Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más se tud kutyát normálisan...

Más se tud kutyát normálisan sétáltatni? Vagy csak én nem tudtam az enyémnek rendesen megtanítani?

Figyelt kérdés

Berni szuka 8 hónapos. Konkrétan az a bajom, hogy nem tud mellettem jönni, először elém jön utána már húz is. Eleinte rángattam a pórázt, ha húzott, nem használt gyorsan leálltam vele.

Utána mentünk oviba ott két hét után azt tanácsolták tegyek rá fojtót "ő ilyen természetű". Azóta nem mentem, mert én ebben nem hiszek.

Utána elkezdtem a fordulásos módszert lassan 3 hónapja, de nem használ. Gyorsan rájött e lényegére, de konkrétan nem érdekli, hogy meg kell fordulnia. Így történik:

-Ha jóval elém jön, ekkor én megfordulok, addig sétálok még ő nem veszi fel a tempómat, majd még három lépés és utána megint fordulok.

Nem dicsérem, nem is szidom, rá se nézek közben. De ma is FÖLDESÚTON (a faluban még rosszabb) vagy 30x eljátszottuk egy két órás séta alatt.

Most akkor minden kutya ilyen, vagy csak az enyém?

Csak ezért kérdem, hogy erre még nem láttam erre embert kutyát sétáltatni, csak fordítva.


2017. nov. 22. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A kutyasuliban úgy szokták megtanítani a láb mellett haladást, hogy jutalomfalatot tartanak a kezükben, és a kutya orrához tartják, aki így szorosan láb mellett halad, mert követi az orrával a kaját.
2017. nov. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kipróbálhatom, végülis nem lenne ellene a fordulásos módszernek.
2017. nov. 22. 23:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy 8 hónapos kölyökkutyától ne akarj túl sokat. Még inger gazdag neki a környezet, mindent meg kell szimatolnia meg egyébként is fel van csigázva, hogy ő most sétálni megy veled. Előbb-utóbb majd rá fog jönni, hogy ha nem húzza a pórázt, akkor az neki is jobb.
2017. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Azt tudod, hogy a fojtó nyakörv igazából nem fojt?


Egy picit összeszorul, de nem okoz gondot a kutyának, olyan mintha sétálnál valakivel kézen fogva, és egy picit erősebben megszorítanád a kezét.

2017. nov. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Szia nekem van 2 kutyám va 1 tíz éves ed tényleg sok mindent tud de amikor kiemegyek velük sétálni akkor húznak a másik 3 éves beagle ő is okos de sétánál mind a ketten húznak de csak mikor elindulunk haza fele már kifáradnak és mellettem jönnek viszont még 1 8hónapos kutyát sok mindenre meg lehet tanítani csak ne add fel.
2017. nov. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Te se gondolhattad komolyan a kérdést, nyilván legtöbb ember tud normálisan sétáltatni, bár az is igaz, hogy elég sok ember szintén nem tudja ezt megtanítani.


A probléma egyértelműen nem a kutyában van, ez nem vitás. Itt nem neki kéne tanulnia, ebben a helyzetben a tanár nem jó. Egyszerűen nem tudod, hogyan kell csinálni.


Nem tudom, nem is akarom leírni, mert megmutatni ezerszer könnyebb, és mert nem ez volt a kérdés, de ez nem ilyen robot szerű begyakorolt mozdulatoktól fog működni, hogy forgolódsz vele, mint egy eltévedt alzheimeres.

Ha a fordulásos módszert akarod alkalmazni, (ami megfelelően használva minimum olyan kemény fegyelmezés mint a "fojtó" nyakörv) akkor azt úgy kell tenni, hogy magát a fordulást egy kemény fegyelmezésnek élje meg a kutya, és kb a 2-dig után 100-szor meggondolja, hogy akarja e még többet.


Ez nem igényel 3 hónapot, inkább 1nap a reális, makacsabb kutyáknál mondjuk 1 hét.


De ez azért mégis csak egy közvetett módszer, ami messzebb áll a kutyák alapvető természetes testbeszéden alapuló kommunikációjától, ellentétben pl a fojtó nyakörves helyes pórázkezeléssel, ami jóval közvetlenebb, könnyebben megérti a kutya, finomabban adagolható, természetesebb...

És ahogy elhangzott, ez nem a fojtásról szól, ez a név csak rajta maradt.


Nem befolyásolni akarlak, nyilván nem az én kutyám, lesz-rom melyik módszert használod, és nem is ez a lényeg.


Bármelyik módszert választod, semmit nem ér, ha rosszul csinálod.

Épp ezt tapasztalod most meg. Hogy 3 hónap alatt nem érsz el eredményt.

2017. nov. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

... még annyi, hogy ha ezt a fordulásos módszert az oviban magyarázták így, akkor érdemes lenne más helyet keresni, még ha messzebb is van, de ha hozzáértőket találsz, akkor pár alkalom is sokat segít.

(meg lehet hogy kicsit le kéne vetkőzni ezt hogy miben hiszel, meg miben nem, mert nagyon úgy néz ki, hogy a természet magasról tesz rá miben hiszel, és nem igazán működőképes)

2017. nov. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 EvaSz86 ***** válasza:
62%

Az is benne van, hogy még kölyökkutya, és dübörög benne az adrenalin, mert kíváncsi, sok az új inger, ezért húz. Ez a fordulásos módszer, ha három hónap után sem vált be, akkor tényleg vagy neked magyarázták rosszul, vagy te csinálod rosszul. Nem bántásként írom, csak ez tényleg sok idő ahhoz, hogy semmi változás ne legyen. Ajánlom nagyon Jan Fennel-Kutyapszichológia c. könyvét. Nekem nagyon sokat segített. A szerző azt a módszert ajánlja, hogy amint a kutyus elkezd húzni, te lecövekelsz, és addig mozdulatlan maradsz, amíg a kutyus meg nem érti, hogy te vagy a főnök, és csak akkor fogtok újra előrehaladni, ha ő szépen megnyugszik melletted. Nekem bevált, pedig két kutyussal sétálok. Mindkettő húzott, aztán egyenként vittem le őket. Amikor elkezdett húzni a kutyus, megálltam...ő húzott, és húzott, aztán egy idő után szépen abbahagyta, és akkor továbbindultunk, mikor ismét húzott, ismét megálltam, és így tovább. Szépen megtanulták, hogyha húznak, akkor nincs séta, hanem csak egyhelyben állunk.

Aztán van a kutyasuli, ahol tényleg a jutalomfalatos módszer van...nekem ez azért nem vált be, mert annyira sok az új látnivaló nekik, hogy nem érdekelte őket a kaja. De próbáld ki, ha valamelyik módszer szimpatikus neked. Ha mégsem megy, akkor érdemes lenne elmenni vele suliba, mert nagytestű kutyus hamar elhúz téged is, és mi lesz, ha találkoztok más kutyusokkal, és nem tudod megtartani...

És nem vagy egyedül...minden kutyusnak tanulnia kell a gazdival sétálást, nem pórázzal a nyakukon születnek...:)...csak vannak makacsabb, kis önfejű kutyák, akikkel tisztázni kell, hogy ki a főnök, és ki vezet kit.

2017. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 aranyos121 ***** válasza:
(Gondos Gazdik Videókutyasuli: Séta pórázon) ezt írd be a youtube-ba :)
2017. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Mi is a fordulásos módszerrel tanultunk, 4 hónaposunkal. Most 6 hós. Még mindig van, hogy izgatottabb pillanataiban kilép, de nem azért mert nem tudná, hogy mit várunk tőle csak még kölyök és próbálkozik, de rögtön észre is veszi magát, ha rászólunk.

Viszont el kell keserítselek , de rosszul használod a módszert.


Ki kell jelölnöd magadba egy vonalat, ahol a kutya legyen. Érdemes úgy, hogy még pont tudj tőle mindkét irányba fordulni. Ha a kutya akár egy cm- el is elé lép, fordulni kell. Tényleg fontos, hogy egyetlen centit se engedjünk!! Mert aztán szépen lassan elkezd majd minden séta alkalmával előrébb jönni!

A fordulás hirtelen legyen, kicsit bele is lehet rántani a pórázba (kicsit!!). Nem kell megvárni, hogy felvegye a tempód és jó helyen legyen, hiszen akkor, ha megint fordulsz és már sok lépést megtettetek, nem fogja érteni, hogy miért fordultok megint. Hiszen szépen ment melletted, Te meg megint fordulsz.

Fordítás után 3-4 lépés, ha kell erőből magad után húzva a kutyát, és vissza az eredeti irányra.

Érdemes egy rövidebb szakaszon gyakorolni az elején. A mi kis menhelyesünkkel 1 hét volt mire egy 50 méteres szakaszon végig tudtunk menni, egészen eszméletlen cirkuszokat csapott. Az elején volt hogy 10 perc alatt 90-szer fordultunk. De végül elfogadta, hogy az van amit mi akarunk. Onnan látod, hogy rájött a dolog lényegére, hogy elkezd oldlra fordulni, figyelgetni, hogy hol van a lábadhoz képest. Ha az megvan, akkor már csak következetesség kérdése, hogy hosszúbtávon működjön a dolog.

2017. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!