, elismeri a másikat vezérnek és a továbbiakban alárendelt szerepet fog betölteni.

Ezen az ivartalanítás sem segít (pedig ivartalanítás párti vagyok)... sajnos tapasztalatból beszélek.

Soha nem fogod tudni őket összeengedve egyedül hagyni.

Vagy örökre elkülöníted őket, vagy az egyiket elajándékozod egy nagyon jó helyre.

Ha utána is két kutyához ragaszkodsz, akkor szerezz be egy nőstényt, de mindkettőjüket ivartalaníttasd, hogy ne legyél tele egy évben kétszer kiskutyákkal!

2017. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, azért látatlanban nem kéne reménytelen esetnek bélyegezni a kutyát. Az lenne a minimum, hogy tapasztalt kiképző lássa.
2017. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

#5


Én elmondtam amit a kérdésről gondolok és amit tapasztaltam.

Erről szól a fórum.

Senkivel nem fogok vitatkozni, mindenki azt csinál, amit akar.

2017. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ivartalanítás, mindkettőnek.

2. Szakember segítségével nevelés.

2017. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Két energiával teli ivaros kan összezárva egy kertbe, nulla séta és semmi komolyabb foglalkozás? Evidens, hogy összekapnak. Keress fel egy kutyaiskolát, ahol segítenek neked, ellátnak tanácsokkal, és kezdj el foglalkozni a kutyákkal. Tanítsd meg őket sétálni és menjetek ki rétre/mezőre/olyan helyre, ahol el tudod engedni őket. Ott kifuthatják magukat, szaglászhatnak, ez jót fog tenni a veled való kapcsolatuknak, és egymásnak sem lesz kedvük nekiugrani.
2017. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

4-es, én is kevés reményt fűzök ahhoz, hogy be fogják fejezni a verekedést.


Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom az ivartalani'tást, szakembert és a nagy sétákat is. Sokat mozognak, de úgy látszik, ez nem elég. Ha nem működik, akkor felváltva lesznek elkeri'tve, mert egyikről sem szeretnék lemondani.

2017. nov. 22. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk a szomszéd kutyaval ment össze állandóan bár ott nem fajult verekedésig a dolog. Ivartalaníttatuk a miénket (amúgy is tervben volt). Azóta a szomszéd kutya állandóan játszani akar vele, a miénk meg be van tőle fosva:D de legalább nincs para, hogy bátnják egymást.
2017. nov. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!