Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csonkítja magát a...

Miért csonkítja magát a tacskóm minden télen?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves rövid szőrű kan tacskóm, de a problémánk nagyon nem mai. Tavasszal-nyáron-kora ősszel semmi gond vele, de mihelyst bejön a hidegebb idő, véresre tépi a fülei végét és a tövét. Már olyan szinten szétszedte magának az évek folyamán, hogy rendesen kettő vége van a fülének 2-3 centis részen... Állatorvoshoz természetesen vittem, de ő azt állapítja meg mindig, hogy nincs rajta semmi élősködő, rendben a bőre és ad oldatot, amivel tudjuk kezelni... Lelki hátterével nem foglalkozik. Most kertben tartott kutya, régen 1-2 évet lakásban élt, de ugyanúgy csinálja magával ezt télen :S Mi lehet az oka? Tisztán van tartva, tiszta a háza, fekvőhelye, sétáltatva van, minőségi módon tápláljuk, nem tudom, mi lehet a gond. :( Ez a 14. tele, ebből 1-2 volt, mikor nem csinálta... Tavaly abbamaradt, nagyon örültem, de most mentem ki hozzá és tiszta vér volt megint.
2017. nov. 23. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

A fülébe is belenézett a doki? Nem lehet, hogy belül van valami?

Bár akkor nem lenne ennyire ciklikus a dolog.

2017. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, megvizsgálta és nincs semmi baja :S Minden télen vittem, soha semmi... Nagyon furcsa, mikor tavaszodik, azonnal abbahagyja
2017. nov. 23. 13:03
 3/16 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy valami depresszió? De miért télen? Ugyanúgy foglalkozunk vele évszaktól függetlenül
2017. nov. 23. 13:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Létezik hidegekcéma , ami akkor jön elö, ha hideg lesz. Ez a legtöbb esetben nem igazán látszik, mert tüszúrásnyi pici hólyagok lesznek, amik naygon viszketnek. Lehetséges, hogy ez van neki is, és azért csinálja, mert addig vakarja, amíg csak bírja. Ami esetleg segít, ha erösen zsíros krémmel (célszerü gyóygszertárból kérni valamit) bekened rendszeresen.
2017. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Rövid szőrű tacsit, különösen ilyen idősen nem kéne kint tartani télen. Tudom, nem ez volt a kerdésed, de fontos.
2017. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
te normális vagy?? rövid szőrű tacskót képes vagy kint hagyni télen a hidegbe?? nem csoda, hogy ezt csinálja a kutya! az a kis állat nagyon szenvedhet, hiába van szigetelt háza.. az ilyen embereket kivágnám a kutya mellé pár napra. te is rágnád a kezed!!!!
2017. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hidegekcéma. A miénknek tavaly volt egy durva hasmenése, abból kigyógyult ez pont tél előtt volt. Mikor bejött a hideg, konkrétan darabokban jött le a füle, borzalmas volt. A doki szerint a hasmenéstől gyenge immunrendszere nem bírta a hideget (amúgy ő lakásban van de sokat sétálunk). Vazelint javasolt az orvos séta előtt, és hogy legyen melegen, pl. adjunk rá sapkát. Azt mondjuk nagyon nem szeretnék, remélem idén nem jön ki. Nálunk a füle pereme kezdett lejönni, az orvos azt mondta látott olyan bulldogot akinek konkrétan az egész füle eltűnt szinte...
2017. nov. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A kutya nem marad meg a lakásban konkrétan... Mikor lakásban laktunk 1-2 évig, folyton sírt bent, hogy kimehessen az erkélyre, most, hogy udvara van és valamiért behívom a házba, örül nekünk, aztán rohan ki, kapja belülről az ajtót - TÉLEN IS. Imád járőrözni az udvaron és meg is őrülne, ha bezárnám pl. estére.
2017. nov. 23. 13:45
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ő érdekében azt gondolom fűtött helyen kellene tartani legalább éjszakára (bár nekünk ez a fül-fagyás nappal történt), és amikor hisztériázik akkor letiltani róla. Hamar megszokja, hogy nem egyből az van amit ő akar és az ajtókaparásért szidás jár, nem pedig az hogy eléri vele a célját.
2017. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyszer műtötték őt, természetesen akkor bent volt, de még úgy is, mikor alig bírt mozogni, próbált kúszni a bejárati ajtó felé.
2017. nov. 23. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!