Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell szobatisztaságra...

Hogyan kell szobatisztaságra nevelni a kutyát?

Figyelt kérdés
Nem kölyökkutyáról van szó. Pár hónapja került ide, de még mindig előfordul, hogy gondolkodás nélkül odaszékel a szoba közepére. Körülbelül mindennap arra kell hazajönni hogy mindent összeborogatott a szobában és ami a földön volt azt lesz.ta, és nem érzi, hogy nem kéne ezt csinálni.
2017. nov. 23. 07:33
 1/6 anonim válasza:
0%

Csinálhatod azt hogy ha látod hogy oda pisil vagy egyéb dolgokat csinál akkor rávágsz egy kicsit a fenekére és mondod neki hogy “fújj” aztán akár ki is rakhatod az udavarra hogy tudja hogy kint kellene csinálnia a dolgait

Vagy csinálhatod azt is hogy ha bepisil akkor az orràt a pisibe nyomod

Bár nekem az első variáció jobban bevált

2017. nov. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint egy kölyköt, csak nem kell 2 óránként kivinni.

Ha rajtakapod a lakásban, szidod, ha kinn csinálja, nagy dicséret. Utólag viszont hiába bünteted.

2017. nov. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 EvaSz86 ***** válasza:
100%

#1-nek üzenem: le is pontozhatsz, de remélem, hogy nincs kutyád, és nem is lesz.

Kérdezőnek: ezt a "fenékre verést", és "orrát belenyomjuk a saját pisijébe" nehogy megfogadd. Csak annyit érsz el vele, hogy megromlik a kapcsolatod a kutyusoddal. A szobatisztaságra nevelés kapcsán én is kértem tanácsot. Átmentem rajta kiskutyával is és nagykutyával is. Az én tapasztalatom az, hogy a korban nagyobb kutyus hamarabb megértette. Az első kutyusom két hónaposan került hozzám...kb. 7 hónapos volt, mire teljesen szobatiszta lett, éjszakai bepisilések nélkül. De egy kan kutyusról beszélünk, és dominancia problémák is voltak az elején, emiatt jelölgetett is. Mire ezt megoldottuk, megszűntek a jelölgetések, és ment a szobatisztaság. A második kutyusom 7 hónaposan került hozzám, nem tudta, mi is a szobatisztaság...de egy hónap elég volt, hogy megszokja. A második válaszolónak van igaza. Ha kint végzi, akkor örömünnep (jutalomfalat), hatalmas dicséret. Ha bent rajtakapod, akkor szidás, de csak akkor, ha éppen csinálja, és nem kell ráordítani, vagy nagyon megijjeszteni, mert akkor kint is félni fog előtted csinálni. Meg fogja tanulni, hogy ha kint csinálja, akkor jutalmat is kap (ezt idővel el lehet hagyni, mikor már tényleg megtanulta, de eleinte nagy motiváció neki), ha bent csinálja, akkor szidás.

A kutyusok általában azért rombolnak, mert unatkoznak, nincsenek lemozgatva. Az enyém lekaparta a falat is. Aztán jött az új módszer. Mielőtt elindulok, jön egy jó hosszú séta, aztán nincs velük gond.

A te esetedben érdemes elgondolkodni a szobakennelen is, amint a kutyus hozzászokott, elfogadta, hogy a kennel az ő kis biztonságos helye, abba be tudod zárni, ezzel megoldva a rombolás kérdését is, és abba nem fog belepiszkolni sem, de ahhoz is idő kell, hogy abba beleszoktasd. Ha következetes vagy vele, és elég időt fordítasz a tanítására, akkor nem lesz gond.

De ezt a nyomjuk bele az orrát a pisijébe, egyszerűen nehéz tolerálni...ez a leghülyébb dolog, amit "szobatisztaságra nevelés" témakörben ajánlani lehet.

2017. nov. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy orokbefogadott kutyam, aki 3 eves volt amikor hozzam kerult. En ugy csinaltam, mint 1 kiskutyanal kellett volna. 3 orankent beallitottam az orat, hogy csorogjen, es kivittem. Ezt 1 hetig csinaltam, de mindig 1 oraval kitoltam, hogy mikor viszem ki. 1 hetre ra, az ajto ele leult 3szor vakkantott, szoval szerintem ugy kell mintha egy kolyokkutyat akarnal szobatisztasagra szoktatni.
2017. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 aranyos121 ***** válasza:
szobatisztaságra úgy lehet megtanítani (ha kiskutyáról van szó) hogy amint látod hogy pisil meg fogod és gyors kiviszed..ha kint elvégezte a dolgát akkor meg dícséred, ha bent végzi le szidod ha épp látod hogy kakil oda ..ha később vetted észre csak a pisivel,kakival találkozol akkor ne szidd a kutyát mert ő azóta már csinált sokmindent és nem fogja érteni hogy mért szidod le..akkor se ha mutatod neki hogy ott a pis me ilyenkor max azt gondolja hogy húha pisi és? nem szabad pisili? nem az jön le neki hogy oda nem szabad pisilni hanem hogy pisilni nem szabad? ha későn vetted észre akkor nyelni kell és feltakarítani ...ha nagykutya akkor meg ki csalogatod hogy ott végezze el
2017. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aranyos121 ***** válasza:
álltalába ébredés vagy evés után kell ki vinni a kutyát mert legtöbbször akkor kell neki végeznie a dolgát
2017. nov. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!